مقالات آموزشی

نکته اى که نباید فراموش کرد در خصوص ثبت “نام” براى یک دامنه

مفید بود؟

ثبت “نام” براى یک دامنه : نکته اى که نباید فراموش کرد

نام دامنه اولین گامِ راه اندازى یک کسب و کار و تجارت آنلاین است.

این نام، نام تجارى شما و علامت شناسائى شماست.چرا که آدرس وب سایت شما ،نشانى آنلاین ارتباط با شماست. از این رو انتخاب نام دامنه مى بایست شامل تحقیقات بازار و دانش تجارت و کسب و کار بشود.

اتفاقاً به نظر مى رسد نام دامنه داحت ترین کار در یک تجارت آنلاین باشد در صورتى که اینطور نیست .

نام دامنه بسیار تاثیرگذار است و مى بایست مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.

یک نام خوب انتخاب شده براى دامنه مى تواند موجب ترویج کسب و کار و تجارت شما در میان شیوه هاى گوناگونى باشد که موجب افزایش ترافیک وب سایت شما در موتورهاى جست و جو مى شود.

انتخاب نام دامنه یک کار حیاتى در شروع به کار یک کسب و کار و تجارت آنلاین است.

بنابراین در این مقاله، شما را راهنمایى خواهم کرد تا با دقت هر چه بیشتر نام دامنه خود را انتخاب کنید.

-یک دامنه درست

گستره دامنه ها .com، .in، ،net، .org، .info و غیره است. تمامى اینهت توسط موتورهاى جست و جو به راحتى جست و جو مى شوند. اما همیشه این دات.کام است که بیش از همه جست و جو مى شود و بسیار مورد پسند است.

اگر شما از دات.کام استفاده کنید، به تبع آن شانس خود را براى محبوبیت افزایش مى دهیز، به نظر مى آید دات.کام یک عرف و یک گستره عمومى و رایج باشد،

-کلمات کلیدى

انتخاب نام دامنه مى بایست کلمات کلیدى و کلیدواژه ها را نیز در بر داشته باشد. همین کلیدواژه ها مى توانند به تنهایى موجب بهبود رتبه شما در موتورهاى جست و جو بشوند.

مراقب باشید تا کلمات کلیدى دریتى براى نام دامنه خود انتخاب کنید چرا که مى بایست مرتبط با آن چیزى باشد که مخاطب شما جست و جو مى کند. نامى غیر مرتبط و حتى در بعضى موارد بى معنى، مدتى برایتان کار مى کند ولى اگر شما سبک خود را هدف قرار بدهید در نتیجه قطعاً نتایج مطلوب را کسب خواهید کرد.

بازدیدهاى بعدى بازدیدکننده را در نظر بگیرید. بازدیدکننده مى بایست نام دامنه شما را به خوبى به یاد بیاورد.

از این رو یک نام کوتاه براى دامنه خود انتخاب کنید.از گذاشتن نام شرکت خود اجتناب کنید مگر اینکه آن نام جزو کلمات کلیدى نیز باشد.

اگر نام شما جست و جو نشود در نتیجه نباید توقعى داشته باشید که در موتورهاى جست و جو رتبه اى درست داشته باشید.

-ارتباط

در دیدگاه خود مطمئن باشید . هر آنچه بعنوان اسم مى خواهیز ثبت کنید مى بایست از ارتباط آن با نوع کسب و کارتان مطمون شوید. موتورهاى جست و جو فقط زمانى که این ارتباط را بیایند، شما را در لیست قرار مى دهند.

ثبت “نام” دامنه به نوع گستره اى که انتخاب مى کنید و نیز زمان عضویتتان بستگى دارد. بنابراین در صرف هزینه احتیاط کنید. از به کار بردن نام تجارى سایر شرکت ها خوددارى کنید و حقوق کپى رایت را در نام دامنه خود لحاظ کنید. اگر شما نامى مرتبط با کسب و کارتان پیدا و ثبت کنید، موتورهاى جست و جو به راحتى آن را پیدا مى کنند. ثبت نام براى دامنه شما نیازمند زمان، توجه و تحقیق است.ثبت آن آسان است البته اگر به درستى و دقت انجام پذیرد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.