مقالات آموزشی

پست های وبلاگ و روش کشف ایده های جدید در آن

مفید بود؟

شاید بتوان گفت که به عنوان یک تولیدکننده محتوا، سخت ترین کار شما گرفتن ایده برای پست وبلاگ باشد. در اینجا می خواهیم نحوه پیدا کردن ایده های جدید را برای شما بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

ایده برای پست وبلاگ

بازاریابی محتوا کار سختی است. هرکسی که فکر می کند کار سختی نیست ، احتمالا تاکنون یا آن را انجام نداده است و یا اگر انجام داده از روش های درست استفاده نکرده است. اما آنچه به نظر سخت می آید کشف ایده برای پست وبلاگ است. اگر در اینگونه موقعیت شغلی هستید، راه های مختلف پیدا کردن ایده برای پست وبلاگ را فراموش نکنید. اگر از استراتژی استفاده می کنید ، تعیین نوع مناسب و ترکیب محتوا کار سختی به نظر می رسد. اما اگر کار اصلی شما در واقع ایجاد محتوا است ، می توانم با اطمینان خاطر بگویم که سخت ترین کار شما به دست آوردن ایده های خوب و کافی است.

 

 وبلاگ نویس

اگر شما یک وبلاگ نویس مشتاق هستید و تجربه شما مانند من است ، هنگامی که ایده خوبی پیدا کردید ، می توانید شروع به تولید محتوا کنید. اما نکته ای وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است و آن هم این است که چه زمانی این ایده ها به دست می آیند؟ در واقع چه چیزی باعث می شوند که این ایده ها به ذهن شما خطور کند؟

البته ، ایده برای پست وبلاگ از “سرزمین ایده ها ، جایی که ایده ها بر اساس ایده پردازی ها رشد می کنند” نمی آیند. اما در طول این سال ها، چندین و چند راه پیدا کرده ام که از آن می توانید برای ایده پردازی استفاده کنید.

1. چشم محتوا داشته باشید!

باید ایده های مناسب را در همه جا ببینید. داشتن چشم محتوا به معنی توسعه توانایی های خود برای پیدا کردن ایده برای محتوا در همه مکان هاست. حتی همین حالا وقتی چیزی می خوانم ، فیلم میبینم ، به پادکست گوش می دهم یا در یک سخنرانی شرکت می کنم ، یک چشم و گوش خود را روی آنچه که میبینم دارم  و چشم و گوش دیگر مشاهده و پیدا کردن ایده برای پست وبلاگ.

من به این باور رسیده ام که تقریبا هر محتوایی می تواند منبع ایده های جدید باشد ، حتی اگر مستقیما به حوزه های موضوعی مورد نظر من مربوط نباشد. به عنوان مثال ، کل ایده داشتن “چشم محتوا” در اصل از فیلم “حس ششم” الهام گرفته شده است.

پست شخص دیگر

در یک صحنه اصلی، پسر کوچک ، با بازی هیلی جوئل اوسمنت ، به شخصیت بروس ویلیس می گوید که “افراد مرده را می بیند”. به عبارت دیگر ، او می تواند چیزهایی را ببیند که همیشه وجود داشته ، اما اکثر مردم آن ها را نمی بینند. به نظرم رسید که بسیاری از ایده های پست وبلاگ من از اینجا سرچشمه گرفته است: من ایده ای را در پست شخص دیگری می بینم که ممکن است برای شخص دیگری پیش نیاید.

وقتی محتوایی را مشاهده می کنید ، برای پیدا کردن ایده برای پست وبلاگ، راهکارهای زیر را به کار ببرید:

همه چیز را زیر سوال ببرید. به طور کلی سوال از آنچه میبینید خوب است. با این روش شما دیگر خودتان را گول نمی زنید و همه چیز در نظر شما به عنوان ایده برای پست وبلاگ خواهد بود. اما همچنین می تواند بسیاری از ایده های محتوای جدید را در ذهن شما تحریک کند. وقتی میخواهید مطلبی را بخوانید ، بپرسید چرا اینطور است؟ نویسنده از کجا می داند؟ اینجا چه چیزی کنار گذاشته شده است؟ آن سوالات را بنویسید و سپس آنها را به عنوان ایده برای پست وبلاگ بررسی کنید.

 

رادار سوالات

رادار سوالات خود را فعال کنید. نه تنها سوالات خود شما ، بلکه سوالات دیگران نیز می توانند منبع ایده هایی عالی برای محتوا باشند. اغلب در نظرات زیر یک پست برخی از سوالات خوانندگان دیگر را می بینم که یا بی پاسخ می مانند یا به آن ها پاسخ نادرست داده می شود.

اگر من جواب را می دانم (یا می توانم برای پیدا کردن آن تحقیق کنم) ، به جای پاسخ دادن به نظرات پست ، آن را به عنوان چیزی که باید در مورد خودم بنویسم یادداشت می کنم. در بیشتر موارد ، اگر یک نفر سوالی داشته باشد ، بسیاری از آنها سوال دارند ، و در نهایت می توانید محتوای معتبر و با کیفیتی را بنویسید که دیگران نیز از آن استفاده می کنن.

نمودار ون چیست؟

تبدیل به یک دیزل ون شوید. آیا می دانید نمودار ون چیست؟ حتی اگر در مورد آن اطلاعی ندارید ، من مطمئن هستم که یکی از آن ها را دیده اید. نمودار ون دو یا چند دایره را نشان می دهد که هر دایره مجموعه ای از چیزها را نشان می دهد. این دو مجموعه معمولا کاملا متفاوت هستند ، اما برخی از اعضا هستند که به هر دو مجموعه تعلق دارند.

نمودار ون برای گرفتن ایده برای پست وبلاگ

اکثر مربیان یوگا طرفدار “پیشتازان فضا” نیستند و اکثر طرفداران “پیشتازان فضا” نمی خواهند در مورد کلاس های یوگا اطلاعاتی داشته باشند. اما ناگزیر برخی از افراد در هر دو مجموعه هستند و در نقطه مشترک قرار می گیرند.

این نکته چه ربطی به ایده برای پست وبلاگ دارد؟ در ادامه نمودار ون بین دو قسمت، شما می توانید در مورد دو موضوع به صورت مشترک بنویسید. به عبارت دیگر ، به دنبال نقاط همپوشانی بین این دو باشید.  اما تقاطع های ون تنها منبع برای ایده در مورد پست ها نیستند.

2. برای پیدا کردن ایده برای پست وبلاگ  شفاف سازی کنید!

راه دیگر برای ایجاد ایده های محتوا این است که به دنبال مسائل ، مشکلات و سوء تفاهم هایی باشید که می توانید آن ها را برطرف کنید. اگر در زمینه هایی که در مورد آنها می نویسید متخصص شده اید، ممکن است که برخی از افراد همچنان هم در این زمینه دچار مشکل یا گیجی شوند. به جای اینکه فقط ناراحت شوید یا یک کامنت عصبانی بگذارید ، بهتر است که در این زمینه شفاف سازی کنید.

  • حقایق گم شده کدامند؟
  • 4 Ways to Generate Fresh Ideas for Blog Posts 
  •   تفکر باید چگونه انجام شود؟
  •   راه بهتر برای برخورد با این مسئله چیست؟

این بدان معنا نیست که محصول نهایی شما باید یا بی ادبانه باشد و یا دروغ. در واقع می توانید از چنین مشاهداتی محتوای خوبی تولید کنید ، محتوایی که راه بهتری را به شما نشان می دهد یا موضوعاتی را مطرح می کند که هیچکس قبلا در مورد آنها ننوشته است.

3. دید خود را در برای یافتن بهترین ایده برای پست وبلاگ گسترش دهید!

اغلب وقتی با سایر تولیدکنندگان محتوا صحبت می کنم که به من می گویند در زمینه یافتن ایده برای پست وبلاگ دچار مشکل هستند. در واقع من دیده ام که علایق آن ها بسیار محدود است و تنها در زمینه این علایق مطالعه دارند. در حالی که با اندکی خلاق بودن می توانند به آسانی محتوایی پربازدید تولید کنند.

لئوناردو داوینچی در کتاب “اندیشه هایی درباره هنر و زندگی” گفت:

“به اشتباه ، ای نویسندگان ، شما نقاشی را از هنرهای لیبرال حذف کرده اید ، زیرا این آثار نه تنها شامل آثار طبیعت ، بلکه چیزهای نامحدودی است که طبیعت هرگز آنها را ایجاد نکرده است.”

در حالی که داوینچی مشکل خاصی در ذهن خود داشت، پیامدهای بینش او گسترده تر از حد تصور است. به بیان ساده ، بیرون آمدن از نقطه امن شماست که تخیل شما را تقویت می کند ، که برای یک نویسنده خوب جز مهم ترین نکات به شمار می آید. برای به دست آوردن ایده برای پست وبلاگ که در نهایت به تولید یک محتوای ارزشمند می انجامد ، باید بتوانید “چیزهای نامحدودی را که طبیعت هرگز ایجاد نکرده است” تصور کنید.

در اینجا یک مثال شخصی وجود دارد:

من هنگام خواندن بیوگرافی نابغه رنسانس نوشته والتر ایساکسون به نقل قول داوینچی که در بالا در مورد آن صحبت کردم برخورد کردم. از آنجا که من تئوری “چشم محتوا” را ارائه دادم ، فهمیدم که نقل قول داوینچی هم به شما کمک های بسیاری خواهد کرد. یکی از این برنامه ریزی ها ممکن است برای تولیدکنندگان محتوا باشد ، با این پیام که اگر علایق خود را محدود کنند نمی توانند به آنچه که می خواهند دست پیدا کنند. من نقل قول را در دفتر ایده محتوای خود نوشتم ، و ماه ها بعد به کاربرد آن در یکی از پست های خود رسیدم.

 چشم های محتوا

توصیه من به شما این است که هر کاری که می توانید انجام دهید تا علایق خود و محتوایی که تولید می کنید را بهتر کنید. اگر فقط مطالبی را در مورد منطقه خود می خوانید یا مشاهده می کنید ، در واقع دارید خلاقیت خود را محدود می کنید. حتی در حالی که کتابی را در زمینه علوم اعصاب می خوانید یا مستندی را در مورد تحولات بزرگ تاریخی می بینید یا حتی از آخرین قسمت “ریک و مورتی” لذت می برید، چشم های محتوا را باز نگه دارید و به این نکته توجه کنید که چگونه می توانید از چیزهایی که می بینید برای تولید محتوا استفاده کنید!

4. خود را نشان دهید!

تمام این ایده هایی که گفته شد، اگر به کار نبرید تمامی آن ها را فراموش خواهید کرد. تقریبا همه نویسندگان بزرگ یک نوع دفترچه یادداشت دارند که در آن نوت های خود را می نویسند. شکل دفترچه مهم نیست ؛ مهم این است که همیشه در دسترس باشد و چیزی باشد که شما بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

برای من ، زیرا همیشه یک دستگاه دیجیتال در دست دارم ، از Evernote استفاده می کنم. شما ممکن است یک برنامه دیجیتالی دیگر برای یادداشت برداری یا حتی یک دفترچه کاغذ و قلم خوب و قدیمی ترجیح دهید. نکته این است که شما باید این عادت را داشته باشید  که زمانی که به یک ایده برای پست وبلاگ برمیخورید سریعا آن را یادداشت کنید.

محتوای Evernote

به عنوان مثال ، همانطور که در بالا اشاره کردم ، وقتی آن نقل قول داوینچی را دیدم ، برایم جالب بود. حتی اگر در آن زمان کاملا مطمئن نبودم که چگونه از آن برای نوشتن پست وبلاگ استفاده کنم ، آن را در دفتر ایده های محتوای Evernote خود یادداشت کردم تا بتوانم بعدها آن را تحلیل کنم و مورد استفاده قرار دهم.

 

آماده سازی پست

ماه ها بعد هنگام آماده سازی این پست ، این نقل قول را به یاد آوردم و محرک کل بخش “دید خود را گسترش دهید” شد. برای اینکه ایده های خوبی برای محتوای خود به دست آورید ، تنها یادداشت کردن این ایده ها کافی نیست. شما باید آن ها را به صورت فهرستی در ذهن خود داشته باشید و مرور کنید تا بتوانید به ایده ای که میخواهید برسید. در حقیقت ، گاهی اوقات برخی از ایده های ارسال شده در “نمودار ون” از دو یادداشت کاملا غیرمرتبط که آن ها را نوشته ام ایجاد می شوند.

سخن پایانی!

شاید به ندرت بتوانید زمانی که پشت لپ تاپ خود نشسته اید ایده هایی عالی برای وبلاگ خود پیدا کنید. در واقع این اتفاق حتی اگر به صورت جادویی برای شما بیفتد هم نمی توانید از آن استفاده کنید. به محض اینکه یک محتوا را ببینید، در واقع مطالب و ایده های بیشتری به ذهن شما خواهد آمد و این به معنای ایجاد یک روند جدید برای این کار است. آنچه که باید بدانید این است که در تلاش باشید که محتوای خود را با خلاقیت تولید کنید. این کار به شما کمک می کند که در زمینه تولید محتوا کاملا موفق باشید و محتواهایی عالی و باکیفیت

تولید کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.