مفید بود؟

امروزه بیشتر سایت‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم با وردپرس طراحی و ساخته شده‌اند. علت استفاده زیاد از این صفحه متن باز، وجود کدها، رایگان بودن و چندین دلیل دیگر است که در ادامه به طور مفصل به آنها می‌پردازیم.
متن‌ها و مطالبی که در سایت‌های ساخته شده با وردپرس قرار می‌گیرند، برای گرفتن رتبه بالاتر باید عنوان و زیر عنوان مشخصی داشته باشند و توزیع زیر عنوان در وردپرس یکی از این مسائل مهم در سئو و رتبه سایت است. با همراه باشید تا سایتی با رتبه بالا از طریق توزیع زیر عنوان‌ها داشته باشید.

 

آشنایی با توزیع زیر عنوان در وردپرس

کسانی که به عرصه ساخت سایت پا می‌گذارند، با CMS یا همان سیستم‌های مدیریت محتوا آشنا می‌شوند. تعدادی از این سیستم‌های مدیریت محتوا عبارت‌اند از

  •  جوملا
  •  پرستا شاپ
  •  وردپرس
  •  و ویبلی

از میان صدها سیستم مدیریت محتوا، وردپرس جز بهترین و پرکاربردترین‌ها قرار گرفت. اما چرا؟

وردپرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اگر بخواهیم به زبان ساده شما را با وردپرس آشنا کنیم، می‌توانیم بگوییم یک سیستم مدیریت محتوا قدرتمند که با استفاده از آن می‌توان انواع وب سایت و وبلاگ‌ها را راه اندازی کرد. با توجه به تجربه و نمونه مشاهده شده از این سیستم به جرئت می‌توان گفت این CMS با انعطاف بالایی که دارد، به شما امکان ساخت انواع سایت‌ها را می‌دهد.
علاوه بر این مزایا، وردپرس به صورت متن باز و رایگان ارائه شده و با داشتن کمی مهارت برنامه نویسی می‌توانید کدهای آن را تغییر داده و به نتیجه مطلوب برسید.

سئو

خوشبختانه متخصصان و برنامه‌نویسان به شکلی این سیستم را طراحی و کد نویسی کردند که برای موتورهای جست‌وجوگر مانند گوگل بسیار استاندارد و بهینه شده است. وردپرس با داشتن همین قابلیت نسبت به دیگر  موارد از لحاظ بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو بسیار عالی عمل می‌کند.

امنیت

یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین موارد برای راه اندازی و ساخت سایت یا هر نوع نرم افزار دیگری امنیت آن است تا از نفوذ و سوء استفاده هکرها جلوگیری کند. وردپرس هم از این قاعده مستثنی نیست، ولی توسعه دهندگان این سیستم سعی می‌کنند در هر بار به‌روزرسانی اقداماتی برای سد راه هکرها انجام دهند، اما رفع مشکل به معنی این نیست که آن سیستم را غیر ایمن تصور کنیم.

واقعاً به وردپرس اطمینان کنید!

اگر هنوز هم نسبت به راه اندازی سایت خود با وردپرس دو دل هستید یا اینکه هنوز متقاعد نشدید، چه چیزی بهتر از این که سایت‌های استفاده کننده از وردپرس را با دیگر موارد مقایسه کنید؟
در حقیقت وردپرس تنها محدود به ایران نیست و در بسیاری از سایت‌های خارجی از آن استفاده می‌کنند. در حقیقت این فریم‌ورک مخاطبین میلیونی دارد که از آن بهره می‌برند. سایت معروف گوشی بلک‌بری توانسته که به خوبی از وردپرس در این رابطه بهره ببرد.
البته شاید علت را در سادگی کار کردن با آن بتوان خلاصه کرد. جایی که برای بارگذاری محتوا بسیار آسان عمل خواهید کرد و با زدن چند دکمه و رعایت اصولی همچون توزیع زیر عنوان در وردپرس، سایت شما آماده استفاده خواهد بود.

سئو در وردپرس

تمام اقداماتی که در راستا این که موتور گوگل بتواند اقدام به خواندن بهتر مطالب سایت شما و معرفی آن به عنوان منبع کاربردی برای مخاطبان کند را سئو گویند.
امروزه وردپرس، شاکله اصلی بسیاری از سایت‌ها است و باید با وسواس بیشتری عمل کنید. توزیع زیر عنوان در وردپرس یکی از اصلی‌ترین موارد است که به تنهایی می‌تواند مانع از قابل قبول بودن محتوا بارگذاری شده توسط گوگل شود.

 

نکات طلایی سئو وردپرس

1. ایندکس شدن سایت از طرف گوگل

واقعیت این است که وردپرس می‌تواند حتی از ایندکس شدن یا همان پاک سازی مطالب نیز جلوگیری کند. شاید برایتان سؤال شود که چگونه؟
در حقیقت این کار بسیار ساده رخ خواهد داد. کافی است که در قسمت هاست یا همان فضای مدیریت و ذخیره سازی ابری خود، گزینه آن را فعال کنید. به این ترتیب قادر هستید که به نتیجه مدنظر دست پیدا کنید. حالا با خیال راحت قادر هستید که مطالب را بارگذاری کرده و اقدام به نتیجه رسیدن مطلوب کنید.

2. انتخاب بهترین قالب برای آدرس سایت‌ها

آدرس سایت تعیین کننده بسیاری از نکات خواهد بود. در حقیقت این آدرس بهتر است که نه بلند و نه کوتاه باشد و اینکه به راحتی در ذهن فرد بنشیند.
این آدرس می‌تواند نام برند شما به زبان لاتین یا فارسی باشد. نکته مورد توجه در این موضوع این است که به هی وجه به سراغ نام‌هایی که از کسب و کارتان دور هستند نروید و از اعداد به طرز هوشمندانه استفاده کنید.

3. نمایش سایت با WWW یا بدون آن

سایت شما می‌تواند با WWW نمایش داده شود یا ظاهر نگردد، این موضوع کاملاً شخصی بوده و هر کس متناسب با سلیقه خودش این کار را انجام می‌دهد. در حقیقت بهتر است که این موضوع را تصمیم گیری کنید.

4. بهینه سازی مطالب سایت

محتوا مهم‌ترین بخش کار است. شاید در لحظه اول ظاهر سایت یا حتی نام آن جذاب باشد، اما واقعیت این است که این موضوع همه چیز نخواهد بود و چیزی که در قالب محتوا نوشتید، تعیین کننده است. یک لحظه فکر کنید که آیا فرد برای خواندن نامه به صفحه شما آمده است. جواب خیر خواهد بود.
در حقیقت با رعایت توزیع زیر عنوان در وردپرس می‌توانید به نوشته استایل دهید. محتوا را خوانا کنید و این نکته که می‌توان مباحث را به صورت تفکیکی مطالعه کرد، نشان دهید.

توزیع زیر عنوان در وردپرس 

زیر عنوان به تیترهای فرعی گفته می‌شود که در پست‌ها یا مقالات موجود در سایت‌ها استفاده می‌شود. برای نوشتن این زیر عنوان‌ها معمولاً از تگ‌های H2 یا H3 استفاده خواهد شد. البته این وحی منزل نیست و می‌توانید از مواردی دیگر نیز بهره ببرید.

 

حواستان باشد که هر چه تیترها افزایش پیدا کند، میزان اهمیت از نظر گوگل کاهش پیدا خواهد کرد. البته همه چیز نخواهد بود. این تیترها می‌تواند بیان کننده ادامه داشتن یا مطلب یا زیر شاخه‌های یک شاخه اصلی را بیان کند. حواستان باشد که هر تیتر، حال H2 باشد یا H6 می‌تواند نهایتاً 300 کلمه در زیر خود جا دهد و بیشتر از آن را وردپرس برایتان اخطار می‌گیرد. در همین جا اهمیت توزیع زیر عنوان در وردپرس نمایان خواهد شد.

چرا به صفحات وردپرس زیر عنوان اضافه کنیم؟

افزودن زیر عنوان به پست‌ها و صفحات وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات بیشتری درباره مقاله خود نمایش دهید و در زمان کوتاه‌تر خواننده تصمیم بگیرد که مطلب برای وی جذاب است یا نه. جهت فکری به ذهن مخاطب خواهید داد.

 جمله کامل را بیان نکنید!

شاید به نظرتان ساده باشد، اما باید در انتخاب زیر عنوان جذاب و مناسب بسیار دقت کنید. این کار باعث خواهد شد که خواننده به مطالعه علاقه‌مند شوید یا خیر. در هر حالت بهتر است که نسبت به این موضوع اهمیت دهید.
زیر عنوان نباید طولانی باشد و به هیچ وجه یک جمله کامل را بیان نکنید. نقطه نگذارید. تا حد امکان از علائم نگارشی همچون علامت سؤال و تعجب در هنگام نوشتن آن استفاده کنید و خواننده را به دنبال خود بکشید. قدرت تفکر را به کسی که مطالعه می‌کند، ببخشید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم نکات مربوط به سئو و چگونه نوشتن و توزیع زیر عنوان در وردپرس را به طور کامل برای شما توضیح دهیم. ساخت سایت‌های موفق و پربازدید بسیار راحت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنی

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.