مقالات آموزشی

دانستنی هایی در خصوص تبلیغات در وبلاگ

مفید بود؟

در این مقاله قصد صحبت درباره تبلیغات در وبلاگ را داریم. بدین منظور بایستی ابتدا بدانیم تبلیغات در وبلاگ چیست و چه کاربردی دارد؟ همچنین در ادامه با ویژگی‌های تبلیغات وبلاگی آشنا خواهیم شد. در ادامه نیز به مرور مواردی همچون کد تبلیغات در وبلاگ، گرفتن تبلیغات برای وبلاگ، آموزش گذاشتن تبلیغات در بلاگفا، کد قرار دادن تبلیغات در وبلاگ، ساخت وبلاگ، تبلیغات بنری در وبلاگ، تبلیغات در وبلاگ خود، تبلیغات در blogfa خواهیم پرداخت. با ما با همراه باشید.

تبلیغ در گوگل

اگر بخواهیم وارد بحث تبلیغات در وبلاگ شویم ابتدا باید بدانیم وبلاگ چیست؟ وبلاگ در واقع همان دفترچه خاطرات شما در فضای مجازی و دنیای رسانه و اینترنت است. با این تفاوت که به صورت فیزیکی در آن ثبت خاطرات نمی‌کنید بلکه به صورت مجازی این کار را انجام می‌دهید. معمولا این کار یعنی ثبت خاطرات روزانه و یا تجربیات شخصی در مورد موضوعات مختلف توسط کاربر در فضای مجازی با هدف دیگری دنبال می‌شود.

به عبارتی دیگر در ابتدا ممکن است کاربر تنها برای بحث‌های روزمره و در اختیار گذاشتن تجربیات شخصی خود با سایر افراد به وبلاگ نویسی روی بیاورد اما رفته رفته با گسترش استفاده افراد از اینترنت اینگونه کاربران یا وبلاگ نویسان به این نتیجه رسیدند که می‌توان با اتکا به تبلیغات در وبلاگ به کسب درآمد رسید. این مطلب یعنی تبلیغات در وبلاگ به دلایل مختلفی جای خود را در میان کاربران باز کرده است. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• از بین رفتن رونق بازار کسب و کار سنتی

• نیاز به سرمایه بالا به منظور راه اندازی کسب و کارهای سنتی

• هزینه‌های بالای حین کار در صورت کسب درآمد به روش سنتی یا اصطلاحا کار آزاد

• گسترش روزافزون استفاده از اینترنت در میان مردم

• مورد استقبال قرار گرفتن آگهی های اینترنتی در میان مردم

امروزه در تمام دنیا وبلاگ نویسی و عنوان شغل بلاگری در فضای مجازی و در دنیای تبلیغات کاملا جاافتاده است. بسیاری از افراد در کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا با استفاده از تبلیغات در وبلاگ به درآمدهای هنگفتی می‌رسند. در کشور ما نیز این مطلب بهتر از قبل جا افتاده است و توانسته جای خود را در میان مردم به خصوص به شیوه وبلاگ نویسی در شبکه‌های اجتماعی پیدا کند. در ابتدا این کار یعنی وبلاگ نویسی در پایگاه‌های اینترنت شروع شد و در نهایت توانست به پیشرفت خوب و قابل قبولی در زمینه تبلیغات دست پیدا کند.

 

آیا برای تبلیغات در وبلاگ نیاز به ساخت وبلاگ است؟

اگر بخواهیم به بحث تبلیغات در وبلاگ بپردازیم در ابتدا نیاز به ساخت وبلاگ است. در واقع تبلیغات در وبلاگ کاری است که نیاز به برنامه‌ریزی مستمر دارد و در دراز مدت نتیجه قابل قبولی ارائه خواهد داد. بدین منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

 •  یک وبلاگ بسازید
 •  برای وبلاگ خود محتوای مناسب در نظر بگیرید و دائما آن را بروز کنید.
 •  برای تولید محتوا حتما قوانین سئو را در نگارش آن رعایت کنید. اگر خودتان قادر به این کار نیستید از کارشناسان تولید محتوا در این زمینه کمک بگیرید.
 •  مخاطبان خود را افزایش دهید.
 •  اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید.
 •  با افزایش مخاطبان و جلب نظر مثبت و اعتماد آن‌ها شروع به تبلیغات در وبلاگ کنید. برای این کار بایستی مشغول گرفتن تبلیغات برای وبلاگ خود شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که حفظ اعتماد مخاطبان خود را به عنوان سرلوحه اصلی کار خود قرار دهید.

تولید محتوای سئو شده

در ادامه به تشریح این مراحل خواهیم پرداخت.

 ساخت وبلاگ:

برای ساخت وبلاگ می‌توان از سرویس‌های ایرانی در این زمینه مانند میهن بلاگ و بلاگفا در این زمینه استفاده کنید. از سرویس‌های خارجی ارائه دهنده خدمات وبلاگ نویسی می‌توان به Blogger و Clear Blog اشاره کرد. برای این کار وارد سایت‌های مورد نظر شده و با وارد کردن اطلاعات مورد نظر عضو سایت شوید.

تولید محتوای مناسب:

برای این منظور ابتدا باید بدانید قصد ساخت وبلاگ در چه زمینه‌ای دارید؟ پس از مشخص شدن این موضوع باید طیف مخاطبان خود را شناسایی کنید.

بهینه‌سازی محتوای وبلاگ:

برای افزایش بازدید از وبلاگ خود حتما باید از قوانین سئو پیروی کنید. بدین منظور از کارشناسان مسلط در این زمینه می‌توانید بگیرید. همچنین بسیاری از شرکت‌ها در این زمینه فعالیت دارند به طوری که شما به منظور ثبت تبلیغات در وبلاگ می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. این شرکت‌ها مانند رایا مارکتینگ خدماتی همچون تولید بنر تبلیغاتی برای سایت و وبلاگ را ارائه می‌دهند. با این کار در صورتی که کاربران در فضای اینترنت با استفاده از موتورهای جستجوی مختلف به جستجوی واژه‌های تبلیغاتی بپردازند هر وبلاگی که مطالب یا محتوای آن‌ها بهتر و بیشتر بهینه سازی شده باشد در رده بالاتری برای نمایش قرار خواهد گرفت.

 افزایش مخاطبان وبلاگ:

برای این کار می‌توان محتوای بهینه‌ سازی شده وبلاگ را لینک دهی کرد تا مخاطبان راحت‌تر به مطالب وبلاگ شما دسترسی داشته باشند. پس از این مراحل و برقراری ارتباط مثبت و مناسب با مخاطبان خود می‌توانید به فکر گرفتن تبلیغات برای وبلاگ باشید.

 

راه‌های گرفتن تبلیغات برای وبلاگ

در این قسمت به راه‌های گرفتن تبلیغات برای وبلاگ اشاره خواهیم کرد. برای این کار بهترین حالت استفاده از سروس بلاگفا یعنی BLOGFA.COM است. معمولا هنگامی که وبلاگ شما دارای افزایش بازدید مخاطب می‌شود، تبلیغات اینترنتی خود به خود به سوی شما سرازیر خواهند شد. به همین منظور همزمان با بهینه سازی مطالب سایت و افزایش مخاطبان خود برای گرفتن تبلیغات و نمایش آن در وبلاگ خود بهتر است یک نرخ پایه برای این کار در نظر بگیرید تا هنگامی که به شما پیشنهاد تبلیغات داده شد، دچار سردرگمی نشوید.

اما آیا می‌دانید پس از اینکه برای وبلاگ خود تبلیغات گرفتید، این تبلیغات چگونه در وبلاگ شما نمایش داده خواهد شد؟ این تبلیغات به صورت بنری یا متنی در حاشیه وبلاگ معمولا گوشه سمت راست و در بالای وبلاگ نمایش داده می‌شود. هنگامی که کاربر بر روی یکی از این‌ تبلیغات کلیک کند به صفحه یا سایت مورد نظر در زمینه تبلیغات هدایت خواهد داده شد. اما اینکه این تبلیغات تا چه مدت زمانی و به چه میزان در وبلاگ نمایش داده خواهد شد، به انتخاب مشتری بستگی دارد.

برای مثال در صورتی که کلاس B برای نمایش تبلیغات در وبلاگ انتخاب شود، تبلیغات به مدت سی روز و بیست هزار بار نمایش داده خواهد شد. همچنین این تبلیغات در ساعات پربازدید وبلاگ نمایش داده می‌شود. بنابراین معمولا برای نمایش آگهی و یا تبلیغات در اینترنت از تبلیغات بنری در وبلاگ استفاده خواهد شد.

مشخصات تبلیغات بنری در وبلاگ

تبلیغات بنری در وبلاگ به علت اینکه فضای محدودی برای نمایش دارد، بایستی شراطی خاصی برای ثبت آن در نظر گرفت. این شرایط عبارت است از:

 •  نمایش به صورت بنر یا تصویر گرافیکی
 •  اندازه بنر باید به صورت 120 در 240 پیکسل باشد. 120 برای عرض و 240 برای طول در نظر گرفته می‌شود.
 • فرمت بنرهای تبلیغاتی می‌تواند JPEG، SWF و GIF باشد.
 •  انتخاب حجم مناسب برای بنر تبلیغاتی که بهتر است این عدد بیشتر از 30 کیلو بایت نباشد.
 •  تهیه قاب مناسب برای تولید بنر تبلیغاتی به اندازه 120 در 240 پیکسل
 •  آگهی مورد نظر حتما دارای لینک باشد.
 •  برای متن بنر تبلیغاتی بیشتر از 200 حرف استفاده نکنید.

سفارش طراحی بنر        هزینه طراحی بنر

 

خدمات بیشتر در کنار تبلیغات در وبلاگ چیست؟

بسیاری از شرکت‌های فعال در این زمینه در کنار تبلیغات در وبلاگ، آموزش گذاشتن تبلیغات در وبلاگ را به شما نیز نشان خواهند داد. همچنین ساخت بنر در وبلاگ، گذاشتن تبلیغات بنری در وبلاگ نیز ارائه خواهد شد. بدیهی است هر چقدر از سابقه ساخت وبلاگ شما گذشته باشد، گرفتن تبلیغات بنری برای وبلاگ شما نیز راحت‌تر خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم مقاله استراتژی بازاریابی اینترنتی را مطالعه نمایید

همچنین مشخص است که منظور از وبلاگ هر وبلاگی نیست بلکه منظور ما از سابقه وبلاگ، وبلاگ فعال است یعنی وبلاگی که دائم مطالب جدید و بروز بارگذاری می‌کند. همچنین به بهینه سازی مطالب وبلاگ خود می‌پردازد در این صورت است که می‌تواند از نظر محتوا و مطالب وبلاگ امتیاز خوبی را به دست بیاورد. پس از اینکه وبلاگ شما از نظر فنی تایید شد بایستی به فکر افزایش مخاطب باشید. برای این کار نیز باید نیازهای مخاطبان خود را بشناسید. برای مثال سوالاتی که در این زمینه بیشتر به شما می‌تواند کمک کند عبارت است از:

 •  مخاطبین شما چند ساله هستند؟
 •  جنسیت مخاطبان شما بیشتر کدام است؟
 •  میزان درآمد مخاطبان شما سالیانه تا چه اندازه است؟
 •  مخاطبان شما دارای چه عادت‌هایی هستند؟

پس از پاسخ به این سوالات و مطمئن شدن از پاسخ آن‌ها می‌توانید تعامل خود را با مخاطبان خود افزایش دهید تا در قدم بعدی به گرفتن تبلیغات و کسب درآمد از تبلیغات در وبلاگ کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.