مقالات آموزشی

بررسی مزایای و توضیحاتی در خصوص استفاده از وب سایت میزبان محتوای ویدیویی YouTube

مفید بود؟

آیا شما هم به عنوان یک وب سایت میزبان محتوای ویدیویی میخواهید سئوی وب سایت خود را بهبود ببخشید؟ آیا میخواهید ویدئوهای خود را در یک سایت مانند یوتیوب به نمایش بگذارید یا از سایت های دیگر مانند Vimeo استفاده کنید تا بتوانید آن ها را منتشر کنید. در این بخش با ما و نکاتی که باید در مورد علل موفقیت وب سایت میزبان محتوای ویدیویی بدانید همراه باشید.

وب سایت میزبان محتوای ویدیویی

یکی از مشتریان من این هفته از من پرسید که آیا باید ویدیوهای خود را در YouTube یا در پلت فرم دیگری مانند Vimeo به اشتراک بگذارند؟ من اما واقعا احساس کردم که جواب این سوال را نمی دانم. بنابراین شروع به تحقیق و جست و جو کردم. با بازاریابان بسیاری در این زمینه صحبت کردم تا در نهایت بتوانم این محتوا را بنویسم.

 

محتوای ویدیویی

وب سایت میزبان محتوای ویدیویی در واقع باید دارای ویژگی های بسیاری باشد که شما بتوانید از ان استفاده کنید و به موفقیت دست پیدا کنید. من پس از بحث و بررسی های بسیاری با بازاریابانی که در زمینه های ویدئویی فعالیت می کنند به این نتیجه دست پیدا کردم. ممکن است که مانند تمامی نتایجی که در این زمینه به صورت متفاوت گفته می شوند اما یافته های من در زمینه وب سایت میزبان محتوای ویدیویی هم متفاوت باشد.
وب سایت میزبان محتوای ویدیویی در YouTube
یوتیوب بعد از گوگل دومین موتور جستجوی بزرگ در ایالات متحده است. یوتیوب همچنین سریعترین موتور جستجوی در حال رشد در بین افراد زیر 25 سال است. بازدید این وب سایت روزانه به بیش از 30 میلیون نفر می رسد.

مزایای استفاده از وب سایت میزبان محتوای ویدیویی YouTube

ایجاد حساب کاربری  در این سایت بسیار ساده است. فقط با 50 مشترک (که می توانند کارمندان و دوستان شما باشند) می توانید یک کانال تجاری دریافت کنید. سریع است ، و در آن هم برای پلتفرم اصلی و هم برای فیلم های جاسازی شده است که به آسانی می توانید از آن استفاده کنید.

وب سایت میزبان محتوای ویدیویی در سایر سیستم عامل ها

ویدیوهای ایجاد شده در سیستم عامل های دیگر (به عنوان مثال ، Vimeo ، Wistia و غیره) می توانند از استانداردهای YouTube با کیفیت تر باشند. البته این به این معنا نیست که یوتیوب سایت خوبی در این زمینه نیست بلکه بدین معناست که باز هم جای رشد و همچنین داشتن کیفیت بهتر را دارد.

 ارسال نوتیفیکیشن

این سایت ها کنترل بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند ، لینک هایی را به محتوای دیگر جاسازی می کنید ، یا امکان ارسال نوتیفیکیشن برای افراد در آن بهتر از یوتیوب کار می کند.  اگر محصولاتی دارید که کیفیت بالایی دارد، ممکن است بخواهید جایی را به غیر از YouTube برای میزبانی ویدئوهای خود انتخاب کنید. در این حال باید بدانید که این وب سایت میزبان محتوای ویدیویی در واقع برای شما به خوبی کار خواهند کرد و شما به آسانی می توانید آنچه که باید را در آن ها آپلود کنید.

کدام نوع میزبانی ویدئو برای سئو بهتر است؟

اکثر متخصصان سئو استفاده از ترکیبی از وب سایت های میزبانی ویدئو و میزبانی خود را توصیه می کنند. به گفته Micah Fisher-Kirshner ، اگر محتوای بسیار با کیفیت و خوب تولید میکنید ، ممکن است بخواهید آن را در سایتی به غیر از YouTube هم منتشر کنید و حتی ممکن است که بخواهید آن را در سایت اصلی خودتان قرار دهید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

 

این قابلیت به شما امکان کنترل کامل فیلم را می دهد و همچنین نکته ای که تا حد زیادی قابل توجه است این است که در این نوع سایت ها به ویژه سایت خودتان از تبلیغات خبری نیست و به همین دلیل هم می توانید میزان کلیک و ترافیک خود را افزایش دهید و کاربران بیشتری داشته باشید.

مسائل مربوط به پهنای باند

یکی دیگر از مزایای محتوای میزبانی شده جداگانه این است که مجبور نیستید با ترول های کامنتهای تا حدودی بدنام YouTube برخورد کنید.  با این حال ، همانطور که داک شلدون به سرعت اشاره کرد ، میزبانی از خود به این معنی است که باید با مسائل مربوط به پهنای باند و سرعت برخورد کنید. در واقع این نکته در وب سایت میزبان محتوای ویدیویی بسیار حائز اهمیت است چرا که هیچکس نمی خواهد زمان خود را در سایت هایی سپری کنید که چندین ساعت را تنها باید برای لود شدن ویدیو کنار بگذارد.

لینکهای ورودی چه نقشی در این بخش دارند؟

در وهله اول فکر من این بود که شما لینکهای احتمالی را با سرعت و سهولت عوض کنید ، و من تعجب کردم که آیا واقعا این محتوا ارزش این سرعت را دارد یا خیر. پس از همه ، آیا YouTube واقعا به لینکهای ورودی بیشتری نیاز دارد؟ آیا این لینک ها در سایت خود من بهتر از سایت هایی مانند یوتیوب کار نمی کنند؟ در تئوری قطعا پاسخ مثبت است. لینک مستقیم به سایت شما برای سئو بهتر خواهد بود. با این حال  Dan Thies  کارشناس لینک دهی در این زمینه اشاره کرد که پخش کردن یک ویدئو از YouTube بسیار آسان تر است و ایجاد ترافیک چیزی است که لینک های شما برایتان ایجاد خواهند کرد.

وب سایت میزبان محتوای ویدیویی

این نکته اما کاملا منطقی است ، زیرا اگر یک ویدیوی مستقل ایجاد کنید و آن را در سایت خود جاسازی کنید ، چه کسی آن را می بیند؟ فقط بازدیدکنندگان وب سایت شما. حداقل با YouTube ، یک موتور جستجوی اضافی برای بهینه سازی دارید و افرادی که یوتیوب را تماشا می کنند به طور قطع از افرادی که سایت شما را باز می کنند بیشتر خواهد بود.

به دلایل مختلف پخش کردن ویدئو از YouTube آسان تر است!

هنگامی که یک کاربر روی YouTube کلیک می کند ، احتمال دارد که در این سایت بماند. به طور متوسط زمان یک بار کلیک در YouTube یک ساعت است.در زیر نمونه ای از یک عبارت تجاری معروف ، نرم افزار crm  را می توانید مشاهده کنید. در واقع می توانید ببینید (بخش هایی که با رنگ قرمز مشخص شده است) تعداد نتایج YouTube در این صفحه به مراتب بیشتر از تمامی سایت هایی است که حتی در زمینه پخش فیلم فعالیت می کنند.

  • Which Video Hosting Website Is Best for SEO?

پس چگونه لینکها را کنترل می کنید؟

اگر ویدئوی شما در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند ، می توانید توقع داشته باشید که میزان کلیک شما تا حد زیادی افزایش پیدا کند. اگرچه ممکن است این امر به طور مستقیم سئو را بهبود نبخشد، اما باید تعداد کلی ترافیک آنها را بهتر از گذشته کند. اگر در آینده می خواهند ویدیوهای با کیفیت بالاتر ایجاد کنند ، ممکن است Vimeo یا Wistia را هم استفاده کنید پس نام آن ها را فراموش نکنید. امیدوارم در نتیجه افزایش ترافیک به سایت خود ، تعداد بیشتری بازدید داشته باشند که به نوبه خود باعث بهتر شدن سئو و رتبه ی سایت شما خواهد شد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.