مقالات آموزشی

تعریف سه نوع تولید محتوا از نظر ساختار

مفید بود؟

تولید محتوا سیستم و فرایندی است که برای ایجاد اطلاعات در قالب تصویری یا متنی انجام می دهید. برای مثال، انتخاب می کنید که خروجی اطلاعات شما از طریق ویدیو، کتاب، وبلاگ یا اینفوگرافیک باشد. فرایند تولید محتوا شامل پیام یا اطلاعاتی است که می ‌خواهید مردم بفهمند و با آن دانش جدید کاری را انجام دهند. قبل از حرکت در فرایند ایجاد محتوا، باید مشخص کنید که چه نوع محتوایی را قصد دارید منتشر کنید.

چرا باید بدانید که تولید محتوا چیست؟

تا زمانی که ندانید تولید محتوا چیست و چگونه محتوای بی نقص تولید کنید، نمی توانید وارد بازاریابی محتوا شوید و رشد کنید. ایجاد محتوای حرفه ای

به شما کمک می کند تا برندتان مخاطبان خود را پیدا کند و درآمد کاملی از کسب و کار آنلاین خود داشته باشید.

به چه محتوایی حرفه ای می گویند؟

تولید محتوای حرفه ای چیزی است که مخاطب را جذب می کند و باعث ماندگاری سایت شما می شود. این فقط در مورد وب سایت صادق نیست، بلکه باید بتوانید در رسانه های اجتماعی محتوا ایجاد کرده و مخاطبان هدف را جذب کنید.

 

در واقع می توان گفت تولید محتوا مانند یک سخنرانی است! شما باید مخاطبان خود را درگیر کنید و آن ها باید چیزی در پایان سخنرانی داشته باشند. مخاطبان نه تنها در این سخنرانی، بلکه باید در دیگر سخنرانی های شما نیز حضور داشته باشند.

انواع محتوا از نظر روش ارتباطی

محتوای احساسی

اگر قصد دارید در سطح احساسی با مخاطب ارتباط برقرار کنید، باید تولید محتوای شما درباره افراد باشد. محتوای عاطفی اغلب شکل یک داستان به خود می گیرد (اما لازم نیست). آن ها اغلب شامل زبان های توصیفی در مورد حواس پنج گانه هستند. زیرا افراد احساسات خود را از طریق حواس تجربه و ابراز می کنند. اگر پاسخی را بر حسب چیزهایی که می بینند، می شنوند یا می چشند توصیف کنید، خوانندگان احساسات مرتبط با این حواس را «احساس» می کنند.

محتوای آموزشی

اگر هدف شما از تولید محتوا آموزش مخاطبان است، باید محتوایی تولید کنید که فرایندها یا تجزیه و تحلیل داده ها را توصیف کند. ساختار شواهد و استدلال این داده ها، به گونه ای است که محتوای آموزشی را از عقیده و نظر شخصی فرد متمایز می کند.

به هر حال، نظر ممکن است به تجربه شخصی یا حرفه ای شما بستگی داشته باشد. اما محتوا اگر اطلاعاتی دهد که از ادعاهایش پشتیبانی نکند، آموزشی نیست، بلکه احساسی و در مورد شخص شماست.  تفاوت بین یک داستان آموزشی و یک داستان سرگرم کننده، عینیت در مقابل ذهنیت است.

محتوای آموزنده

محتوای آموزنده به علت تازگی مورد توجه مخاطب قرار می گیرد که اخبار نمونه ای عالی از آن است. اخبار روزانه مربوط به اتفاقاتی است که اخیرا رخ داده است و در اسرع وقت اطلاع رسانی می شود. اگر بتوانید محتوای آموزنده و مرتبط با مخاطب ارائه دهید، آن ها با علاقه خود پاداش زحمات شما را خواهند داد.

سه نوع تولید محتوا از نظر ساختار

محتوای سنگ بنا:

محتوایی است که سعی می کند یک موضوع را به روشی قطعی پوشش دهد. محتوای اصلی اغلب به عنوان رهبری در نظر گرفته می شود. شما آن را تولید می کنید تا اقتدار خود را نزد مخاطبان خود تثبیت کنید.

محتوای انحصاری یا محتوای دروازه‌دار:

محتوایی است که می ‌توان با چیزی مبادله کرد (مانند اطلاعات تماس). شما محتوای بسته تولید می کنید تا با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

محتوای پیشرفته:

جریانی از تولید محتوای منظم است. ممکن است به شکل مجموعه ای از پست های وبلاگ، گزارش های خبری منظم یا قسمت های منظم یک برنامه باشد. شما برای ایجاد آگاهی در بین مخاطبان هدف خود، محتوای پیشرفته تولید می کنید.

از هر نوع محتوا به چه اندازه باید تولید کنید؟

مقدار واقعی محتوایی که برای تولید نیاز دارید از شرکتی به شرکت دیگر و صنعتی به صنعتی دیگر متفاوت است. پاسخ کوتاه این است که بگوییم شما فقط باید حداقل محتوای مورد نیاز خود را برای دستیابی به نتایج دلخواه خود تولید کنید.

محتوای اصلی

فکر کردن به اینکه چه مقدار محتوا برای هر نوع محتوا باید تولید کنید، آسان تر است. تولید محتوای اصلی باید متفکرانه و معتبر باشد. بنابراین تولید آن زمان زیادی می برد. در نتیجه، سعی نمی‌کنید مقدار زیادی از آن را تولید کنید، زیرا این امر باعث هدر رفتن زیادی از منابع خواهد شد. محتوای سنگ بنا به ماهیت خود به بزرگ ترین منابع در بین هر نوع محتوا نیاز دارد.

تولید محتوای انحصاری 

لازم نیست تولید محتوای انحصاری به اندازه محتوای اصلی نهایی باشد تا به اهداف خود دست یابد. از آنجا که هدف محتوای انحصاری ایجاد ارتباط است، بنابراین قطعات بیشتر با محتوای کمتر خاص به این هدف کمک می کند.تولید محتوا مستلزم تولید منظم است. هدف از تولید محتوا ایجاد آگاهی است. شما می توانید این کار را با ایجاد و توزیع محتوای جدید به طور منظم انجام دهید. اگر مخاطبان بالقوه شما از این کار آگاه باشند، ممکن است کنجکاو شوند تا درباره شما بیشتر بدانند.

تولید محتوا برای نشر دیجیتال

علاوه بر اصول اولیه نوشتن، طراحی، تولید و ویرایش، نگرانی‌های بهره‌وری خاصی برای پلتفرم‌های جداگانه وجود دارد. اگر قرار است محتوای شما در یک وب سایت ظاهر شود، باید در صفحه برای موتورهای جستجو نیز بهینه گردد.

موتورهای جستجو محتوای شما را با در نظر گرفتن افراد رتبه بندی می کند. اگر افراد زیادی محتوای شما را دوست داشته باشند و به آن اعتماد کنند، طبیعتا این ترتیب انجام می شود. اما همچنان باید به کاربرد کلمات کلیدی در دو جای اصلی محتوا توجه کنید. استفاده از این کلمات کلیدی به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما را درک کنند. این به نوبه خود به افرادی که در جستجو هستند، کمک می کند.

محتوای خاص

کلمه کلیدی که در هر محتوای خاصی هدف قرار می دهید به نوع محتوا بستگی دارد. اگر تولید محتوای اصلی دارید، می‌توانید یک کلمه یا عبارت کوتاه‌تر (به عنوان مثال «کفش قرمز») را هدف قرار دهید. اگر یک ورودی وبلاگ است، می‌توانید عبارت کلیدی طولانی‌تر و خاص‌تری را هدف قرار دهید (مانند «کفش‌های قرمز مردانه برای دویدن» یا «کفش‌های قرمز فیلم ترسناک کره‌ای»).

مزیت تولید محتوای ویدیویی و صوتی

مزیت تولید محتوای ویدیویی و صوتی توانایی آن در جلب توجه مخاطب به روش هایی است که کلام نوشتاری نمی تواند. صداها یا تصاویر آرام بخش و به دنبال آن صداها یا تصاویر ناگهانی و غیرمنتظره توجه را به گونه ای جلب می کنند که کلام نوشته شده نمی تواند.

عیب تولید محتوا برای ویدیو و صدا این است که به تجهیزات خاصی مانند دوربین، میکروفون و نرم افزارهای ویرایش ویدیو یا صدا نیاز دارد. هزینه های هر دو این تجهیزات و تخصص برای استفاده صحیح از آن برای برخی شرکت ها گزاف است.

 تولید ویدئو 

زمان اضافی، هزینه و تخصص مورد نیاز برای تولید ویدئو و صدا نیز می تواند یک مزیت باشد. آوردن افراد و ایده‌های بیشتر به فرایند تولید محتوای شما را جذاب‌تر می کند. هر چه محتوای شما دارای جذابیت بیشتری باشد، مخاطبان بیشتری خواهید داشت.

اگر شرکت شما می تواند از چندین راه از این مخاطبان کسب درآمد کند و استراتژی شما این امکان را به شما می دهد، پس سرمایه گذاری اضافی برای این نوع محتوا ارزشش را دارد.

تولید محتوا برای چاپ و برنامه ها

هم برنامه‌های چاپی و هم برنامه‌های تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند اغلب به‌عنوان رسانه‌های «سبک یا کم‌وزن» توصیف می‌شوند. این بدان معناست که آن ها رسانه هایی هستند که در اوقات فراغت و با توجه کامل مخاطبان خود مصرف می شوند.

محتوای قابل چاپ

تحقیقات انجام شده بر روی مجلات سفارشی توسط McNair Ingenuity نشان داد که مخاطبان به طور متوسط 39.7 دقیقه زمان مطالعه را به مجلات سفارشی مورد علاقه خود اختصاص می دهند.

 

تولید مجلات چاپی نیازمند دانش و تجربه است. اکثر شرکت هایی که از مجلات چاپی به عنوان بخشی از بازاریابی محتوای خود استفاده می کنند، تمایل دارند برای تولید آن ها با شرکت های تخصصی قرارداد ببندند. چاپ و ارسال مجلات گران است.

درآمد تبلیغاتی 

همچنین به کارکنانی متشکل از حداقل یک ویرایشگر، طراح، ویرایشگر فرعی یا تصحیح کننده و همچنین بودجه ای برای نویسندگان و عکاسان نیاز دارد.ناشران و شرکت های انتشاراتی این هزینه ها را در بسیاری از نشریات تقسیم کرده اند. آن ها اغلب این هزینه ها را با درآمد تبلیغاتی پوشش می دهند. زمانی که یک مخاطب را هدف قرار می دهید، پوشش این هزینه ها دشوار است.

از افراد حرفه ای کمک بگیرید

شرکت رایا مارکتینگ دارای نیروی کار ماهری از فیلم برداران، ویرایشگرهای ویدیو، نویسندگان محتوا و غیره است. آیا شما ترجیح نمی دهید حرفه ای ها تولید محتوای شما را انجام دهند تا بر جنبه های کسب و کار شما تمرکز کنند؟ ایجاد محتوا ممکن است خسته کننده باشد، بنابراین برون سپاری کار مناسبی برای شما و برندتان است. تیم حرفه ای این شرکت آگاهی مخاطب از برند شما را افزایش می دهند و جریان کار محتوا را ساده می کنند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.