مقالات آموزشی

اگر سئو خوبی دارید اما مشتری کمی تماس می گیرد بهتر است طراحی وب سایتتان را چک کنید

مفید بود؟

طراحی مناسب سایت، مشتریان شما را نگه می دارد.

با تمام امکاناتی که نرم افزار های ردیابی وب در اختیار شما قرار می دهند، به دست آوردن تعداد بازدید کنندگان روزانه بسیار آسان شده است. گرچه دریافتن دلیل اینکه چرا آنها بیشتر از بازدید سایت اقدام نمی کنند و تماس تلفنی صورت نمی گیرد، کمی سخت است. اگر وب سایتتان مورد بازدید تعداد زیادی کاربر قرار می گیرد اما مشتریان واقعی کمی دارید، مشکل از سئو سایت نیست. بهتر است طراحی وب سایتتان را بررسی کنید.

موفق ترین وب سایت ها با سئو بی نظیر و طراحی گرافیکی به نتیجه رسیده اند. در زیر به بررسی چند نمونه از مواردی که طراحی وب سایت به جذب مشتری کمک می کند، می پردازیم.

طراحی سایت مشتری ساز است. یکی از مشتری های ما ادعا می کرد که سایتش هیچ بازدیدی ندارد زیرا هیچ مشتری به او مراجعه نمی کند. با نصب نرم افزار Google Analytics متوجه شدیم که سایت این فرد در روز صد ها بازدید کننده دارد. پس چرا هیچ تماسی از طرف مشتریان صورت نمی گرفت؟ در وب سایت رقیبان آن فرد از عکس های زیبا و خیره کننده استفاده شده بود؛ در حالی که وب سایت مشتری ما از گرافیک خاصی برخوردار نبود و از همه مهم تر مشتری را به تماس ترغیب نمی کرد. ما وب سایت شخص را دوباره طراحی کردیم و فوراً 30% به مشتریانش اضافه شد.

طراحی وب سایت می تواند بانس ریت را کاهش دهد. هر وب سایت در وهله اول فقط چند ثانیه وقت دارد تا بازدید کننده را ترغیب به ماندن کند. یکی از مشتریان ما نماینده فروش برند نرم افزاری معروفی بود که سایتش به دلیل انتخاب هوش مندانه کلمات کلیدی، از رتبه اول گوگل برخوردار بود؛ اما در رد یابی وب سایت مورد نظر به موارد زیادی بانس برخورد کردیم. به عبارت دیگر، بازدید کنندگان سایت تنها یک ثانیه برای دیدن صفحه اصلی وقت می گذاشتند و سپس سایت را ترک می کردند. باز هم به مشکل طراحی، مخصوصاً در صفحه اصلی که گمراه کننده بود و در مورد فعالیت شرکت اطلاعات کافی نمی داد، برخوردیم. بعد از تغییرات استراتژیک در طراحی صفحه اول سایت، بانس ریت کاهش چشم گیری یافت.

طراحی سایت به سئو کمک می کند. گرچه ممکن است سئو شما به قدری قدرت مند عمل کند که بازدید کنندگان کافی را به سایت شما هدایت کند، اما به روز رسانی طراحی وب سایت، تصاویر جذاب و کلمات کلیدی مناسب می توند ترافیک سایت شما را به شدت افزایش می دهد. به یاد داشته باشید که سئو بازدید کنندگان را به سایت شما می آورد؛ اما این طراحی است که آن ها را در سایت نگه می دارد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.