مقالات آموزشی

آشنایی مهمترین و اصلی ترین ترفند های جالب گوگل

مفید بود؟

گوگل یکی از ابزارهای جستجو در بین هزاران وب سایت است. ترفند های جالب گوگل برای کاربران به صورت آنلاین فراهم می‌ شود. به همین دلیل کاربران می ‌توانند از این ترفند های نوستالژیک و سرگرم کننده نهایت بهره مندی را دریافت کنند. شرکت گوگل از جمله بزرگترین شرکت ها است که به نیاز کاربران خود توجه زیادی می کند.

گوگل در مسیر موفقیتش از ابزارهای متفاوتی برای سرگرم کردن کاربران استفاده می نماید. صفحاتی را گوگل طراحی کرده است که با دیگر صفحات متفاوت هستند. برخی از مهم ‌ترین ترفند هایی که گوگل برای سرگرمی کاربران خود راه اندازی کرده است را در ادامه معرفی می کنیم تا با این برنامه ها آشنایی بیشتری داشته باشید.

معرفی ترفند های جالب گوگل

 از جمله مهمترین و اصلی ترین ترفند های جالب گوگل که باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

 

1. جستجو در گوگل با استفاده از صفحه گیتار

جستجو در گوگل

با استفاده از صفحه گیتار یکی از جالب ترین سرگرمی های گوگل می باشد. گیتار از جمله محبوب ترین وسیله های نوازندگی است و گوگل ارزش آن را به خوبی می‌ شناسد. به همین دلیل صفحه اختصاصی را در قالب گیتار ایجاد نموده است. در این صورت هر یک از کاربرانی که به موزیک و گیتار علاقه دارند در این صفحه قادر می باشند موزیک خود را پیدا کنند. جهت سرگرم شدن در این بخش هر چه که شما تایپ کنید گویا می ‌خواهید گیتار بنوازید. جهت تجربه کردن این ابزار بهتر است که آن را یک بار امتحان نمایید.

2. موتور جستجوی شناور گوگل

 موتور جستجوی شناور گوگل یکی دیگر از جالب ترین سرگرمی های گوگل به شمار می ‌رود. زمانی که شما به این بخش گوگل وارد می شوید گویی می خواهید در اقیانوسی که بسیار بزرگ است جستجویتان را انجام دهید. اما زمانی که روی گوگل کلیک نمایید فعالیت تان به صورت شناور شناخته می شود.

اگر شما به صورت شناور شناخته شوید با هر کلیک که روی سطح آب انجام می دهید امواجی را به وجود می آورید. این امر موجب جابجایی گوگل می گردد. اگر اینتر را از صفحه کیبورد انتخاب نمایید تعداد موجوداتی که آبزی هستند در کادر جستجوی تان افزایش پیدا خواهد کرد.

 

3. سرگرمی گوگل در قالب پک من

Google در قالب پک من از دیگر ترفند های جالب گوگل شناخته می شود. اگر شما در اوایل دهه هفتاد و دهه شصت به دنیا آمده ‌اید بدون شک بازی پک من و یا خط خورده را به یاد می آورید. برای بازی با این ترفند نیاز است که مدت زمان زیادی منتظر بمانید و کنسول قدیمی که قابلیت اجرای بازی را دارد استفاده کنید.

به همین دلیل گاهی اوقات نیاز است که سفری کوتاه به گذشته تان داشته باشید تا دوران کودکی تان را یادآوری کنید. گوگل صفحه ای را برای این بازی طراحی کرده است. شما به آسانی با استفاده از کلیدهای بالا و پایین راست و چپ قادر خواهید بود که این بازی را انجام دهید. این بازی برای بسیاری از افراد به عنوان یکی از بازی ‌های نوستالژیک شناخته می شود.

4. بازی مار گوگل

بازی مار یکی دیگر از جالب ترین سرگرمی های گوگل شناخته می‌ شود. یکی از بازی هایی که بسیاری از افراد در گذشته به آن علاقه داشتند بازی مار بود. بسیاری از گوشی ‌های جدید نوکیا این بازی را در دهه‌ های گذشته داشتند. در دنیای کودکی شما با ذوق و شوق بازی مار را انجام می دادید و ساعت‌ ها با این بازی مشغول می‌ شدید.

گوشی‌ های هوشمند این بازی را فراموش نکردند و در تکنولوژی خود آن را راه دادند. تجدید خاطرات دوران کودکی برای بسیاری از افراد تأثیر مثبتی می گذارد. به همین دلیل گوگل نیز در راستای تجدید یادآوری خاطرات کودکی بازی مار را به عنوان یکی از سرگرمی هایش در نظر گرفته است. شما می توانید بازی مار را از بین سرگرمی های جالب گوگل انتخاب کنید و بازی نمایید.

5. ترفند جالب گوگل و جستجوی تصاویر در گوگل

 یکی دیگر از ترفند های جالب گوگل این است که می‌ تواند تصاویر را جستجو کند. اگر شما به دنبال چیز خاصی می گردید اما کلمه کلیدی مناسبی را جهت توصیف آن پیدا نمی کنید قادر خواهید بود که از عکس آن استفاده نمایید. این مورد یکی از ترفندهای سرگرم کننده و مفید گوگل به شمار می ‌رود. جهت انجام دادن این کار باید در کامپیوتر خود به آدرسی که گوگل ارائه می دهد بروید و پس از آن جهت ذخیره کردن عکس روی گزینه دوربین کلیک کنید. عکس مدنظرتان را پس از آن به راحتی می توانید از طریق جستجو پیدا کنید.

 

6. تنظیم تایمر

یکی از دیگر سرگرمی های گوگل این است که  تایمر تنظیم می ‌کند. این سرگرمی گوگل به عنوان یکی از ترفندهای حرفه ای گوگل شناخته می شود. شما می توانید عدد دلخواهتان را به جای ایکس بگذارید و برای خود یک تایمر تنظیم نمایید. در این صورت در هر بازه زمانی که ما مایل باشید می توانید از گوگل خدمات لازم را دریافت کنید.

6. ترفند جالب گوگل و دانستن آی پی شما

 یکی دیگر از سرگرمی های جالب گوگل این است که به خوبی می ‌داند آی پی شما چیست و برای انجام دادن فعالیت های متفاوت به شما چه کمکی می‌ کند. آدرس آی پی که شما دارید رشته منحصر به فردی از اعداد است. این اعداد مشخص می ‌کند که دستگاه شما چگونه و از کجا به اینترنت وصل می شود.

اگر شما آی پی خود را نمی دانید گوگل قادر است که به شما این آی پی را بگوید. تنها باید روی گزینه ای آیدی من چیست کلیک نمایید. آیدی شما در گوگل اگر مورد استفاده قرار بگیرد به عنوان یکی از افراد فعال گوگل شناخته می شوید. با استفاده از آی دی می توانید فعالیت تان را روز به روز در گوگل افزایش دهید.

7. شیر یا خط

شیر یا خط یکی دیگر از ترفند های جالب گوگل به شمار می رود. شما عبارت flip a coin را باید در گوگل سرچ کنید تا برایتان یک سکه انداخته شود. بسیاری از افراد برای اینکه یک کاری را انجام دهند از این سرگرمی جالب گوگل استفاده می کنند. به طور کلی شما باید به خوبی بداند که جهت استفاده از این سرگرمی گوگل نیاز است به خوبی روش کار آن را بدانید.

 

8. ترفند جالب گوگل و اطلاع دقیق از زمان طلوع و غروب خورشید

اینکه گوگل می تواند زمان غروب و طلوع خورشید را بگوید به عنوان یکی دیگر از جالب ترین سرگرمی های گوگل شناخته می شود. شما با سرچ کردن sun rise و sunset می توانید زمان غروب و طلوع خورشید را به خوبی متوجه شوید. گوگل در هر منطقه ‌ای که باشید زمان طلوع و غروب خورشید را به شما می گوید. این ویژگی و قابلیت گوگل برای افرادی که می خواهند به سفرهای کوهستانی و غیره بروند بسیار مهم است. اگر شما مایل هستید که زمان دقیق همراه با ثانیه غروب و طلوع خورشید را بدانید بدون شک این قابلیت کمک زیادی خواهد کرد.

9. تاس بیندازید

 یکی دیگر از سرگرمی های جالب گوگل این است که شما تاس بیاندازید. انواع تاس هایی که چند وجهی هستند را با سرچ کردن roll a die عبارت می ‌توانید مورد استفاده قرار دهید. این سرگرمی برای افرادی که علاقه زیادی به بازی های همراه با تاس دارند بی نظیر می باشد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.