مقالات آموزشی

چند موضوع جالب برای داشتن پروژه طراحی سایت با کیفیت

مفید بود؟

3 راز برای داشتن پروژه طراحی سایت عالی

خواه شما عضو یک پروژه طراحی سایت بوده باشید یا خیر احتمال این موضوع وجود دارد که نظر فردی را که در این زمینه فعالیت داشته است شنیده باشید. طراحی یک سایت از این دو حالت خارج نیست. شما یا با یک طرح نهایی بسیار عالی مواجه خواهید بود. یا طرحی که به شدت دارای اشکال می باشد و شما را وادار می کند که بارها و بارها مشکلات آن را برطرف سازید و دوباره ان را به راه بیاندازید. هر دوی این سناریوها دارای بازیگران مشابه، هدف یکسان و روندی نسبتا شبیه به هم می باشند. بنابراین چگونه امکان دارد که نتیجه انها تا این اندازه متفاوت شود؟

بر اساس تجربه هایی که در طول سال ها از طریق طراحان سایت گوناگون و دارای تخصص بدست آمده، پروژه های طراحی می توانند خوب، بد و زشت باشند. برخی مسائل مشترک وجود دارد که حضورشان در پروژه طراحی می تواند موجب شود که این تجربه برای شما عالی و یا پر استرس و بد باشد. در صورتی که هماهنگی میان مشتری و طراح وجود نداشته باشد، مشکلات بسیار زیادی پدیدار خواهد شد. پس چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که هر دو طرف با یک سرعت و هماهنگی به پیش روند؟ در ادامه این متن به برخی رموز در برای موفقیت در طراحی سایت اشاره خواهیم داشت که شما می توانید از آنها در جهت بهبود پروژه های خود استفاده نمایید.

  1. ارتباطات

زیربنای هر پروژه موفق در زمینه طراحی برقراری ارتباط مناسب می باشد. در صورتی که این ارتباط برقرار نشود، پروژه شما از همان ابتدا وارد مسیر انحرافی خواهد شد. ارتبط میان مشتری و طراح باید باز و دائمی باشد. این ارتباط باید از همان ابتدای پروژه تا لحظه آخری که پروژه تمام می شود برقرار بماند.

  1. داشتن برنامه

داشتن برنامه برای یک پروژ طراح بسیار فراتر از تنها در نظر گرفتن اهداف نهایی می باشد. برنامه به مفهوم آن است که هم مشتری و هم طراح درک واضح و صحیحی از مراحل و روند پیش رو به منظور دست یابی به اهداف نهایی داشته باشند. فازهای مختلف پروژه چه می باشد؟ چه کسی مسئول آن است که محتوای سایت را ارائه دهد؟ تصاویر چطور؟ نسخه مقدماتی سایت چه زمانی تحویل داده می شود؟ این نسخه چیست و باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

ندانستن هر یک از موارد بالا می تواند موجب بروز مشکلات بزرگی در روند پروژه شما شود. بنابراین به همین دلیل است که شفاف سازی این مسائل نه تنها موجب می شود که کلیه روند در یک چهارچوب باقی بماند، بلکه همچنین هیچ موضوعی باعث نمی شود که دو طرف طراحی سایت در مواجهه با آن دچار اضطراب و مشکل شوند. بهترین شیوه همیشه آن است که شما به عنوان یک طراح سایت، چکیده ای از روند طراحی را در اختیار مشتری خود قرار دهید و کلیه مراحل را به صورت کامل برای او توضیح دهید تا هیچ موضوع غیرقابل درکی باقی نماند.

  1. محتوای سایت پاداش سایت است

بگذارید بار دیگر به راز شماره یک اشاره کنیم. یکی از مسائل مهم در داشتن یک پروژه طراحی موفق آن است که طراح و مشتری قادر به برقراری ارتباط باشند. این ارتباط باید در خود سایت نیز به چشم بخورد. طراحی شما هر اندازه زیبا باشد اما در صورتی که محتوای درون آن نتواند مخاطب را جذب کند هیچ فایده ای نخواهد داشت. متاسفانه ارائه محتوای یک سایت مهم ترین و حوصله سر برترین بخش روند طراحی سایت می باشد. این بخش همچنین زمان زیادی طلب می کند. همیشه به خاطر داشته باشید که محتوای شما باید مخاطب اصلی را هدف قرار دهد و مطابق با نیاز او شکل بگیرد. اگر چنین نباشد هرچه المان های بصری سایت قوی باشند نیز نمی توانند باعث شوند که بازدیدکننده یک سایت تبدیل به یک مشتری دائمی شود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.