مقالات آموزشی

منافع CMS و چرا به آن احتیاج دارید

مفید بود؟

طراحی سایت، سیستم مدیریت محتوا، CMS چیست، مزایای CMS

CMS مخفف Content Management System میباشد و به معنی سیستم مدیریت محتوا است. برای ساخت یک وب سایت مدرن از CMS استفاده میشود و به شما اجازه میدهد که بتوانید محتوای وب سایت خود را مدیریت کنید.
سه سیستم رایج مدیریت محتوا WordPress، Joomla و Drupal میباشند. بعضی از سیستم های کمتر شناخته شده مدیریت محتوا عبارتند از Squarespace ،Weebly و WIx. اگر چه بهتر است بگوییم که Squarespace در حال پیشرفت و حرکت است.

بر عکس خلق یک وب سایت از طریق HTML، طراحی از طریق CMS به شما این امکان را میدهد تا تغییرات سیستمی گسترده ای را سریع و بد,ن نیاز به دانش تکنیکی، اعمال کنید. این موضوع به یک کاربر اجازه میدهد که بتواند به راحتی یک محتوا را خلق، ویرایش و منتشر کند. سایتی که از طریق HTML نوشته شده باشد خیلی انعطاف پذیر نیست و هر تغییر کوچک باید برای تک تک صفحات اعمال شود.
بعضی مواقع ما در وبتو با مشتری ها کار می کنیم تا مطمئن شویم آن ها بیشتر ابزار های کارآمد و منابع آماده شده برای بهینه سازی هر چه بیشتر وب سایت را در یافته اند. به همین دلیل ما به طورمستمر با مشتریانمان در ارتباط هستیم تا به آن ها کار کردن با CMS را آموزش دهیم تا مزایای سیستم های مدیریت محتوا را درک کنند.
چهار مزیت برتر یک سیستم مدیریت محتوا عبارتند از :

فرآیند کار آمد

استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا، فوراً فرآیند بین کپی طراحی وب و وب سایت واقعی و انتشار مطلب به روی آن را بهینه میکند. ارسال سریع مطالب یکی از مهم ترین خصوصیات برای بسیاری از سازمان ها به حساب می آید.

امکان داشتن چند نویسنده

بر هیچ کس پوشیده نیست که مدیریت محتوای وب برای بسیاری از تجارت ها به یک چالش تبدیل شده است؛ مخصوصاً برای سازمان های بسیار بزرگ که از لحاظ جغرافیایی در حال گسترش هستند. به غیر از مدیریت محتوا به طور گسترده، تیم شما باید بتواند از یک هاب تمام مطالب را مدیریت کند. برای درگیر کردن موثر مخاطبان، امکان پیش نویس، تأیید و انتشار هر چه سریع تر مطالب، بسیار مهم است.

یک موقعیت برای تمام صفحات

داشتن یک محل متمرکز برای کپی، یکی از بزرگترین مزایای CMS است. هنگام استفاده از این منبع قدرتمند، شما میتوانید به راحتی تمام محتویات سازمانی را در یک مخزن ذخیره کنید. کارمندان مربوطه بعد از پست یک محتوا و آمادگی آن برای دیده شدن، یک اعلامیه دریافت میکنند و هرگاه که بخواهند با توجه به دسترسی داده شده میتوانند آن را ویرایش کنند. داشتن یک نقطه متمرکز نه تنها به شما و تیمتان این امکان را میدهد که متحد و متمرکز باقی بمانید، بلکه امکان بررسی تغییرات را در طولانی مدت به شما میدهد.

شخصی سازی آسان

در آخر، یک سیستم مدیریت محتوا به کاربران این امکان را میدهد تا سایتشان را هر طور که دوست دارند توسط پلاگین ها و ویجت ها شخصی سازی کنند. این مشخصات اضافی به شما این اطمینان را میدهد که داده ها و پست هایتان در مقابل تغییرات غیر منتظرانه و نا خواسته، امن میماند.
کنترل، دقت و امنیت تنها چند مزیت از مزایای زیاد یک CMS است. امروزه ابزار های بسیار مفیدی برای خلق و اجرای یک وب سایت منحصر به فرد وجود دارد. اگر به دنبال شخصی هستید تا شما را در ساخت و تنظیم یک CMS یاری کند، با وبتو تماس بگیرید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.