مقالات آموزشی

آماده کردن یک راهنمای طراحی (بخش دوم)

مفید بود؟

پیشتر در رابطه با اهمیت وجود یک راهنما برای طراحی صحبت کردیم. در اینجا بیشتر در رابطه نحوه ایجاد یک راهنمای سایت توضیح خواهیم داد.

اندازه و مکان لوگو: در کل در صورتی که لوگوها بسیار کوچک باشند، تاثیر خود را از دست می دهند. شما یا باید یک لوگوی ساده شده داشته باشید که در مکان هایی که می خواهید لوگو کوچک باشد از آن استفاده کنید و یا کی توانید از یک اندازه متوسط استفاده کرده و آن را در همه جا به کار ببرید. همچنین باید مشخص کنید که چه میزان فضای خالی باید در اطراف لوگو وجود داشته باشد. مشخص کنید که آیا می توان از لوگو در رنگ های جایگزین استفاده کرد یا خیر. همچنین رنگ زمینه لوگو باید یک رنگ خنثی باشد یا می تواند در زمینه های رنگی نیز قرار بگیرد. ذکر کنید که آیا امکان قرار دادن لوگو در یک کادر وجود دارد؟ در صورتی که جواب مثبت است چه میزان فضای خالی باید در این موارد بکار گرفته شود.

آیکون ها و تصاویر: در صورتی که مجموعه آیکون مشخص و یا تصاویری وجود دارد که به صورت متداولی در طراحی استفاده می شود، آن ها را در راهنما ذکر نمایید. یک لینک یا ضمیمه برای شکل آیکون ها مشخص کنید چرا که تنها استفاده از نام آیکون می تواند شما را گمراه کند. همچنین برای تصاویر باید موارد خاصی را در صورت وجود بیان کتید، مثلاً همه تصاویر باید دارای فیلتر Vintage باشند یا باید سیاه و سفید باشند و از این قبیل.

عناصر مخصوص وب: با وجود اینکه عناصر مشترکی میان وب و چاپ وجود دارد، اما برخی از عنصرها فقط مخصوص وب هستند. بنابراین باید این عناصر را که شامل دکمه ها، سلسله مراتب و نحوه شکل گیری عنصرها می باشد را ذکر کنید.

عناصر دیگر که باید در نظر گرفته شوند: در کنار کلیه موارد بالا، چنین مواردی نیز باید ذکر گردد: تاریخچه، دیدگاه و اطلاعات شخصی در رابطه با برند. راهنمای رسانه های اجتماعی شامل گونه های مختلف پست هایی که باید به اشتراک گذاشته شود. چیدمان طراحی. راهنما برای موادی چون بروشورها و یا کارت های ویزیت. نمونه های استفاده برای کلیه عناصر به کار گرفته شده.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.