مقالات آموزشی

نگاهی اجمالی به حقوق و نوع استخدام کارشناس تولید محتوا

مفید بود؟

میزان حقوق کارشناس تولید محتوا در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. به همین دلیل اغلب افراد تمایل دارند در این حرفه مشغول به کار شوند. اگر شما نیز تمایل دارید در این حرفه مشغول به کار شوید بهتر است قبل از هر چیز از محاسبه دستمزد آن اطلاع لازم را بدست آورید.

میزان حقوق کارشناس تولید محتوا چگونه تعیین می شود؟

عوامل زیادی در تعیین میزان دستمزد کارشناس تولید محتوا تاثیرگذار هستند. در ادامه این مطلب با عواملی که در میزان دستمزد کارشناسان این حرفه تاثیرگذار هستند آشنا خواهید شد.

پیشنهاد میکنیم پیش از مطالعه این مطلب مقاله بررسی نحوه تولید محتوا را مطالعه نمایید.

 

چه عواملی روی میزان دستمزد کارشناس تولید محتوا تاثیرگذار هستند؟

این سوال ممکن است ذهن افرادی که تمایل دارند در این حرفه مشغول به کار شوند را به خود مشغول کند. از مهم ترین عواملی که روی میزان حقوق کارشناس تولید محتوا تاثیرگذار می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

نوع محتوایی که تولید می شود: 

برای تولید محتوا روش های مختلفی وجود دارد و یک محتوا را می توان به صورت ویدئویی ، صوتی و … تولید کرد. میزان دستمزد کارشناس تولید محتوا برای محتوای ویدئویی و صوتی بیشتر است زیرا برای تولید این محتواها فرد باید حرفه ای باشد. دستمزد کارشناسی که محتوای متنی تولید می کند اغلب با توجه به نرخ شرکت تعیین می گردد.

کیفیت محتوا: 

هر چقدر کیفیت محتوا بیشتر باشد میزان حقوق کارشناس نیز افزایش پیدا می کند.

مستندات مورد نیاز برای تولید محتوا: 

برخی مواقع نیاز است که کارشناس مستنداتی را به محتوا اضافه کند. با افزودن هر یک از این مستندات میزان حقوق کارشناس محتوا نیز افزایش پیدا می کند. اغلب مستنداتی که به محتوا اضافه می شوند عبارتند از :

1. استفاده از تصاویر با کیفیت

2. ویرایش تصاویر متناسب با نیاز شرکت

3. بارگذاری محتوا در وب سایت

4. تیتر بندی

5. لینک گذاری و …

میزان تجربه و رزومه کارشناس تولید محتوا: 

هر چقدر میزان تجربه کارشناس بیشتر باشد میزان حقوق وی نیز بیشتر است. برخی از شرکت ها برای تولید کردن محتوا به دنبال افراد متخصص و حرفه ای هستند که در این صورت کارشناس از سوی شرکت حقوق مناسبی را دریافت می کند.

 

نوع استخدام کارشناس تولید کننده محتوا در شرکت: 

کارشناس تولید محتوا به سه روش زیر در شرکت ها استخدام می شود :

1. رسمی:

اغلب کارشناسان تولید محتوا که به صورت رسمی در شرکت استخدام می شوند دارای میزان حقوق ثابتی می باشند. میزان حقوق کارشناسانی که به صورت رسمی استخدام می گردند با توجه به رزومه و مهارت آن ها متغیر است. در صورتی که شما به عنوان مدیر تولید کننده محتوا یا سردبیر استخدام شوید پایه حقوقی تان بیشتر از کارشناس تولید محتوا خواهد بود.

2. پروژه ای:

میزان دستمزد کارشناس تولید محتوا به صورت پروژه ای بسیار بالا است. اگر شما تمایل دارید تولید کردن محتوا را به صورت پروژه ای قبول کنید باید این کار را به صورت حرفه ای انجام دهید.

اگر شما قلم شیوایی داشته باشید و در زمینه تولید کردن محتوا نیز سرعت بالایی داشته باشید می توانید نظر کارفرما های مختلفی را به سمت خود جلب نمایید. در این صورت میزان حقوق شما نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند.

3. دورکاری: 

یکی از پرطرفدارترین روش های تولید کردن محتوا به صورت دورکاری می باشد. میزان حقوق کارشناس تولید محتوا در این روش با توافق طرفین تعیین می شود. در این حالت میزان دستمزد بر حسب کلمه سنجیده می شود.

 

تعداد کلمه های محتوا: 

هر چقدر تعداد کلمه های یک محتوا بیشتر باشد میزان حقوق کارشناس تولید محتوا نیز افزایش پیدا می کند. شما می توانید با افزایش سرعت تایپ و افزایش دامنه اطلاعات تان تعداد مطالبی بیشتری را در طول روز بنویسید و در نتیجه میزان حقوق دریافتی تان را افزایش دهید.

نوع محتوا: 

محتواها به صورت تالیفی و بازنویسی تولید می شوند. میزان حقوق تولید محتوا بازنویسی شده کمتر از میزان حقوق محتوا تالیفی می باشد. برای نوشتن یک مطلب بازنویسی نویسنده می تواند به راحتی یک محتوا را انتخاب کند سپس آن را بازنویسی نماید. برای نوشتن مطالب تالیفی نیز نویسنده نیاز به جستجو دارد و می تواند از اطلاعات مفید خود برای نوشتن محتوا استفاده کند.

توان مالی شرکت تولید محتوا: 

هر چقدر قدمت شرکت بیشتر باشد و تعداد کاربران بیشتر برای تولید محتوا به شرکت سفارش دهند میزان دستمزد کارشناس تولید محتوا نیز افزایش پیدا می کند.

بررسی میزان دستمزد کارشناس تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

تولید کردن محتوا برای شبکه های اجتماعی به صورت متفاوت تر انجام می شود. نرخ حقوق کارشناس محتوا در شبکه های اجتماعی به صورت کلمه ای نمی باشد. حقوق کارشناس تولید محتوا در شبکه های اجتماعی به ازای هر پست پرداخت می شود. برخی از کارشناسان تولید کننده محتوا در شبکه های اجتماعی نیز به صورت ماهانه حقوق ثابتی می گیرند.

توجه داشته باشید که میزان دستمزد کارشناس تولید محتوا به ازای هر پست باید در قرارداد به صورت دقیق مشخص شود.

 

بررسی میزان دستمزد کارشناس تولید محتوا برای زبان خارجه

برخی از وب سایت ها به محتوای خارجی نیازمند هستند. حقوق کارشناسان تولید کننده محتوا مسلط به زبان خارجه به توافق طرفین وابسته است.

چه مهارت هایی باعث افزایش حقوق کارشناس تولید محتوا می شوند ؟

اگر شما تولید محتوا می کنید و تمایل دارید که حقوق تان افزایش پیدا کند بهتر است مهارت هایتان را افزایش دهید. عوامل زیر در افزایش میزان حقوق کارشناس تولید محتوا تاثیرگذار می باشند :

1. آشنایی با انواع نرم افزارهای گرافیکی نظیر ویرایش عکس و فیلم

2. آشنایی کامل با نرم افزار فتوشاپ

3. داشتن مهارت در زمینه عکاسی و فیلمبرداری

4. داشتن مهارت در زمینه گویندگی

5. مهارت در تولید محتوا صوتی

6. داشتن مهارت در تولید پادکست

7. آشنایی با جستجوی کلید واژه ها

8. آشنایی با سئو

9. داشتن مهارت در زمینه تحلیل داده

10. کار با نرم افزارهایی نظیر نرم افزار مدیریت پروژه ، نرم افزار وردپرس و …

11. توانایی ترجمه مطالب به زبان های مختلف نظیر فرانسوی ، ترکی ، انگلیسی

12. مهارت در زمینه طنز نویسی

13. مهارت در زمینه داستان سرایی و سناریو نویسی

معرفی شرکت رایا مارکتینگ

شرکت رایا مارکتینگ در زمینه تولید محتوا دارای سابقه ای درخشان است. نویسندگان زیادی در این شرکت مشغول به کار هستند.

رایا مارکتینگ خدمات زیادی را به کاربران ارائه می دهند که این خدمات عبارتند از :

1. تولید محتوا با 7000 نویسنده

2. تولید محتوای سئو شده

3. تولید رپورتاژ آگهی

4. تولید پادکست

5. تبلیغات در شبکه اجتماعی اینستاگرام

6. ورود اطلاعات (دیتا اینتری )

7. تولید محتوای ویدئویی

نویسندگان در رایا مارکتینگ بر حسب امتیازهایی که از نوشتن مطالب خود کسب کرده اند رتبه بندی می شوند. رتبه بندی نویسنده ها در این وب سایت به صورت کیفیت خوب ، برتر و برترین می باشد.

میزان حقوق کارشناس تولید محتوا با کیفیت برتر نسبت به میزان دستمزد کارشناس حقوق محتوا با کیفیت خوب بیشتر است. نویسندگان با کیفیت برترین نیز نسبت به سایر نویسنده ها میزان دستمزد بیشتری را دریافت می کنند.

در صورتی که شما تمایل به همکاری با این شرکت معتبر را دارید می توانید ابتدا فرم استخدامی را پر کنید. در پایان نیز آزمون تعیین سطح از نویسندگان گرفته می شود. در صورتی که نویسندگان در این آزمون به موفقیت برسند می توانند به عنوان نویسنده در این شرکت مشغول به کار شوند.

 

نتیجه گیری:

در این مطلب نحوه تعیین میزان حقوق کارشناس تولید محتوا را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید و مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.