مفید بود؟

تولید محتوا به فرایندی گفته می شود که طی آن نویسنده باید از ایده هایی جذاب برای تولید کردن محتوا استفاده نماید. نحوه تولید محتوا به درستی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. بنابراین بهتر است شما در زمان تولید کردن یک محتوا حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید تا بتوانید محتوایی یونیک و کاربردی را تولید نمایید. بعد از تولید کردن محتوای خود می توانید آن را با مخاطبان به اشتراک بگذارید.

نحوه تولید محتوا حرفه ای و اصولی

برای تولید یک محتوای مناسب و خوانا نویسنده باید مهارت لازم را داشته باشد. تولید محتوا طبق مراحلی انجام می شود که بهتر است هر نویسنده ای با مراحل تولید یک محتوا کاربردی و مناسب آشنا باشد.

توصیه میکنیم مقاله نکات مهم تولید محتوا چیست؟ را مطالعه نمایید.

 

مراحل تولید محتوا

با یادگیری اصول تولید محتوا بدون شک می توانید محتوایی را تولید کنید که از نظر مخاطبین قابل قبول باشد. برای تولید یک محتوای مناسب و مخاطب پسند بهتر است مراحل زیر را مد نظر داشته باشید :

گام اول: داشتن برنامه ریزی و استراتژی مناسب برای تولید محتوا 

قبل از هر چیز بهتر است برای محتوایی که قرار است تولید کنید هدف و برنامه ای را تعیین نمایید. قبل از تولید کردن محتوا حتما از خودتان این سوال را بپرسید که چرا می خواهم این محتوا را تولید کنم ؟

داشتن یک برنامه ریزی و استراتژی مناسب به تولید محتوای شما جهت می بخشد. در این صورت شما به صورت کامل درک خواهید کرد که برای چه گروه سنی قرار است مطلب بنویسید، نیاز به چه نوع محتوایی دارید. همچنین در برخی از مواقع هدف از تولید محتوا تبلیغ محصول و … است.

گام دوم: شناسایی مخاطبین 

شناسایی مخاطبان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و شما باید مطلب را به گونه ای بنویسید که مخاطب پسند باشد. علاوه بر شناسایی مخاطبان سایت بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

• شناسایی مواردی که مورد علاقه مخاطبان سایت هستند.

• جستجوی راهی مناسب برای دستیابی به مخاطبان

• بررسی نحوه دسترسی هر یک از کاربران به صفحه های مختلف وب سایت

گام سوم: شناسایی وب سایت رقبا

اگر تمایل دارید محتوایی مناسب را بنویسید بهتر است سایت های رقبا را نیز شناسایی کنید و اطلاعاتی را در مورد آن ها بدست آورید. آگاهی از محتواهایی که در سایت رقبا نوشته می شود از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زیرا اغلب بازدیدکنندگان سایت شما بدون شک به سایت رقبای شما نیز مراجعه می کنند.

شایان ذکر است که بعد از بررسی سایت رقبا می توانید با یک شناخت کلی تر نسبت به تولید محتوا اقدام کنید و از نوشتن مطالب تکراری و بیهوده خودداری نمایید.

گام چهارم: انتخاب کلمات کلیدی مناسب

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تولید یک محتوای خوب از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. قبل از هر چیز بهتر است شما لیستی از کلمات کلیدی پرمخاطب را که با موضوع وب سایت تان مطابقت دارند تهیه کنید سپس در مورد این کلمات تولید محتوا نمایید.

برای شناسایی کلمات کلیدی مناسب و پرمخاطب می توانید از ابزارهای مختلف نظیر کیورد پلنر گوگل و … استفاده کنید.

 

گام پنجم: تهیه یک تقویم تولید محتوا

در این تقویم می توانید برای به اشتراک گذاری مطالب برنامه ریزی کنید. توجه داشته باشید که در این تقویم می توانید ساعات و روزهایی که برای انتشار مطالب مختلف سایت در نظر گرفته اید را وارد کنید. ساعت و روز انتشار هر مطلب به صورت جداگانه وارد تقویم می شود.

داشتن تقویم برای تولید محتوا دارای مزایای زیادی است که یکی از مزایا تربیت کردن ربات های مخصوص گوگل می باشد. ربات ها هر زمانی که به وب سایت شما وارد می شوند با لیستی از مطالب جدید روبرو خواهند شد و زمان ثبت این مطالب را ذخیره می کنند. هر چقدر تعداد ورود ربات های مخصوص گوگل به وب سایت بیشتر باشد آپدیت شدن وب سایت شما نیز بر اثر یک برنامه زمان بندی درست انجام خواهد شد. در نتیجه ایندکس کردن مطالب وب سایت تان به موقع انجام می شود.

گام ششم: یافتن مطالب مناسب

بعد از تعیین کلمه کلیدی می توانید شروع به نوشتن مطلب نمایید. توجه داشته باشید مطلب را باید به گونه ای بنویسید که خیره کننده و جذاب باشد. مقدمه مطلب نیز باید به گونه ای نوشته شود که مخاطب نسبت به مطالعه ادامه مطلب مشتاق شود.

از عنوان و زیر عنوانی مناسب در محتوای خود استفاده کنید. برای نوشتن عنوان یک محتوا طول مناسبی را در نظر بگیرید. از کلمه کلیدی اصلی در عنوان اصلی مطلب حتما استفاده کنید. زیر عنوان را نیز با توجه به عنوان اصلی ، کلمات کلیدی مرتبط و اصلی بنویسید.

گام هفتم: نوشته بدنه محتوا 

برای نوشتن بدنه محتوا به صورت اصولی بهتر است نکات زیر رعایت کنید :

• رعایت نکات دستوری زبان

• استفاده صحیح از نکات نگارشی نظیر ویرگول ، نقطه و …

• از نوشتن جمله ها و پاراگراف های طولانی پرهیز نمایید.

• رعایت نیم فاصله

• رعایت فاصله

• جملات را به صورت روان و قابل فهم بنویسید.

• استفاده از تصاویر مرتبط با متن در محتوا

گام هشتم: پایان محتوا 

یکی از اصول تولید محتوا کاربردی پایان دادن به محتوا به کمک جمله های مهیج می باشد. توجه داشته باشید که محتوا را باید با جمله ها و کلماتی مناسب به پایان برسانید.

گام نهم: بهینه سازی محتوا 

بعد از انجام تولید محتوا باید محتوایی را که نوشته اید برای موتورهای جستجو و گوگل بهینه سازی کنید. با بهینه سازی مطلب از نظر سئو محتوای شما از نظر گوگل قابل قبول می شود. برای بهینه سازی محتوا به نکات زیر توجه داشته باشید :

• بهینه سازی متا تگ ها

• استفاده صحیح از تگ های هدینگ

• استفاده از لینک های داخلی مناسب

• بهینه سازی تصاویر موجود در مطلب

• نوشتن مقدمه ای مناسب

• پاراگراف بندی صحیح مطلب

 

گام دهم: ویرایش مطلب

متنی که نوشته اید ممکن است به ویرایش نیاز داشته باشد بنابراین بهتر است مطلب را بازخوانی کنید و غلط های املایی آن را اصلاح کنید. ممکن است در نوشته تان نکات نگارشی را به درستی به کار نبرده باشید که در این صورت نیز مطلب باید ویرایش شود.

ویرایش مطلب بهتر است توسط یک ویراستار انجام شود زیرا ویراستار با نکات نگارشی و … آشنایی کامل را دارد. ویراستار همچنین می تواند مطلب شما را در سریع ترین زمان ممکن است ویراستاری کند.

توصیه رایا مارکتینگ برای نحوه تولید محتوا

اگر شما تمایل دارید بازدید وب سایت یا پیج کاری تان را افزایش دهید بهتر است با نحوه تولید محتوا اصولی آشنا شوید.

توجه داشته باشید که با تولید محتوا مناسب می توانید توجه مخاطبان بیشتری را به سمت وب سایت تان جلب کنید. اگر شما وب سایت فروشگاهی را راه اندازی کرده اید با قرار دادن مطالب مناسب در وب سایت تان می توانید مشتریان تان را چند برابر کنید.

شرکت رایا مارکتینگ در زمینه تولید محتوا خدمات زیادی را به مشتریان خود ارائه می دهد. تمامی مطالبی که توسط نویسندگان این مجموعه نوشته می شوند به صورت یونیک می باشند. تمامی مراحلی که برای نحوه تولید محتوا در این مطلب ذکر شد توسط نویسندگان رایا مارکتینگ رعایت می شوند.

توجه داشته باشید که مطلب علاوه بر این که توسط نویسنده ویرایش و بازخوانی دوباره می شود توسط بخش ویراستاری نیز مورد بررسی قرار می گیرد. به همین دلیل تمامی مطالب نوشته شده بدون غلط املایی هستند و نکات نگارشی در آن ها به درستی رعایت شده اند.

نویسندگانی که در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند مهارت آن ها در زمینه نویسندگی از سوی شرکت رایا مارکتینگ مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین از داوطلبین ابتدا آزمون نویسندگی گرفته شود. اگر نویسندگان در این آزمون موفق به کسب نمره قبولی شوند می توانند به عنوان نویسنده در شرکت رایا مارکتینگ مشغول به فعالیت شوند.

 

نتیجه گیری:

قبل از اینکه در حرفه نویسندگی وب سایت مشغول به کار شوید بهتر است با نحوه تولید محتوا به صورت اصولی آشنا شوید. با آشنا شدن با قواعد تولید محتوا می توانید در این حرفه موفقیت های زیادی را کسب کنید و از این کسب و کار به درآمد خوبی برسید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.