مقالات آموزشی

طراحی لوگو برای مزون لباس و نکاتی که باید به آن توجه کرد

طراحی لوگو برای مزون لباس یکی از مهم ترین کاربردهای لوگو است. همان گونه که می دانید، صنعت مد و پوشاک تاثیر بسیار چشم گیری بر زیبایی شناسی و ظاهر افراد داشته و به طور کامل بر روی این موضوع تمرکز کرده است. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که طراحی لوگو برای مزون لباس به گونه ای صورت بپذیرد که مولفه زیبایی و انحصار در آن به چشم آمده و قادر باشد برند مورد نظر را به خوبی به مخاطبان معرفی نماید.

طراحی لوگو برای مزون لباس

به منظور موفقیت طراحی لوگو برای مزون لباس لازم است که انجام این کار را به طراحان حرفه ای لوگو لباس سپرده و از آن ها بخواهید که اصول برندینگ را به طور کامل در طرح مورد نظر پیاده سازی کنند. صنعت مد یکی از رقابتی ترین صنایعی است که اگر در آن دیر بجنبید و یا طرح هایی درخور توجه برای برند خود ارائه ندهید، به زودی رقبا از شما پیشی خواهند گرفت.
اگر قصد دارید در میان رقیبان خود خوش درخشیده و حرفی برای گفتن داشته باشید، سعی کنید لوگویی جذاب، مدرن و شیک برای مزون لباس خود انتخاب نموده و بدین ترتیب وجه تمایز خود با سایر مزون¬ها را برای مخاطبان آشکار سازید.

 

صنعت مد؛ صنعتی وابسته به تنوع

جالب و در عین حال لازم است بدانید که صنعت مد و لباس یکی از مهم¬ترین صنایعی است که تنوع و به روزرسانی در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شاید برایتان جالب باشد بدانید تعداد زیادی از افراد موفق در عرصه مد که جزء مدیران برندهای مطرح دنیا محسوب شده و نیز بسیاری از استایلیست ها در ابتدای قدم گذاری در این مسیر پر پیچ و خم اتاقی کوچک را اجاره نموده و بدین ترتیب کسب و کار خود را آغاز کرده اند. اما هیچ گاه این موضوع برای آن¬ها بازدارنده نبوده است.

 • آشنایی با طراحی لوگو لباس

این دسته از افراد پس از گذشت مدتی از شروع کسب و کارشان با درایت و پشتکاری که داشته اند، تمام تلاش خود را به کار گرفته و امروزه جزء بزرگان صنعت مد به شمار می آیند. نخستین گام برای برند سازی لباس و پوشاک روی آوردن به طراحی لوگو برای مزون لباس است. اگر می خواهید همه مخاطبانتان شما را به خاطر داشته و با دیدن لوگو، مزون شما را در ذهن تداعی کنند، از اهمیت طراحی لوگو برای مزون لباس غافل نشوید.

  اهمیت طراحی لوگو برای مزون لباس

طراحی لوگو برای مزون لباس بسیار حائز اهمیت است. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که مزون شما مزون لباس زنانه باشد. همان طور که می دانید، زنان در انتخاب یک مزون به منظور خریداری لباس، چه لباس های ساده و چه لباس های مجلسی، بسیار ریزبین بوده و در مقایسه با مردان دقت بیشتری به خرج می دهند. همین موضوع سبب می شود که کوچک ترین مسئله ای از چشم آن ها پنهان نمانده و بر تصمیم نهایی آن ها اثرگذار باشد.

 • LOGO FASHION BOUTIQUE by zuriana on DeviantArt

به یاد داشته باشید که زنان فروشگاه شما را با توجه به لوگوی آن مورد قضاوت قرار داده و حتی ممکن است از خرید منصرف شده و به دنبال مکانی بهتر بگردند. بنابراین تمام دقت و توانایی خود را در طراحی لوگو لباس برای مزون به کار گرفته و فراموش نکنید چندین برابر هزینه ای که در این راه صرف می کنید، به زودی به جیب شما برخواهد گشت.

نکات مهم در طراحی لوگو برای مزون لباس

نخستین گامی که تاثیر بسیار به سزایی در موفقیت طراحی لوگو مزون لباس دارد، این است که به دنبال فردی ماهر و دارای ذوق و قریحه گرافیکی بگردید. همچنین می توانید طراحی لوگو آنلاین را برگزیده و کار طراحی را به یک تیم حرفه ای یا فریلنسر واگذار کنید.
همان¬گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، یکی از موثرترین جنبه¬های بازاریابی و تبلیغات که می تواند موفقیت شما را تا حد قابل توجهی تضمین نموده و نظر مخاطبین را به کسب و کار شما جلب نماید، ساخت لوگو برای مزون است. به همین دلیل نمی توان انجام این کار را به هر کسی سپرد. بدون شک طراحی که هیچ گونه تجربه ای در این زمینه ندارد، نمی تواند سازنده لوگویی باشد که برای همیشه در ذهن مشتریان ماندگار شود.

 • Logo Design Clothing Stores

حتی ممکن است نامناسب بودن طرح حاصل ضمن این که به جذب مشتری کمک نکند، نتیجه عکس داشته باشد!
طراحی لوگو برای مزون لباس باید به گونه ای باشد که جزئی ترین و ریزترین نکات نیز به دقت در آن کار شده باشد. به یاد داشته باشید که این جزئیات می¬توانند دست به دست هم داده و شخصیت برند شما را شکل دهند.
یک لوگوی مناسب قادر است کسب و کار شما را بی نقص، بی رقیب، بی نظیر و فوق العاده نشان دهد. مشتریان نیز به همین موضوع بسنده کرده و به مشتریان وفادار مزون شما تبدیل می شوند.

 طراحی لوگو برای مزون لباس و رعایت یک سری نکات ضروری

 •     رنگ لوگو

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمینه طراحی لوگو برای مزون لباس باید در نظر گرفته شود، توجه به رنگ ها است. بر اساس روانشناسی رنگ ها، نباید از اثرگذاری هر رنگ و معنای آن غافل شد. سعی کنید رنگ های به کار گرفته شده در لوگوی برند شما به گونه ای باشد که اصالت و فاخر بودن هویت مزون را به نمایش بگذارد. این موضوع به ویژه زمانی اهمیت می یابد که مخاطبان شما خانم ها و دختران جوان باشند.

 •   فونت تایپوگرافی لوگو

فونت تایپوگرافی لوگو یکی از نکات مهم در طراحی لوگو برای مزون لباس است که چشم پوشی از آن می تواند منجر به عدم تاثیرگذاری طرح حاصل گردد. فونت مناسب می تواند محبوبیت لوگو را به طور غیر قابل انکاری تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که از چه فونتی در این زمینه استفاده می کنید.
طراحان صاحب نام در این زمینه از فونت های محبوبی استفاده می کنند که جلوه ویژه ای به لوگوها می بخشد. فونت های فانتزی دست نویس از جمله مهم ترین انواع فونت های محبوب و تاثیرگذار به شمار می روند.

 

 

 •     سایز لوگو

یکی از مهم ترین عناصری که در حین طراحی لوگو برای مزون لباس باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد، سایز لوگوی طراحی شده است. لوگو باید به گونه ای طراحی شود که بتوان بدون تغییر در جزئیات سایز آن را به حدی کاهش داد که برای چسباندن بر روی یقه لباس مناسب باشد. در عین حال باید بتوان طرح حاصل را بدون آن که تغییری جزئی در جزئیات آن حاصل گردد، به حدی بزرگ کرد که برای استفاده بر روی بیلبوردهای شهری مناسب باشد. بنابراین لازم است که بین طول و عرض لوگو تناسب ایجاد نموده و از طراحی لوگوهای باریک و بلند و یا لوگوهای کوتاه و پهن بپرهیزید.

 •     تکراری نبودن لوگو

پیش از اقدام به طراحی لوگو برای مزون لباس لازم است کلیه لوگوهای مربوط به برندهای رقیب را مورد بررسی قرار داده و از طراحی لوگوهای تکراری بپرهیزید. لوگوی موفق لوگویی است که منحصر به فرد بوده و هیچ¬گونه شباهتی به سایر لوگوها نداشته باشد تا بتواند خاص بودن برند را به اثبات برساند.

سوالات متداول

 • طراحی لوگو برای مزون لباس چه اهمیتی دارد؟

  طراحی لوگو برای مزون لباس بسیار حائز اهمیت است. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که مزون شما مزون لباس زنانه باشد. همان‌طور که می‌دانید، زنان در انتخاب یک مزون به منظور خریداری لباس، چه لباس‌های ساده و چه لباس‌های مجلسی، بسیار ریزبین بوده و در مقایسه با مردان دقت بیشتری به خرج می‌دهند. همین موضوع سبب می‌شود که کوچک‌ترین مسئله‌ای از چشم آن‌ها پنهان نمانده و بر تصمیم نهایی آن‌ها اثرگذار باشد. به یاد داشته باشید که زنان فروشگاه شما را با توجه به لوگوی آن مورد قضاوت قرار داده و حتی ممکن است از خرید منصرف شده و به دنبال مکانی بهتر بگردند. بنابراین تمام دقت و توانایی خود را در طراحی لوگو لباس برای مزون به کار گرفته و فراموش نکنید چندین برابر هزینه‌ای که در این راه صرف می‌کنید، به زودی به جیب شما برخواهد گشت.

 • طراحی لوگو برای مزون لباس را به عنوان یکی از موثرترین جنبه‌های بازاریابی و تبلیغات تعریف کنید

  یکی از موثرترین جنبه‎‌های بازاریابی و تبلیغات که می‌تواند موفقیت شما را تا حد قابل توجهی تضمین نموده و نظر مخاطبین را به کسب و کار شما جلب نماید، ساخت لوگو برای مزون است. به همین دلیل نمی‌توان انجام این کار را به هر کسی سپرد. بدون شک طراحی که هیچ¬گونه تجربه‌ای در این زمینه ندارد، نمی‌تواند سازنده لوگویی باشد که برای همیشه در ذهن مشتریان ماندگار شود. حتی ممکن است نامناسب بودن طرح حاصل ضمن این که به جذب مشتری کمک نکند، نتیجه عکس داشته باشد! طراحی لوگو برای مزون لباس باید به گونه‌ای باشد که جزئی‌ترین و ریزترین نکات نیز به دقت در آن کار شده باشد. به یاد داشته باشید که این جزئیات می‌توانند دست به دست هم داده و شخصیت برند شما را شکل دهند. یک لوگوی مناسب قادر است کسب و کار شما را بی نقص، بی رقیب، بی نظیر و فوق العاده نشان دهد. مشتریان نیز به همین موضوع بسنده کرده و به مشتریان وفادار مزون شما تبدیل می‌شوند.

 • رنگ لوگو را به عنوان یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی لوگو برای مزون لباس تعریف کنید؟

  یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه طراحی لوگو برای مزون لباس باید در نظر گرفته شود، توجه به رنگ‌ها است. بر اساس روانشناسی رنگ‌ها، نباید از اثرگذاری هر رنگ و معنای آن غافل شد. سعی کنید رنگ‌های به کار گرفته شده در لوگوی برند شما به گونه‌ای باشد که اصالت و فاخر بودن هویت مزون را به نمایش بگذارد. این موضوع به ویژه زمانی اهمیت می‌یابد که مخاطبان شما خانم‌ها و دختران جوان باشند.

 • فونت تایپوگرافی لوگو را به عنوان یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی لوگو برای مزون لباس تعریف کنید؟

  فونت تایپوگرافی لوگو یکی از نکات مهم در طراحی لوگو برای مزون لباس است که چشم‍‌ پوشی از آن می‌تواند منجر به عدم تاثیرگذاری طرح حاصل گردد. فونت مناسب می‌تواند محبوبیت لوگو را به طور غیر قابل انکاری تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که از چه فونتی در این زمینه استفاده می‌کنید. طراحان صاحب نام در این زمینه از فونت‌های محبوبی استفاده می‌کنند که جلوه ویژه¬ای به لوگوها می‌بخشد. فونت‌های فانتزی دست نویس از جمله مهم‌ترین انواع فونت¬های محبوب و تاثیرگذار به شمار می‌روند.

 • سایر لوگو را به عنوان یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی لوگو برای مزون لباس تعریف کنید؟

  یکی از مهم‌ترین عناصری که در حین طراحی لوگو برای مزون لباس باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد، سایز لوگوی طراحی شده است. لوگو باید به گونه‌ای طراحی شود که بتوان بدون تغییر در جزئیات سایز آن را به حدی کاهش داد که برای چسباندن بر روی یقه لباس مناسب باشد. در عین حال باید بتوان طرح حاصل را بدون آن که تغییری جزئی در جزئیات آن حاصل گردد، به حدی بزرگ کرد که برای استفاده بر روی بیلبوردهای شهری مناسب باشد. بنابراین لازم است که بین طول و عرض لوگو تناسب ایجاد نموده و از طراحی لوگوهای باریک و بلند و یا لوگوهای کوتاه و پهن بپرهیزید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.