مقالات آموزشی

چند دلیل برای آنکه طراحان وب سایت باید بیشتر بازی های کامپیوتری بازی کنند (بخش اول)

مفید بود؟
حقیقتاً شما به عنوان یک طراح وب سایت باید بازی های کامپیوتری انجام دهید. طراحان وب سایت باید به بازی های چند کاربری کامپیوتری اهمیت بیشتری دهند، چرا که خواه ناخواه حرفه طراحی وب سایت تنها مربوط به وب سایت نمی باشد، بلکه با مردم نیز سر و کار دارد.

حقیقتاً شما به عنوان یک طراح وب سایت باید بازی های کامپیوتری انجام دهید. طراحان وب سایت باید به بازی های چند کاربری کامپیوتری اهمیت بیشتری دهند، چرا که خواه ناخواه حرفه طراحی وب سایت تنها مربوط به وب سایت نمی باشد، بلکه با مردم نیز سر و کار دارد.

مطالبی در این زمینه نوشته شده است که طراحان وب سایت باید در طراحی خود از بازی ها درس بگیرند. در برخی مقالات دیگر در این باره نوشته شده است که بهترین UI ها را می توان در بازی های کامپیوتری مشاهده کرد. اما در این مقاله ما قصد داریم تا به شما بگوییم که با بازی کردن بازی های چند کاربری کامپیوتر چه چیزهایی می توانید در رابطه با افراد و رفتارهای آنها بشناسید.

مسلماً ارتباطات رو در رو می تواند برای بسیاری از افراد مشکل باشد. تنها راه پیشرفت در این زمینه تمرین کردن می باشد. چرا تمرینات خود را در خانه و از پشت میز کامپیوترمان شروع نکنیم؟

درس اول: همه ما در یک طرف زمین هستیم (به جز رقبای ما)

هنگامی که فردی شما را به عنوان طراح وب سایت استخدام می کند، و یا زمانی که شما با دیگر افرادی که به صورت شرکتی استخدام نیستند فعالیت می کنید، در حقیقت یک تیم تشکیل داده اید. در روند طراحی وب سایت هدف ما آن است که از رقبای خود پیشی بگیریم. هنگامی که شما در بازی های کامپیوتری گروهی شرکت می کنید دو تیم وجود دارد، تیم شما و تیم حریف. همه افراد تیم شما یک هدف مشترک دارند و آن: شکست دادن تیم حریف می باشد. در طراحی وب سایت نیز شما باید به یاد مشتری خود بیاورید که هم او و هم شما یک هدف واحد دارید و آن اینست که در این روند طراحی به موفقیت و پیروزی دست یابید. بنابراین هیچ یک از شما دشمن نیستید.

درس دوم: تازه واردان باید مورد استقبال قرار گیرند، افراد یک دنده باید کنار گذاشته شوند

برخی از افراد نسبت به بازیکنان تازه وارد و نوپا برخورد خوبی از خود نشان نمی دهند. این امر میتواند به خود روند بازی ضربه وارد آورد. هنگامی که شما افراد را از یک بازی میرانید موجب می شود که لذت آن بازی از بین برود و روند خیلی خسته کننده و جدی شود. کلیه بازیکنان باید با محبت، احترام و اهمیت مورد استقبال قرار گیرند. همه بازیکنان در یک بازی به اندازه هم وقت و انرژی خود را صرف می کنند.

اما افرادی یکدنده در بازی های کامپیوتری وجود دارند که هیچگاه نمی خواهند یاد بگیرند. به هیچ توصیه ای گوش نمی دهند، توصیه های اشتباه ارائه می کنند و در برخی موارد حتی رفتارهای عجیبی از خود نشان می دهند و به قولی لج می کنند و باعث شکست تیم می شوند. در قبال این افراد هیچ کاری نمی توان انجام داد.

در کار طراحی نیز همین مساله دیده می شود. شما نمی توانید از همه مشتریان خود انتظار داشته باشید که از اصول فنی کامپیوتر سر در آورند. اما مسلماً می توانید با صبر و حوصله جزئیات را برای مشتریان و یا حتی همکاران خود توضیح دهید. حداقل می توانید آن ها را در جریان امور قرار دهید. در زمینه طراحی وب سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت داشتن صبر می باشد.

در همین حال افرادی نیز وجود دارند که نمی خواهند به ان ها کمک شوند. این افراد هم می توانند مشتری شما باشند و هم یکی از همکاران شما. تنها کاری که می توان در رابطه با این افراد انجام داد، فاصله گرفتن از آنهاست. پیش از آنکه روند کارها به کلی بهم بریزد. واقعاً اینطور می باشد. اگر در رابطه با این افراد دقت کافی را نداشته باشید و با احتیاط رفتار نکنید کار خودتان صدمه خواهد دید. یک مثل بسیار خوب می گوید: دودش توی چشم خودتان خواهد رفت!

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.