مقالات آموزشی

طراحی یک وب سایت عکاسی با کیفیت (بخش دوم)

مفید بود؟
طراحی وب سایتی که به خوبی نشان دهنده مجموعه کارهای عکاسی شما باشد کار ساده ای نیست. شما مجموعه عظیمی از عکاس های خود در اختیار دارید، حال باید با آنها چه کنید؟

در طراحی وب سایتی که دارای تصاویر زیاد می باشد از افکت های بیش از حد دور بمانید.

در این مرحله، بیشتر طراحان از فلش پرهیز می کنند، اما همچنان اهمیت دارد که به خاطر داشته باشید این پرهیز همیشه کار صحیحی است. در طراحی وب سایت عکاسی خود از فلش استفاده نکنید، هرچند هم این موضوع وسوسه کننده باشد.

تصاویری که دارای کیفیت بالا هستند باید سریع و به درستی در کلیه دستگاه های مورد استفاده توسط کاربران لود شوند. در طراحی انیمیشن ها و دیگر افکت ها نیز این موضوع را به خاطر داشته باشید. اگر جلوه های ویژه در طراحی وب سایت شما موجب می شوند که سرعت لود شدن وب سایت کاهش یابد و یا توجه بیننده را از تصاویر دور می کند، بهتر آن است که از بکار گیری آنها صرف نظر نمایید.

اگر شما تمایل دارید که از یک افکت استفاده کنید بهتر است که این افکت ساده باشد، برای نمونه می توانید لود اتوماتیک را برای تصاویر خود بکار ببرید.

از تم های تصویری استفاده کنید.

برخی از وب سایت های عکاسی از تم های جالبی برای تصاویر خود استفاده می کنند. این امر می تواند هم نشان دهنده عکس های شما باشد و هم مهارت طراحی را به تصویر بکشد. از نمونه این تم ها می توان به شیوه هایی مانند تم های اینستاگرامی، پانترست و گالری های تصاویر سیاه و سفید اشاره کرد. گزینه های زیادی برای چنین طراحی هایی وجود دارد که شما می توانید با کمی خلاقیت به نحو بهتری عکس های خود را به نمایش درآورید.

نکته ای که در اینجا باید بر آن تمرکز داشت این است که از پیامی که تصاویر باید انتقال دهند دور نشوید. از تمی استفاده نمایید که عکاسی شما را جلوه دهد نه اینکه باعث پوشیده شدن آن شود.

اندازه و اشکال را میکس نمایید.

برخی از طراحان وب سایت به هنگام استفاده از عکس ها درگیر اندازه و شکل تصویر می شوند. عکس ها می توانند دارای اشکال، اندازه و جهت های (افقی یا عمودی) گوناگون باشند. به کار گیری میکس و ترکیبی از این المان ها می تواند جذابیت بصری را بالا ببرد.

تنها به خاطر داشته باشید که با استفاده از یک مفهوم و قاعده کلی به چیدمان فریم کاری خود فکر کنید. برخی عکس ها باید نزدیک به هم باشند، برخی دور و یا دارای فاصله متوسط. همین موضوع در رابطه با رنگ های تصاویر نیز صدق میکند. در صورتی که شما از گروهی بزرگی از تصاویر مشابه استفاده نمایید، بیننده خیلی سریع خسته خواهد شد. اگر تصاویر شما گوناگون باشند و ترکیبی از المان ها رنگ و اندازه و شکل را در برگیرند، چشم بیننده بیشتر جلب خواهد شد تا برای زمان بیشتری آنها را نگاه کند.

متن خود را به صورت استراتژیک در تصاویر قرار دهید.

در صورتی که جایگاه متن شما در تصویر ضعیف باشد، می توان کلیه طراحی وب سایتی با تصاویر فوق العاده را نابود کند! اطمینان حاصل نمایید که دکمه های، متون و دیگر المان ها بر روی نقاط کلیدی در عکس شما قرار نداشته باشد.

در طراحی خود تضاد ایجاد نمایید.

تضاد یکی از اصول کلیدی در طراحی می باشد و به هنگام تصمیم گیری در طراحی وب سایت های عکس محور، اهمیت آن دو چندان خواهد بود. از متن و بک گراندهایی استفاده نمایید که با تصویر شما بسیار متفاوت هستند. بک گراندهای سیاه، سفید و یا خاکستری در طراحی وب سایت های دارای عکس های زیاد بسیار کاربردی هستند، چرا که تضاد زیادی با جذابیت عکس ها دارند. این تضاد به بیننده القا می کند که در صفحه نمایش به کجا نگاه کند.

از فضای سفید نیز بهره ببرید تا تصاویر شما فضای بیشتری برای جلوه داشته باشند.

برای عکس های خود طراحی نمایید.

مهم ترین مساله ای که شما می توانید به هنگام طراحی وب سایتی عکس محور در نظر داشته باشید آن است که برای عکس ها طراحی کنید. اینکه شما چهارچوبی طراحی نمایید و سپس عکس ها را به آن اضافه نمایید اغلب نتیجه خوبی را به همراه ندارد.

ابتدا تصاویر خود را برگزینید  و سپس چهارچوبی را برگزینید که محتوای شما را پیشتیبانی کند. طراحی شما بدون محتوا هیچ ارزشی نخواهد داشت. اگر به این موضوع دقت داشته باشید در نهایت کار خود متعجب می شوید که پروژه شما تا چه اندازه جذابیت دارد.

 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.