مقالات آموزشی

بررسی طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان

مفید بود؟

طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان؛ مقدمه

نقاشی ساختمان و مواردی چون بتونه کاری یا طراحی دکوراسیون یکی از نیاز های اصلی هر خانه‌ای شده‌اند هر چند که گاهی برخی افراد نقاشی دیوار های خانه هایشان را خودشان به عهده می‌گیرند اما اکثرا پشیمان هستند که چرا اینکار را به فردی با تجربه نسپرده‌اند چرا که دیده شده قسمت هایی از دیوار به رنگ زرد در می‌اید و یا رنگ آن از بین می‌رود.

هر چند نقاشی ساختمان تا حدودی قیمت دستمزد بالایی دارد اما باز هم بهتر است این هزینه را به نقاشان ساختمان بپردازید چرا که هر چند سال یکبار مجبور به هزینه هستید و اینکه آنها تجربه و مهارت بیشتری در این کار دارند! اگر شما یک نقاش مستقل هستید یا کسب و کاری در زمینه نقاشی ساختمان و دکوراسیون دارید بهتر است که به فکر طراحی کارت ویزیت   باشید چرا که بهترین ابزاری که باید اطلاعات تماس را به مخاطبین برساند همین طراحی کارت ویزیت نقاشی است.

طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان در واقع قرار است شما را محبوب تر و حرفه‌ای تر نشان دهد البته که باید روی طراحی کارت ویزیت خود حساس باشید و قرار نیست صرفا به یک چاپخانه بگویید که یک کارت ویزیت برای شما بسازند و فورا آن را تحویل بگیرید! بلکه بسیاری از مردم از روی همین طراحی کارت ویزیت شما را قضاوت می‌کنند که حرفه‌ای هستید یا نه!

اگر طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان شما استاندارد و اصولی نباشد مخاطبین حس می‌کنند که تمامی کارهای شما به همین گونه است و مسلما دوست ندارند خانه یا محلب کارشان را به چنین نقاش ساختمان و دکوراتوری بسپارند!! در این مقاله می‌خواهیم نکاتی مهم از طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان را برای شما بازگو کنیم اگر فکر می‌کنید مقاله می‌تواند شما را جذب کند پس با ما همراه باشید.

هزینه طراحی کارت ویزیت

آیا طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان می‌تواند مشتریان ما را بیشتر کنید؟

‌یکی از دلایل طراحی کارت ویزیت بازاریابی محتوا  و تبلیغ است البته در بین روش های تبلیغ شاید گفت ارزان ترین روش و شاید کارآمد ترین روش برای یک نقاش ساختمان مستقل همین روش تبلیغاتی است. شما طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان را انجام می‌دهید، آن را به مشتریان می‌دهید تا از مسئولیت پذیری شما آگاه باشند و هر زمانی که سوالی دارند بتوانند به راحتی از شما بپرسند!

راستش را بخواهید در ایران یکی از بهترین روش های بازاریابی، روش بازاریابی سینه به سینه یا دهان به دهان است یعنی فقط کافی است که شما را یک نقاش خوب و مسئول بدانند بعد از آن نیازی به تبلیغات زیادی ندارید بلکه سینه به سینه نقل کیفیت کار شما نقل می‌شود و فکر می‌کنید وقتی کسی یک نقاش ساختمان خوب را می‌خواهد سراغ چه کسی را می‌گیرد!؟ به احتمال زیاد شما و یک مورد بسیار مهم در این حوزه این است که شما در واقع با طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان اعتماد مردم را می‌خرید و این به سادگی به دست نمی‌آید بلکه برخی شرکت ها میلیارد ها هزینه می‌کنند تا اعتماد مردم را بدست بیاورند!!

در شان شما نیست روی دیوار اطلاعات تماس خود را ثبت کنید یا شماره تماس خود را از حفظ برای مردم بخوانید! با این کار ها ارزش کار خود را پایین می‌آورید و اصلا تفاوتی ندارد که یک شرکت نقاشی ساختمان و دکوراسیون دارید و یا خودتان یک نقاش ساختمان مستقل هستید! با داشتن کارت ویزیتی شیک شما می‌توانید به مشتریان ثابت کنید هر لحظه آماده ارائه خدمت به آنها هستید و در واقع کارتان اصولی و درست است!

آیا طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان باید دو رو باشد؟

اگر به عنوان یک بازاریاب از من سوال می‌کنید می‌گویم مهم نیست چه نوع کسب و کاری دارید هیچگاه کارت ویزیت یک رو چاپ نکنید! چرا که همانطور که هر کاری باید روی اصول و قوانین زیبایی و حرفه‌ای خاص خود استوار باشد طراحی کارت ویزیت نیز زمانی واقعا حرفه‌ای و استاندارد است که از چاپ دو رو استفاده کنید.

صد ها بار دیده شده است که از کارت ویزیت ها یک رو برای کارهای دیگری مثل نوشتن شماره شخصی استفاده شده است و یا در قسمت خالی آن یادگاری نوشته شده!! معمولا قسمت جلویی کارت ویزیت لوگو یا تصویر شخص، نام، شعار و … و در پشت کارت ویزیت اطلاعات مهم تماس نوشته می‌شود و اگر از همین قانون استفاده کنید صاحب یک طرح شیک خواهید شد.

این یک اجبار نیست که طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان شما حتما باید دو رو باشد اما اگر بخواهیم از حرفه‌ای گری حرف بزنیم و به شما بهترین توصیه ها را بکنیم توصیه ما این می‌شود که طراحی کارت ویزیت تان اگر دو رو باشد امکان تبلیغ بیشتری خواهید داشت و زیباتر است که البته باید گفت هزینه طراحی کارت ویزیت دو رو فقط کمی بیشتر از طراحی کارت یک رو است و به هیچ دو برابر آن نیست!

آیا طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان مناسب همه نقاشان ساختمان است؟

چرا نباشد!؟ شاید شما پیش خودتان فکر کنید که فرد شناخته شده‌ای در شهر هستید و هیچ نیازی به یک ابزار تبلیغاتی ندارید اما یادتان باشد که اوضاع خیلی تغییر کرده تکنولوژی و ابزار های مدرن روز به روز بیشتر زندگی ما را دستخوش تغییر می‌کند و حتما می‌دانید کسی که در برابر هجوم تغییر مقاومت کند چه عاقبتی دارد؟! اگر نمی‌دانید باید به شما بگوییم که تغییر برنده می‌شود و کسی که در برابر آن ایستاده می‌بازد.

اتفاقا اگر شما یک نقاش ساختمان مشهور و کار درست هستید بیشتر به طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان نیاز دارید چرا که همه دوست دارند نمونه کارهای شما، اطلاعات تماس شما و یا چیزی داشته باشند که به دیگران بدهند برای معرفی شما! و اگر طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان را به تعویق بیندازید حتی شاید به تدریج محبوبیت مردم را از دست بدهید!!

اگر هم یک نقاش ساختمان گمنام و تازه کار هستید باز هم طراحی کارت ویزیت می‌تواند کمک زیادی در سر زبان انداختن شما بکند و این مهم را در ابتدای کار لحاظ کنید چرا که اگر کیفیت کارتان بهترین نیز باشد باز هم به تبلیغ و بازاریابی نیاز دارید. حتی شرکت های شناخته شده و مشهوری مثل اپل و مایکروسافت که همگان روی کیفیت کارشان توافق نظر دارند نیز سالانه میلیارد ها دلار صرف هزینه تبلیغات و بازاریابی می‌کنند! و جالب است بدانید که اگر از این کار غافل شوند ممکن است خیلی زود شرکت های رقیب از آنها جلو بزنند!

پس نتیجه اینکه طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان مناسب هر نقاش ساختمان و دکوراتوری هست و بهتر است هر چه زودتر برای ساخت آن اقدام کنید( در ابتدای راه چاپ هزار عدد کافی است در حالت عادی این هزار عدد هزینه بسیار کمی برای شما در پی دارد! )

نمونه کارهای طراحی کارت ویزیت

آیا طراحی کارت ویزیت نقاشی باید دارای طرح خاصی باشد؟

این کاملا به شما بستگی دارد که چطور کارت ویزیت می‌خواهید اما توصیه ما این است که به کار طراحان مشهور نگاه کنید و حتما یک مقاله درمورد یک کارت ویزیت استاندارد بخوانید! این کار را سرسری نگیرید این بحث اعتبار شماست مردم از روی کیفیت کارت شما را قضاوت می‌کنند! معمولا در طرح کارت ویزیت طراحی داخلی قسمت جلویی کارت لوگوی شرکت نقاشی و دکوراسیون یا تصویر شخص نقاش ساختمان و دکوراتور ثبت می‌شود همراه با رنگ اصلی برند، نام کسب و کار یا نام شخصی و شعار و یا حوزه کاری شما!

در قسمت پشتی کارت ویزیت نیز اطلاعات تماس مهم شما ثبت می‌شود که اگر به یک شرکت تعلق داشته باشد اطلاعاتی چون آدرس وبسایت، آدرس ایمیل، آدرس شبکه های اجتماعی، آدرس محل فیزیکی شرکت، شماره تلفن ثابت و … است.

و اگر متعلق به یک نقاش ساختمان و دکوراتور مستقل باشد فقط اطلاعات تماس مهم مثل شماره تلفن همراه، آدرس پیام رسان های تلگرام و واتساپ، آدرس صفحه‌ای وبسایت یا وبلاگ جهت ارائه نمونه کار و هر اطلاعات تماس مهم دیگری که طراح فکر کند باید در آنجا قرار گیرد است.

حتی می‌توانید تصویر چند عدد از نمونه کارهایتان را در کارت ویزیت قرار دهید کارت ویزیت شما نیز قرار نیست حتما مستطیل شکل باشد و در جیب جا شود بلکه اگر کارت ویزیت نوع خاص با شکلی خاص تر و بزرگتر از حد معمول باشد حتی بیشتر جلب توجه می‌کند و اینکه مردم همیشه چیز های جدید و خلاقیت را دوست دارند و حتی مورد تحسین بسیاری از مردم قرار می‌گیرید. یادتان باشد که طراحی کارت ویزیت نقاشی ساختمان یک مورد مهم جهت رسیدگی شماست.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.