مقالات آموزشی

طراحی جذاب برای وب سایت تنها نیمی از راه است

مفید بود؟

متاسفانه طراحی زیبا برای یک وب سایت تنها نیمی از راه را در بر می گیرد. یک طراحی فوق العاده برای وب سایت می تواند مخاطبین را به سوی خود جذب کند، اما در صورتی که استراتژی مناسبی برای تسهیل کاربری وب سایت وجود نداشته باشد، احتمال پیشرفت کمپانی مربوط به آن وب سایت بسیار کم خواهد بود

افراد در هر گروه سنی حاضر هستند برای تماشای تبلوهای زیبای داوینچی و میکل آنژ هزینه پرداخت نمایند. طراحی هنری و حرفه ای مورد تحسین و عشق قرار می گیرد چرا که احساسات بیننده را با خود درگیر می کند. در طراحی وب سایت نیز همین موضوع وجود دارد و بسیاری از طراحان سایت به آن افتخار می کنند. یک طراح سایت می تواند از یک فضای خالی، چیزی زیبا و دلپذیر خلق کند و حسی را به شما منتقل نماید.

اما متاسفانه طراحی زیبا برای یک وب سایت  تنها نیمی از راه را در بر می گیرد. یک طراحی فوق العاده برای وب سایت می تواند مخاطبین را به سوی خود جذب کند، اما در صورتی که استراتژی مناسبی برای تسهیل کاربری وب سایت وجود نداشته باشد، احتمال پیشرفت کمپانی مربوط به آن وب سایت بسیار کم خواهد بود و بازدیدکنندگان ممکن است عنوان مخاطب دائم را به خود اختصاص ندهند.

اگر شما تمایل دارید که مخاطب در وب سایت شما فعالیتی را به انجام رساند باید تاکید بسیار زیادی بر تجربه کاربری داشته باشید و از استراتژی های مناسب استفاده کنید. در نظر داشته باشید که هدف نهایی شما برای طراحی یک وب سایت چه چیز می باشد. اگر هدف اصلی شما برای طراحی وب سایت، نشان دادن یک پروفایل زیبا و جذاب می باشد تنها باید بر طراحی زیبای آن نیز تمرکز داشته باشید. اما در اینجا یک مشکل پیش خواهد آمد.

اغلب دارندگان وب سایت به دنبال بهره وری از آن می باشند. بنابراین در صورتی که کاربر چنین وب سایت هایی تجربه مناسبی در برقراری ارتباط با آن وب سایت نداشته باشد، مسلماً بهره وری نیز به وجود نخواهد آمد. در این صورت حتی یک طراحی فوق العاده که برنده جایزه هنری شود نیز نمی تواند به دارنده وب سایت کمک کند تا از سایت خود کسب درآمد نماید.

شما همیشه باید تمرکز زیادی بر تست تجربه کاربری داشته باشید. ابزار آنلاین مجانی و پولی فراوانی برای این منظور وجود دارد که شما می توانید با یک جستجوی ساده به آن ها دست یابید و از آن ها بهره ببرید. در نظرداشته باشید که هزینه کردن برای چنین مسائل کاملا منطقی و عقلانی بوده و می تواند تا حد بسیار زیادی به روند کاری وب سایت شما کمک کند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.