مقالات آموزشی

توضیحاتی درباره طراحی سایت خیریه nooremobin.org

مفید بود؟

یک طراحی سایتِ سر زنده و پویا که البته می تواند از این ها هم فراتر رود. استفاده از عکس های زیبا به شیوه ای مناسب و دلنشین کیفیت طراحی سایت را در سطوح بالایی قرار داده است و باعث شده تا حد زیادی اشتباهات و ضعف های کلی طراحی پوشانده شود. سایت به این شکل طراحی شده است که ابتدا با یک صفحه ی کلی مواجه می شوید که به نظر نگارنده در نقش یک خوشامدگویی گرم و صمیمی ایفای نقش می کند. در این قسمت از سایت قرار نیست خیلی محتوا دریافت کنید و تنها حال و هوای حوزه ی کاری سایت و گردانندگان آن را دریافت خواهید کرد.
در ادامه می خواهیم ویژگی های منحصر به فرد طراحی سایت موسسه ی خیریه مبین را بررسی کنیم اما قبل از آن باید اشاره کنیم که این سایت هم در دو بخش فارسی و انگلیسی فعالیت دارد و باید گفت شاید بخش انگلیسی به شکل بهتری از چیدمان عکس ها و به طور ملی المان های بصری بهره برده است:

ویژگی های طراحی سایت nooremobin.org

مهم ترین ویژگی که طراحی سایت “موسسه خیریه نورالمبین” دارد؛ استفاده ی حداکثری از امکانات و جلوه های بصری است. به هر گوشه از این سایت که سر می زنی، هر قسمت از محتوا در چند خط به تعداد زیادی عکس زیبا و پر انرژی دوخت شده است. این عکس ها به خوبی دسته بندی شده اند و در هم و برهم کار نشده اند.

شما می توانید از نوار کناری سایت به عکس هایی که شرح آن ها رفت دسترسی داشته باشید. حیف است که از این عکس ها نماینده ای در این نوشته نداشته باشیم:

در ادامه ی استفاده از جلوه های بصری و همچنین دسته بندی کلی و پرهیز از پراکندگی و بی نظمی در سایت می توان به آن چه در ابتدای سایت آورده شده بود اشاره کرد:

هر چه در این سایت بیابید؛ زیر مجموعه ی یکی از این تقسیم بندی ها است. و این به طور ویژه امتیاز طراحی سایت محسوب می شود که بتواند به طور مناسب و قابل قبول محتوای خود را طبقه بندی کند.

علاوه بر طراحی بصری زیبا و دلنشین  و طبقه بندی و دسته بندی بسیار کارآمد این سایت از نظر محتویات و اطلاعات در حوزه موضوع خودش بسیار زبانزد و مفید است. محتوا های این سایت به صورت بی هدف نوشته نشده است و هر نکته جمله و کلمه آن معنای عمیق وگسترده ای دارد به نحوی که مخاطب پس از خواندن آن به سرعت از آن نمی گذرد وتامل و بررسی میکند درحقیت محتوای این سایت بسیار کاربردی و اساسی است و مخاطب میتواند از آن بهره مند شود

این سایت با استفاده از تصاویر بسیار جذاب و عمیق و پرمفهوم تاثیر بسزایی بر مخاطبان خود دارد به نحوی که مخاطب بلافاصله پس از مشاهده عکس و مطالبی که بر روی عکس درج شده است به تامل فرو میرود و هدف و آن مفهموم نهادینه در تصاویر را درک میکند.

سایت این مجموعه از رنگ های سبز و سفید زیادی استفاده کرده است و نشانه امید و سرزندگی و شادی است و نوید بخش روحیه آدمی است که یک نکته بسیار مهمی است و میتواند بسیار در روحیه تاثیر گذار باشد و به نحوی رساندن مفهوم امید در زندگی است.

ویژگی های این سایت رابررسی و تجزیه تحلیل کردیم و یک نکته اساسی و مهم این است که کار خیر لازمه زندگی هر انسانی است و بسیاری از مردم در امور خیر شرکت میکنند و به دیگران کمک میرسانند و این یک امر خدا پسند و انسان دوستانه است

جمع بندی

همان طور که بیان شد طراحی سایت این موسسه ی خیریه نمره ی قبولی می گیرد و الحق که با انرژی و ذوق فروانی طراحی شده است؛ اما یک اشکال یا نقص به آن وارد است و آن عدم دسترسی به کیفیت بالای عکس ها است. شاید بهتر باشد در نسخه ی بعدی طراحی عکس ها چیدمان زیباتری داشته باشند و همچنین بتوان نسخه ی اصلی و باکیفیت آن ها را هم مشاهده کرد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *