مقالات آموزشی

چند راه برای ارتقا طراحی وب سایت

مفید بود؟

در این مقاله روش های جذب بازدید کننده و بالا بردن جذابیت سایت، بررسی می شود.

بعد از تعیین و تکمیل محتوای وب سایت خود، زمان انتخاب طراحی ظاهر سایت می رسد که باید کاربران را مجذوب کند. Moosylvania در گزارش خود اعلام کرده است که 63 درصد از 500 سایت برتر دنیا از عکس های چشم گیر و با کیفیت بالا استفاده می کنند. از مطالب در قسمت بالای سایت استفده شده تا چشم کاربر را درگیر و او را به مرور سایت ترغیب کند. فرقی نمی کند که سایت شما یک وب سایت کوچک برای شرکتی محلی و یا یک پورتال بزرگ تبلیغات دیجیتالی باشد. المان های زیر به شما کمک می کند تا شما از یک سایت منحصر به فرد برخوردار باشید.

بنرهای بزرگ

سایت هایی مانند PayPal  و Card Against Humanity در نیمه بالایی صفحه اول، برای  معرفی خدمات خود، از تصاویر گرافیکی و  یک تگ لاین استفاده کرده اند. قبلاً در سایت های نام برده، برای نمایش محتوا از اسلایدهای جی کوئری به کار برده می شدند. اما در حال حاضر بسیاری از طراحان از بنرهای تصویری که بیشترین قسمت صفحه اول سایت را به خود اختصاص می دهند، برای جذب کاربر استفاده می کنند.

داستان سرایی

داستان سرایی روش دیگری است که بسیار موفق عمل می کند. تحقیقات نشان گر این است که به کارگیری از تصاویر با کیفیت بالا  که با توضیحات مختصری همراه شده باشد، در جلب نظر کاربر موثر است. داستان برند، محصولات و خدمات مورد نظر، می تواند با هر اسکرول به نمایش در آید. سایت Defendtheinter.net  بهترین نمونه این روش است.

عکاسی آرشیوی

بنرهای بزرگ و داستان سرایی هردو از موفق ترین روش های 2014 محسوب می شوند؛ اما اگر عکاس حرفه ای نیستید به یک آرشیو عکس های با کیفیت نیاز خواهید داشت. سایت هایی مانند Shutterstock.com ، عکس ها و ویدئوهای بدون مالک در مورد هر چیزی که در سایتتان نیاز  دارید،  به فروش می رساند. اکثر سایت های عکاسی آرشیوی برای تازه کاران، بسیار مقرون به صرفه می باشد.

انضمام ویدئو

استفاده از از ویدئو برای وب سایتتان به معنی یک قدم بیشتر برای نزدیکی به کاربر است. همچنین شما یک منبع می سازید که به راحتی قابل استفاده است. 1 تصویر معادل هزار کلمه می باشد؛ اما ارزش یک ویدئو را زمانی در می یابید که تعداد بازدید سایتتان بالا می رود و یا می خواهید موضوع پیچیده ای را توضیح دهید.

تایپوگرافی

ممکن است تا به حال به قلم نوشتاری سایت هایی که به طور روزانه می بینید، توجه نکرده باشید. اما هنگامی که یک طراح از قلم Comic Sans برای تمام مطالب سایتش استفاده کند، توجه شما را به خود جلب می کند. به کار گیری یکه قلم صاف و طراحی موبایل مانند متد فوق العاده قوی برای جذب کاربر می باشد. این روش برای وب سایت هایی مناسب است که طراح نمی تواند یا نمی خواهد تعداد زیاد عکس و ویدئو را در سایت قرار دهد. بهتر است همیشه گوشه چشمی به قلم های دست خطی، هنری و خلاقانه داشته باشید، زیرا می توانند به سایت شما شخصیت ببخشد.

عبور از مرزها

غیر از افزودن عکس بیشتر، ویدئو و سایر موارد، می توانید از یک تغییر در استانداردهای طراحی استفاده کنید. به طور مثال نوشتن مطالب در یک ستون به جای دو یا سه ستون، آن ها را در مرکز دید کاربر قرار می دهد و کاربر را وادار به تمرکز بر روی متن می کند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.