احتمالا تا کنون پای که یک دسر خوشمزه است را امتحان کرده اید ،اکنون این دسرنام نسخه بعدی اندروید است. Android 9.0 Pie در اینجا بیرون از اجاق گاز قرار دارد و برای تلفیق با  تلفن همراه شما اماده است. نسخه آندروید 9.0 پای با ویژگی های جالب جدید همراه است که شامل برخی از ترفندهای جالب می باشد که روش های استفاده از اندروید را تغییر می دهد. اندروید 9 قدرت هوش مصنوعی را به شما می دهد تا از تلفن خود بیشتر استفاده کنید. اکنون با استفاده از آن گوشی های همراه هوشمندتر ، سریعتر و سازگار میشوند و برای گوشی های پیکسل گوگل ارائه شده و به زودی برای تمامی گوشی های هوشمند اندروید جدید ارائه می شود.در مقاله آموزش ویژگیهای اندروید 10 به معرفی و بیان ویژگی های اندروید10 پرداختیم و اکنون به بررسی ویژگی های اندروید9 میپردازیم تا کاربران عزیز ضمن آشنایی بیشتر، بتوانند متناسب با نیازها و مدل گوشی خود بهترین نسخه اندروید را برگزینند پس با ما همراه شوید….

بررسی ویژگی های اندروید9

1.باتری تطبیقی و روشنایی

پلتفرم های اندرویدی بسیاری از ویژگی های خودکار را دارند و برخی از مهمترین آنها در پای بسیار هوشمندانه و باهوش تر می باشند.عملکرد Adaptive Battery یک ویژگی افزودنی Doze است که در Android 6 Marshmallow راه اندازی شد. Doze برنامه هایی را که شما از آنها استفاده نمی کردید در “خواب عمیق” قرار می دهد تا از هدر رفتن آنها در مصرف باتری جلوگیری شود. با این حال اکنون ، ویژگی Adaptive Battery با آگاهی از برنامه ها و خدماتی که از آنها بیشتر استفاده می کنید ، یک قدم جلوتر می رود و آنچه را که از آن استفاده نمی کنید ، برای استفاده از باتری کمتری تنظیم می کند.این به عنوان یک ویژگی پیش فرض تحسین می شود ، با این وجود می توانید به رفتن به( تنظیمات> باتری> باتری تطبیقی) ​​آن را فعال کنید. اما باید یک نکته را توجه داشته باشید که برنامه هایی که اغلب از آنها استفاده نمی کنید ممکن است به دلیل این ویژگی اعلان ها را به تاخیر بیاندازند.میزان روشنایی خودکار اندروید حتی در Pie ارتقا می یابد. با این عملکرد تلفن همراه شما میزان روشنایی مورد نظر خود را در برخی از برنامه ها و محیط ها یاد می گیرد و به طور خودکار تنظیم می کند. می توانید با باز کردن پنل تنظیمات سریع ، از آن کمک بگیرید و تنظیمات آن را اوکی کنید.

2.ناوبری داخلی با Wi-Fi RTT

اکنون Android P از پروتکل WiFi IEEE 802.11mc پشتیبانی می کند که به عنوان Wi-Fi Round-Trip-Time (RTT) نیز شناخته می شود. این یکی از بهترین ویژگی هایی است که طرفداران Android منتظر آن هستند.این ویژگی جدید با تعیین موقعیت مکانی شما در داخل ساختمان و تسهیل مسیرهای نوبت به نوبه خود ، به شما کمک می کند تا در خانه حرکت کنید ، به سبک GPS داخلی ردیابی کنید. این بدان معناست که اکنون می توانید راه خود را در مسافت های کوتاه در مراکز تجاری و ساختمان های بزرگ پیدا کنید.

3.داشبورد

در حالی که به تلفن خود کار میکنید وبه تماشای فیلم های YouTube ، بازی کردن  یا رسانه های اجتماعی را بررسی می کنید ، آسان نیست زمان را از دست دهید. به همین دلیل گوگل مجموعه ای از ویژگی ها را معرفی کرده است که به شما امکان می دهد نحوه استفاده از تلفن خود را کنترل کنید. یکی از آنها “داشبورد” است که داده های استفاده از تلفن را تجزیه می کند تا نشان دهد که چگونه وقت خود را در دستگاه می گذرانید. نمایش می دهد: نمودار پایینی که زمان صرف شده در هر برنامه را در هر روز و همچنین به صورت ساعت به شما نشان می دهد

تعداد کل ساعات روز در تلفن

تعداد دفعاتی که تلفن خود را قفل کرده اید

تعداد کل اعلان هایی که دریافت کرده اید

4.بهزیستی دیجیتال(Digital Wellbeing)

بهزیستی دیجیتال(Digital Wellbeing) یکی از موارد قابل توجه است که ین ابزاربا  استفاده از ویژگی هایی که گوگل برای کمک به شما در مشاهده و پیگیری استفاده از تلفن های همراه و همچنین برنامه هایی که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید ، به شما کمک می کند.

5.تایمر برنامه

یک قدم دیگر به سمت بهزیستی دیجیتال ، ویژگی برنامه زمان سنج است که به شما امکان می دهد محدودیت زمانی را در برنامه هایی که برای مدت طولانی تری استفاده می کنید تنظیم کنید. با نزدیک شدن به محدودیت زمانی ، یک اعلان هشدار می دهد که به محدوده زمانی خود رسیده اید و برنامه متوقف می شود. بنابراین با Android P می توانید وقت خود را بهتر مدیریت کنید و بهره وری خود را بهبود بخشید.

ما در شرکت پدیده با در اختیار داشتن متخصصان حرفه ای و دانش به روز در کلاس های آموزش اندروید در اصفهان می توانیم به سادگی تخصص مورد نیاز را برای بررسی ویژگی های اندروید9 در اختیار شما عزیزان قراردهیم.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.