مقالات آموزشی

اکنون سئو حرف اول را می زند داشتن وب سایت، مربوط به گذشته است.

مفید بود؟

در این مقاله به اهمیت داشتن سئو خوب پرداخته می شود.

با به پایان رسیدن سال 2009،  شرکت های زیادی متوجه اهمیت داشتن وب سایت و حضور در دنیای مجازی شدند. یک شرکت بزرگ به خوبی می داند که حضور آنلاین و داشتن فعالیت وب سایتی چقدر مهم و حیاتی است. اما اکنون شرکت های کوچک و محلی نیز در یافته اند که رقابت، بدون داشتن وب سایت کار بسیار دشواری است.

بین پنج تا ده سال پیش، رقابت برای نتایج جست و جوی محلی، بسیار کمتر از امروز بود. به طور مثال، اگر یک نمایشگاه اتومبیل تصمیم می گرفت که یک وب سایت داشته باشد، شانس اینکه در جست و جو، اولین نتیجه باشد، بسیار زیاد بوده است. تا زمانی که این وب سایت برای گوگل و سایر موتور های جست و جو به راحتی در دست رس قرار می گرفت، احتیاجی به تلاش زیاد برای داشتن نتیجه جست و جوی خوب، نداشت.

همانطور که همه ما می دانیم، کلیک گرفتن از گوگل یک کار بسیار رقابتی است و شرکت ها، پول زیادی برای داشتن یک لینک اسپانسر شده در گوگل، می پردازند. به جای هدر کردن پولتان برای کلیک گرفتنی که ممکن است به فروش هم ختم نشود، چرا بر روی نتایج جست و جوی ارگانیک تمرکز نمی کنید؟ وقتی که وب سایتتان در نتایج جست و جو به بالا ترین رتبه رسید، دیگر لازم نیست برای هر کاربر که از سایت شما بازدید می کند پول بپردازید.

همان طور که قبلاً گفته شد، هرچه تعداد وب سایت ها و رقابت در این زمینه زیاد شود، تمرکز بر روی سئو نیز اهمیت بیشتری می یابد.  بهینه سازی موتورهای جست و جو، چیزی بیشتر از داشتن یک وب سایت خوب و کار کردن بر روی محتوا است. بعد از همه این ها، داشتن که وب سایت چه فایده ای دارد اگر مردم نتوانند آن را در جست و جو های خود پیدا کنند؟

در شرکت وب وان، افراد بر روی سئوی سایت ها کار می کنند تا آن را به رتبه یک نتایج گوگل برسانند. SEO  کار به روزی است که نیاز مند سرمایه مالی و زمانی است. در عوض شما را به مدت طولانی در معرض دید قرار می دهد و ارتباط با شما را بیش از هر تبلیغ دیگری، آسان می سازد.

با بالا بردن رتبه سایتتان در نتایج موتور های جست و جو، احتمال بیشتر شدن کاربران وب سایتتان بالا تر می رود. در دراز مدت، نه تنها به افزاری شبازدیدتان کمک می مند، بلکه برند شما را محبوب تر می ساز و افراد را به محصولات و یا سرویس اراده شده توسط شما وفا دار می سازد که باعث می شود همه این طور فکر کنند که شرکت شما چیزی ارائه می دهد که بقیه از ارائه آن عاجزند.

امروزه داشتن یک سئوی مناسب الزامی است و داشتن استراتژی مناسب در بهینه ساری موتور های جست و جو به یک رشد طولانی منجر خواهد شد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.