مقالات آموزشی

لینک های بیرونی را چگونه چک کنیم؟

مفید بود؟

طراحی سایت، سئو سایت، چک کردن لینک خارجی، لینک اکسترنال

آخرین باری که تمام لینک های بیرونی وب سایتتان را بررسی کردید، چه زمانی بود؟ این لینک ها به چه کسانی است؟

امید میرود که پیوندهای بیرونی هر چند وقت یک بار چک شوند. شما نمی توانید آن ها را تولید کنید و سپس خیالتان راحت باشد که همیشه درست کار میکنند. هیچ چیزی برای یک بازدید کننده خسته کننده تر از یک لینک که به جایی نمی رسد، نام دامنه ای که منقضی شده باشد و یا پیوند به سایت های نامرتبط، نیست.

و این مسئله باعث میشود سایت شما غیر حرفه ای به نظر برسد. همچنین ممکن است منجر به پایین آمدن رتبه سایت شما در نتایج موتور های جست و جو شود. بررسی مرتب این لینک ها یکی از راه های سئوی مؤثر است. چک کردن این پیوندها کار آسانی است به شرط آن که شما بدانید آن ها را کجا درست کرده اید. هرچه وب سایت شما بیشتر رشد کند، لینک های بیرونی بیشتری خواهید داشت.

میتوانید با برنامه ای خاص و در فواصل زمانی مشخص بر روی لینک های بیرونی سایتتان کلیک کرده و مطمئن شوید که تک تک آن ها درست عمل میکنند. در صورتی که مشکلی وجود داشت باید فوراً دست به کار شده و مشکل را برطرف کنید. اگر یک صفحه لینک دارید که قدیمی است، شاید زمان آن رسیده که آن را به روز رسانی کنید. این طبیعی است که بخواهید لینک ها به صفحات وب مورد نظرتان بروند، در حالی که ممکن است بعضی از این پیوندهای بیرونی به سایت هایی باشد که مناسب و در خور سایت شما نیستند. لینک های بیرونی یکی از مهم ترین روش های بهینه سازی سایت است و اگر به سایت های نامناسبی پیوند خورده باشید ممکن است به ضرر شما تمام شود.

سایت هایی را پیدا کنید که ترافیک بالایی داشته باشند و به لینک های شما ارزش زیادی بدهند. در ضمن میتوانید از وسایل مختلفی برای مدیریت هر چه راحت تر پیوند های بیرونی خود استفاده کنید. یکی از بهترین ابزاری که میتوانید از آن کمک بگیرید، xenu link sleuth است. میتوانید تمام لینک های خود را به این ابزار اضافه کنید و گزارش این لینک ها را دریافت کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.