مقالات آموزشی

قبل از طراحی وب سایت خود باید مخاطبین و بازدیدکنندگان خود را بشناسید

مفید بود؟

به منظور آنکه بتوانید یک سایت عالی و حرفه ای طراحی نمایید، نیازمند آن هستید که مخاطبین و بازدیدکنندگان خود را به خوبی بشناسید. شما می توانید به کمک تحقیق بازار و تمرکز بر گروه ها و حتی تهیه نظرسنجی ها، کاربران خود را هرچه بهتر بشناسید.

این مرحله کشف حقیقت باید پیش از ایجاد هرگونه سایت و کدنویسی صورت گیرد. به منظور آنکه درک بهترین از کاربران سایت خود داشته باشید باید اطلاعات زیر را در رابطه با کاربران خود بدانید:

پروفایل کاربری

تا انجا که می توانید در رابطه با کاربران خود اطلاعات جمع آوری نمایید. پروفایل های آماری می تواند درک بهتری از مخاطب و نحوه جذب او به سایت در اختیار شما قرار دهد. به این سوالات ساده توجه نمایید که پاسخ به آن ها به سادگی می تواند در جهت این هدف به شما کمک کند:

. تفکیک جنسیتی میان کاربران شما چگونه است؟
. مخاطبین شما در چه گروه سنی قرار دارند؟
. آگاهی آنها نسبت به دنیا دیجیتال چه اندازه است؟
این افراد اغلب در کجا از اینترنت استفاده می کنند، محل کار یا خانه؟
. مخاطبین شما بیشتر به دنبال خرید یا استفاده از کدام محصولات و خدمات می باشند؟
. مخاطبین شما به دنبال چه اطلاعاتی هستند؟
. این افراد در کجا زندگی می کنند؟
. درآمد سالیانه مخاطبین شما چه مقدار است؟

در صورتی که شما اطلاعات آماری از مخاطبین خود نداشته باشد، می توانید از اطلاعات تحقیقات بازار موجود و یا تحقیقات بازار جدید انجام شده توسط خود استفاده نمایید. اطمینان داشته باشید که به خوبی می دانید مشتریان و مخاطبین شما از چه چیزهایی خوششان می آید و چه مسائلی را نمی پسندند. این امر می تواند برای شما یک امتیاز باشد که دقیقاً بخش هایی را در سایت خود قرار دهید که بازدیدکنندگان به آن علاقه دارند.

محدودیت های کاربران خود را بشناسید. شما باید بدانید که اکثر مشتریان شما با چه سرعت اینترنتی سروکار دارند. در صورتی که اکثر مخاطبین دارای اینترنت کم سرعت باشند، بهتر است شما به جای استفاده از گزینه هایی مانند فلش و غیره که زمان زیادی برای لود شدن نیاز دارند، از طراحی های سایتی کمک بگیرید که هرچه سریع تر بازگذاری می شوند.

در نهایت داشتن اطلاعات هرچه بیشتر و دقیق تر در رابطه با مشتریان و مخاطبین به شما کمک می کند تا سایتی طراحی نمایید که هرچه بهتر با نیازها و اولویت های مخاطبینتان تطابق دارد.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.