مقالات آموزشی

در طراحی وب سایت هرچه ساده تر بهتر

مفید بود؟

با نگاه کردن به طراحی های مختلف می توان به سادگی گفت که آیا این طراحی توسط یک فرد حرفه ای ایجاد شده یا توسط یک طراح مبتدی. اما چه چیز می تواند باعتث این تمایز آشکار شود.

با نگاه کردن به طراحی های مختلف می توان به سادگی گفت که آیا این طراحی توسط یک فرد حرفه ای ایجاد شده یا توسط یک طراح مبتدی. اما چه چیز می تواند باعتث این تمایز آشکار شود.

در برخی مواقع شما ممکن است با یک طراحی رو به رو شوید که به نظرتان بسیار ساده است، اما به طرز خارق العاده ای توجه شما را جلب می کند. در رشته طراحی هدف شما آن است که پیامی را به بیننده القا کنید. نشان دادن این پیام در طراحی حرفه ای می تواند به صورت بهتری صورت گیرد. استفاده از فضای خالی، رنگ ها و فونت های همه و همه در این راستا نقش دارند.

این روزها طراحی مینیمال بسیاری از توجه ها را به خود جلب کرده، اما چرا؟ دلیل آن است که شما در یک طراحی مینیمال راحت تر و واضح تر قادر هستید پیام خود را به بیننده برسانید. یک طراح حرفه ای به موجب تجربه و دانشی که دارد، دقیقاً می داند که فضای خالی چه تاثیری بر بیننده دارد. قدرتی که در یک فضای خالی وجود دارد به طراح این امکان را می دهد که نگاه بیننده را به هر آنچه طراح می خواهد جلب کند.

بنابراین یک طراحی حرفه لزوماً نباید بسیار شلوغ و یا پر از عناصر بصری گوناگون باشد. این روزهای اغلب طراحی های بسیار گیرا و جذاب به صورت مینیمال بوده و از کمترین عناصر بهترین استفاده را می کند. طراح خوب و حرفه ای فردی است که قادر باشد با استفاده هوشمندانه از ابزار کاری خود پیامی را به مخاطب برساند. در صورتی که طراحی بسیار شلوغ باشد، مسلماً مانند یک خیابان شلوغ و پر رفت و آمد پیام طراح به گوش مخاطب نخواهد رسید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.