مفید بود؟

مقدمه
اگر اینجایید احتمالا به بحث پیرامون enamad علاقه مند هستید پیش از این که بحث درمورد درخواست enamad را آغاز کنیم باید به شما بگوییم که اینماد چیست؟ و به چه دردی می خورد؟ اگر در حال خواندن این مقاله هستید به احتمال زیاد یا شما را مجبور کرده اند که اینماد (enamad) بگیرید (برای درگاه های پرداخت) و یا خودتان دوست دارید برای جلب اعتماد مردم از این مجوز یا گواهی استفاده کنید. اما اگر هدفتان تحقیق درباره اینماد است بحثش فرق می کند و مقاله برایتان جالبتر خواهد بود.

توصیه میکنیم مقاله درآمد حاصل از بازدید اینستا و یوتیوب چند است؟ را مطالعه نمایید

در هر صورت ما اینجاییم تا از درخواست enamad و هر آنچه به آن مرتبط است بگوییم.

 

اینماد چیست؟

اگر بخواهیم بسیار ساده و مختصر بگوییم اینماد نوعی مجوز برای کسب و کار های آنلاین است تا با دریافت آن اعتماد مردم را به دست آورند. این مجوز یا گواهی را معمولا در پایین سایت (footer) قرار می دهند و می توان با کلیک روی آن از اعتبار، سال تخصیص، تعداد شکایت ها از کسب و کار مربوطه و … آگاه شد و یا هر نظری درباره کسب و کار ثبت کرد (تا توسط اشخاص دولتی و سازمان های مربوطه بررسی گردد).
در کل اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی مناسب کسب و کار هایی است که با تکنولوژی در ارتباط هستند و می توانند برخی از خدمات یا محصولات خود را از طریق وبسایت عرضه کنند.

 

آیا واقعا اینماد لازم دارم؟

برخی از درگاه های پرداخت اینترنتی شرط ارائه خدمات به شما را دریافت اینماد گذاشته اند و تعداد کمی از آنها نیز چنین شرطی ندارند! پس در کل می توان گفت دریافت اینماد ضروری نیست اما چون به سرعت تخصیص داده می شود (در صورت تکمیل مدارک) پس مدرک خوبی برای اعتماد کاربران است و اگر آن را بگیرید ضرری که نکرده اید هیچ، بلکه می تواند بسیار برای شما مفید هم باشد. در ادامه با درخواست enamad و دریافت آن آشنا می شوید.

درخواست enamad

خب حال به سراغ بحث اصلی مقاله یعنی درخواست enamad می رویم و شما با مراحل اصلی این کار آشنا خواهید شد، ترسی به دل راه ندهید و سعی کنید که مراحل را تکمیل کنید تا خیلی زود نماد اعتماد الکترونیکی یا enamad خود را دریافت کنید.
1. به سایت اینماد مراجعه بفرمایید: https://enamad.ir/
اگر هم از طریق آدرس آن نتوانستید به این سامانه دسترسی یابید پس در گوگل عبارت اینماد را جستجو کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید تا وارد سایت اینماد شوید.

2. پس از آنکه وارد سایت شدید باید در سمت راست در بخش لینک های مفید روی گزینه “ثبت نام و دریافت اینماد” کلیک کنید.

 

3. پس از آن شما با صفحه ورود یا ثبت نام مواجه می شوید، اگر قبلا ثبت نام کرده باشید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد پنل خود در اینماد شوید، در غیر اینصورت شما باید گزینه “ایجاد حساب کاربری” را انتخاب کنید.
4. زمانی که ایجاد حساب کاربری یا ثبت نام در اینماد را انتخاب کردید، حال باید اطلاعات ثبت نام خود را تکمیل کنید که موارد سختی به نظر نمی رسند:
 

نوع شخصیت را اگر فردی عادی هستید، شخص حقیقی-تبعه ایران بزنید، در غیر اینصورت با توجه به لیست مربوطه بهترین گزینه را انتخاب کنید. پس از آن یک ایمیل وارد کنید، و سپس نام کاربری و رمز عبور مناسبی انتخاب کنید، در پایان هم به سوال تصویر پایین جواب دهید و اگر در وبسایت تان امکان سفارش گیری و دریافت پول وجود دارد تیک گزینه های مربوطه را بزنید.

5. اگر ثبت نام را به درستی انجام داده باشید “ثبت نام با موفقیت انجام شد. لینک ثبت نام به ایمیل شما ارسال شده است» را مشاهده می کنید، که باید به ایمیل خود وارد شوید و آن را تایید کنید، که در نتیجه نام کاربری و رمز عبوری که انتخاب کردید تایید خواهند شد که یعنی ثبت نام درخواست enamad شما تکمیل شده و در صفحه ورود (قبلا وارد شدیم) می توانید با ارائه اطلاعات داده شده با پنل تان در اینماد وارد شوید.
 

6. در ادامه شما برای تکمیل درخواست enamad خود باید یکسری اطلاعات را تکمیل کنید و برخی مدارک را آپلود بفرمایید. که درسمت راست باید روی گزینه “تکمیل اطلاعات” کلیک کنید.
در اینجا ابتدا شما باید گزینه تکمیل فرم اطلاعات را انتخاب کنید و اطلاعات این بخش را تکمیل کنید که شامل اطلاعات هویتی یعنی اطلاعات کاملی همچون نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس محل سکونت، کدپستی، اطلاعات تماس فردی و … می باشد.
پس از آن نوبت می رسد به زیر منوی بخش تکمیل اطلاعات یعنی گزینه بارگذاری مدارک که در این بخش نیز باید برخی از مدارک خواسته شده مانند تصویر کارت ملی و تصویر صفحه اول شناسنامه را بارگذاری کنید. (در تصویر زیر ما این دو مدرک را آپلود کرده ایم):
 

پس انجام این موارد نوبت می رسد به بخش  “احراز اطلاعات” جهت تایید برخی اطلاعات درخواست enamad در اینجا شما باید شماره تلفن همراه و تلفن ثابت خود را تایید کنید.
برای تایید تلفن همراه شما باید پیامکی به شماره ای که در آنجا قرار داده شده است ارسال کنید و برای تایید تلفن ثابت نیز باید با شماره ای که در آنجا قرار داده شده است تماس بگیرید و کدی که آنجا برای شما نوشته شده است را وارد کنید.
پس از ده دقیقه موارد بالا تایید خواهند شد (اگر موارد را به درستی انجام دهید)، سپس از پنل خارج و دوباره وارد شوید تا پیغام تایید ها را در همان بخش مشاهده کنید.

7. پس از طی کردن مراحل بالا نوبت می رسد به وارد کردن اطلاعات کسب و کارتان برای درخواست enamad که مراحل سختی نیست اما ممکن است برخی از آنها برای شما وقت گیر باشد. در سمت راست گزینه کسب و کار را انتخاب کنید و سپس زیرمنوی “افزودن کسب و کار” را انتخاب کنید تا اطلاعات کاملی از کسب و کار خود را به سامانه مربوطه ارسال کنید، پس از تکمیل این اطلاعات می توانید از بخش مدیریت کسب و کار درخواست enamad خود را ثبت کنید.
حال برای دریافت کد اینماد و انتقال آن به وبسایت تان باید یک سری کار را انجام دهید (در تصویر زیر این کارها را می بینید)، این امور در بخش مدیریت کسب و کار قرار دارند.
 

نکته: اگر درباره هزینه دریافت اینماد سوال دارید باید بگوییم که برای احراز آدرس پستی شما مبلغ 20 هزار تومان و هزینه خود اینماد 175 هزار تومان می باشد (طبق آخرین خبر ها).
نکته 2: برای تکمیل درخواست اینماد و موفقیت در دریافت نهایی آن باید فردی متقاضی دریافت اینماد باشد که وضعیت خدمت نظام وظیفه او مشخص است (طبیعتا این فقط برای آقایان می تواند دردسر آفرین باشد).

و در آخر اینکه اینماد برای وبسایت هایی که سفارش هایشان تلفنی است و یا تجاری نیستند، اینماد کارایی ندارد!

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.