مقالات آموزشی

شرایط کسب درآمد در یوتیوب؛ عوامل موثر آن

مفید بود؟

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟شرایط کسب این درآمد چیست ؟

هر 1000 بازدید در یوتیوب(YouTube) چقدر درآمد دارد؟  برای پاسخ به این سوال ابتدا نیاز است بدانیم اصولا کسب درآمد از یوتیوب چه سازوکار و شرایطی دارد؟ سازوکار کسب درآمد از یوتیوب در سال 2017 دستخوش تغییرات مهمی شد. به گونه ای که امروزه برخلاف گذشته نمی توان به محض راه اندازی کانال یوتیوب به کسب درآمد رسید.برای دستیابی به درآمد در یوتیوب چند شرط وجود دارد.

یکی از مهمترین شروط این است که دست کم هزار نفر کانال یوتیوب شما را سابسکرایب کرده باشند. ویدیوهای کانال شما در طی یکسال  باید دست کم 4 هزار ساعت بازدید داشته باشد.محتواهای ویدیوهایی که تولید می کنید همراستا با سیاست ها و خط مشی محتوایی و تبلیغاتی گوگل باشد.بالاخره اینکه برای تسویه حساب دست کم باید 100 دلار درآمد را کسب کرده باشید تا پرداخت صورت گیرد.

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟ چه عواملی در کسب این درآمد موثرند؟

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟ هنوز پاسخ دقیق و قطعی به این سوال داده نشده . در واقع میزان درآمد 1000 بازدید در یوتیوب  بستگی به عوامل متعددی دارد. برای یافتن پاسخ سوال خود باید این عوامل را شناسایی نموده و آگاهانه فعالیت کنید. در ادامه به چند عامل مهم و موثر در میزان درآمد یوتیوبی  اشاره خواهیم کرد.

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد ؟مخاطب شما در کدام منطقه جغرافیایی ساکن است؟

  هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟ یکی از موثرترین عوامل در پاسخ به این سوال منطقه جغرافیایی فعالیت شماست.معمولا مخاطبان آمریکایی و کانادایی، ساکنین آلمان و استرالیا به خاطر قدرت خرید بالایی که دارند جزو گرانقیمت ترین مخاطبان هستند.شرکت های تبلیغاتی برای دستیابی به این بازار و خریداران فوق العاده ی آن رقابت شدیدی با هم دارند. روال کار گوگل بر اساس مزایده است.

یعنی حق تبلیغ پیشنهادی از سوی شرکت های تبلیغاتی کل دنیا را بررسی می کند و گرانترین آنها را برای مخاطبان ساکن کشورهای پیشرفته نمایش می دهد. چهل و پنج درصد درآمد حاصل از این کار به یوتیوب می رسد و مابقی سهم کانال خواهد بود. این مبلغ پس از کسر مالیات به کانال تعلق میگیرد. مبلغ مالیات نیز در مناطق مختلف متفاوت است.

هر 1000 بازدید در یوتیوب

چقدر درآمد دارد؟شاید هنوز هم پاسخ روشنی برای این پرسش دریافت نکرده باشید. برای روشن تر شدن اهمیت موقعیت جغرافیایی در درآمد حاصل از یوتیوب بهتر است بدانید به عنوان مثال یک کاربر هندی یوتیوب  از هر هزار بازدید کننده حدود 30 سنت درآمد کسب می کند.در حالی که این رقم برای یک فعال آمریکایی یوتیوب به 15 دلار می رسد.

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد ؟چه محتوایی در کانال یوتیوب بارگذاری می کنید ؟

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟عامل مهم بعدی در پاسخ به این سوال، نوع محتوایی است که در کانال خود بارگذاری می کنید. اصولا هر چه محتوای شما تخصصی تر باشد درآمد بیشتری کسب خواهید کرد. معمولا صاحبان آگهی به دنبال جامعه هدف مرتبط با کسب و کار خود هستند.مطالب تخصصی عموما مورد توجه افراد مرتبط با آن تخصص قرار می گیرد. مثلا مطالب و ویدیو های مرتبط با نحوه کار با پریمیر مورد بازدید علاقمندان به نرم افزارهای چند رسانه ای قرار میگیرد.

ویدیوهای مربوط به آموزش خیاطی  عموما مورد توجه بانوان است. به همین ترتیب هر مطلب تخصصی مورد توجه گروه خاصی قرار می گیرد.این موضوع برای آگهی دهندگان مهم است.چون آنها را به هدفی که دارند نزدیکتر می کند. البته گوگل هم هر قدر گزینه های نمایش آگهی را ویژه تر در نظر بگیرد مبلغ بیشتری از آگهی دهندگان دریافت می کند.

 پس اگر به دنبال درآمدی سرشار از یوتیوب هستید از همین امروز به دنبال یادگیری و انتشار مطالب و ویدیوهای مرتبط با یک تخصص نوین و جذاب باشید.

برای اینکه برآوردی تقریبی از درآمد کانال های تخصصی داشته باشید و بدانید در اینگونه موارد هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد بد نیست بدانید؛ کانال های مرتبط با موضوعات آموزشی، آشپزی، ورزشی و اطلاعات فناورانه به ازای هر 1000 بازدید حدود 2 تا 10 دلار درآمد دارند.این عدد برای کانال های مرتبط با مسائل هنری به 2 تا 5 دلار و برای کانال های مربوط به بازی های رایانه ای به یک تا 2 دلار می رسد.

برند سازی و تهیه سناریو برای ویدیوها را فراموش نکنید

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟ پاسخ به این سوال به خلاقیت، تلاش و ذوق شما در تولید محتوای مناسب بستگی دارد.سعی کنید با تهیه لوگو و سر صفحه ی جذاب، کانالی خاص و جذاب داشته باشید. واترمارک کردن لوگو در ویدیو ها کمک می کند در ذهن مخاطب ماندگار شوید. توجه به این موارد باعث می شود برندسازی مناسبی برای کانال خود انجام دهید.

برای تولید محتوا و ویدیو سناریو طراحی کنید. اینکه بدانید می خواهید از کجا شروع کنید و به کجا برسید و در این میان چه مطالبی را چگونه عنوان کرده و نمایش دهید یعنی یک سناریوی کامل در ذهن دارید.علاوه بر سناریو نحوه ادیت ویدیوها نیز مهم است.از تنوع بی نظیر نرم افزارهای ادیت کمک گرفته و با چاشنی خلاقیت و نگاه ویژه به مسائل ویدیوهای جذاب تولید کنید.

کلام آخر

به عنوان یک ایرانی ممکن است بارها به کسب درآمد هنگفت از یوتیوب فکر کرده باشید. خبر خوب اینکه کسب این درآمد و نقد کرد آن  برای ایرانیان نیز امکانپذیر است. درآمد هر ماه شما بیست و یکم ماه بعد به ادسنس واریز می شود. تسویه ریالی نیز 3 تا 7 روز به طول می انجامد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.