مقالات آموزشی

شناسایی سایت‌های درج آگهی رایگان و معرفی اسامی آن

مفید بود؟

در این مقاله قصد بررسی سایت‌های درج آگهی رایگان را داریم. بدین منظور نیاز است تا بدانیم روند ثبت آگهی رایگان در این گونه سایت‌ها به چه صورت است؟ همچنین در ادامه به مواردی دیگر همچون سایت تبلیغات رایگان در اینترنت، درج رایگان آگهی در سایت های معتبر، آگهی رایگان همشهری، آگهی رایگان ایستگاه، سایت تبلیغاتی رایگان جدید، تبلیغات رایگان کسب و کار، تبلیغات اینترنتی رایگان پربیننده نیز اشاره خواهیم کرد.

همانطور که از نام مقاله مشخص شد، بحث ما ثبت آگهی رایگان در اینترنت است. به همین دلیل بایستی ضرورت تبلیغات در اینترنت را بدانیم و سپس به سراغ انواع سایت‌های درج آگهی رایگان برویم.

(پییشنهاد می کنیم مقاله درج آگهی رایگان در سایت های تبلیغاتی چه کمکی به سئو سایت شما می کند؟ را مطالعه کنید)

تبلیغات اینترنتی به روش‌های گفته می‌شود که از آن به منظور تبلیغ کالا، معرفی یک محصول و یا یک مکان در اینترنت استفاده می‌شود. البته این روش تبلیغ دارای تفاوت‌هایی با روش تبلیغات مرسوم که در گذشته مردم از آن استفاده می‌کردند، دارای تفاوت‌هایی است. در گذشته بیشتر مردم برای تبلیغ محصولات مختلف از روزنامه‌ها استفاده می‌کردند. بعدها علاوه بر روزنامه، تبلیغات به صورت نمایش پیام‌های بازرگانی در رادیو و تلویزیون نیز به سیستم تبلیغاتی کشور اضافه شد.

در ادامه تبلیغات به شکل چاپ بنر و تراکت نیز جای خود را در بین ایرانیان پیدا کرد. اما امروزه شاید برای تبلیغ بتوان از سایر روش‌ها بهره برد اما روشی که به شدت مورد توجه و البته استقبال ایرانیان قرار گرفته است، تبلیغات اینترنتی است.

تبلیغات اینترنتی که به معنای ثبت آگهی در سایت‌های درج آگهی رایگان است و یا می‌تواند به معنای ثبت آگهی در سایت‌های درج آگهی غیر رایگان باشد، دارای اصول خاص خود است. زیرا مخاطبان شما که همان کاربران اینترنت هستند، برای دیدن آگهی در اینترنت از گزینه جستجو استفاده می‌کنند.

به عبارت دیگر این بدین معناست که برخلاف تبلیغات تلویزیون که مردم هنگام تماشای سریال مورد علاقه‌شان مجبور به تماشای آن‌ها هستند، هیچ کس برای دیدن تبلیغات اینترنتی شما اجباری احساس نمی‌کند بلکه در اینجا مخاطب شما به ضرورت نیاز پیدا می‌کند. به بیان ساده‌تر کاربر اینترنت یا مخاطب بایستی لزوم داشتن یک وسیله را برای خود احساس کند، اینجاست که به جستجوی کالای مورد نظر و یا مکان مورد نظر در اینترنت خواهد پرداخت. اما در جه صورت کاربر، تبلیغات اینترنتی شما را خواهد دید؟ در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

هزینه تبلیغ در گوگل

 

انواع تبلیغات در سایت‌های درج آگهی رایگان

در این قسمت به سراغ انواع تبلیغات در سایت‌های درج آگهی رایگان خواهیم پرداخت. تبلیغات اینترنتی می‌تواند به روش‌های زیر صورت بگیرد:

1. تبلیغات در سایت‌های درج آگهی رایگان

2. تبلیغات متنی

این مدل تبلیغات به صورت یک متن در حاشیه مطالب سایت و یا بین مطالب سایت قرار می‌گیرد. این نوع تبلیغات معمولا کوتاه هستند. تبلیغات لینکدار از نوع این مدل تبلیغات هستند.

3. تبلیغات به شکل بنر

در طراحی بنر ایده آل برای یک سایت، بایستی از اندازه‌های متناسب و استاندارد استفاده کنید. بنر یک تصویر گرافیکی است که حاوی پیامی مهم و مشخص برای انتقال است. بنر نیز مانند تبلیغات متنی یا لینکدار معمولا در حاشیه سایت و یا بین مطالب قرار می‌گیرند. همچنین این نوع تبلیغات می‌توانند دارای لینک یا فاقد لینک باشند. در ادامه اندازه‌های استاندارد طراحی بنر را مشاهده خواهید کرد.

 

4. تبلیغات اینترنتی مخصوص شبکه‌های اجتماعی

تبلیغات اینترنتی در شبکه‌های اینترنتی مختصات خاص خود را دارد. در اولین حالت خود کاربر می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ رایگان کند. در حالت بعدی، کاربر سفارش خود را به شخص سومی برای تبلیغ در انواع شبکه‌های اجتماعی می‌دهد که قطعا این مورد رایگان نخواهد بود. حالت سوم حالتی است که شبکه‌های اجتماعی مستقیما تبلیغات قبول می‌کنند که طبیعتا این مورد نیز هزینه دارد. هر کدام از موارد گفته شده تاثیر متفاوتی در دیده شدن تبلیغات اینترنتی شما خواهد داشت.

در این زمینه خوب است سری هم به مقاله سایت تبلیغاتی رایگان جدید بزنید.

5. تبلیغات اینترنتی از طریق بهینه سازی سایت

این مورد همان مطلبی است که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم. هنگامی که کاربران نیاز به یک محصول یا کالا دارند، در مورد آن در اینترنت به جستجو می‌پردازند. در این میان، کسانی که موفق شده باشند تبلیغات خود را بر اساس اصول بهینه سازی سایت و یا سئو (SEO) پیش ببرند، موفق خواهند شد، مخاطب بیشتری جذب می‌کنند. درج آگهی رایگان در سایت‌های معتبر رایگان است اما اگر بخواهید آن را بهینه سازی کنید، در صورتی که خودتان به این کار وارد نباشید باید از افرادی که در این زمینه دارای تسلط هستند، کمک بگیرید که این مورد معمولا هزینه بر است. اما تاثیر بسیار خوبی در هر چه بیشتر دیده شدن تبلیغات اینترنتی شما خواهد داشت.

 

اسامی سایت‌های درج آگهی رایگان

در این قسمت به اسامی سایت‌های درج آگهی رایگان اشاره خواهیم کرد. در صورت استفاده از برخی از آن‌ها، تبلیغات شما می‌تواند در دسته تبلیغات اینترنتی رایگان پربیننده قرار بگیرد. در این قسمت به 20 مورد از برترین سایت‌های درج آگهی رایگان در ایران اشاره خواهیم کرد:

 •  دیوار
 •  شیپور
 •  ایستگاه
 •  نیازدون
 •  اشاره دات کام
 •  ایفروش
 •  پیام سرا
 •  آگهی آریا
 •  نیازپرداز
 •  درج آگهی
 •  آگهی 24
 •  نیازمندیها
 •  لوکوپوک
 •  پست آگهی
 •  نیازمندی‌های شهر
 •  ایران تجارت
 •  ویستا
 •  نوین تبلیغ
 •  نبض روز
 •  زیباشهر

مقاله زیر می تواند برای شما مفید باشد

بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا

هنگامی وارد این سایت‌ها می‌شوید، معمولا باید یک حساب شخصی با استفاده از شماره تلفن همراه خود برای خود تعریف کنید. به این صورت که شماره تماس خود را وارد کرده و سپس یک کد چند رقمی به تلفن همراه شما پیامک خواهد شد که با وارد کردن آن در سایت مورد نظر به تکمیل فرآیند ثبت نام خود خواهید پرداخت. تمامی مراحل نیز به سادگی توسط خود سایت و در قسمت راهنما برای کاربران تشریح شده است. البته تمامی سایت‌های درج آگهی رایگان دارای امکانات ویژه‌ای برای نمایش تبلیغات اینترنتی هستند که در این صورت باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید که البته معمولا هزینه بسیار کمی است.

 

 

در ادامه به نکات مهم سایت‌های درج آگهی رایگان که در هنگام استفاده شما عزیزان مد نظر است، اشاره خواهیم کرد:

 •  تمامی سایت‌های درج آگهی رایگان نیاز به ثبت نام اولیه دارند که این کار معمول زمان زیادی از کاربر نخواهد گرفت، چیزی در حدود 1 الی 3 دقیقه!
 •  حتما سعی کنید از کلمات کلیدی مرتبط با دسته آگهی خود در متن تبلیغات اینترنتی خود استفاده کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.