مقالات آموزشی

بررسی بک لینک دائمی pbn و مزیت های آن

مفید بود؟

اگر شما هم به دنبال بک لینک هستید، به احتمال زیاد در خصوص بک لینک دائمی pbn شنیده اید. در این مقاله قصد داریم شما را با این روش برای گرفتن لینک برگشتی آشنا کنیم و  مزیت ها و معایب این روش را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

بک لینک دائمی pbn چیست؟

بک لینک دائمی pbn مخفف  private backlink network می باشد. ممکن است در مقالات مختلف عبارت private blog network را نیز ببینید اما این عبارت دیگر منسوخ شده است و امروز دیگر مطرح نیست که در ادامه دلیل آن را به شما خواهیم گفت. فرض کنید سایتی دارید و برای این سایت به دنبال بک لینک هستید. در گذشته می توانستید از link farm استفاده کنید. لینک فارم ها یا مزرعه های لینک بدون توجه به موضوع فعالیت سایت، با حجم زیادی بک لینک به سایت های دیگر می دادند.

در این دوران، گوگل اهمیت زیادی به تعداد لینک های ورودی به سایت می داد و حجم لینک بسیار مهم بود. به مرور زمان گوگل هوشمند تر شد و  دیگر ارزشی برای این لینک ها که از  link farm گرفته می شود، قائل نبود. حتی کار به جایی رسید که این نوع از بک لینک ها را جریمه می کرد تا مدیران سایت ها به دنبال بک لینک های طبیعی و واقعی باشند.

برای رفع این مشکل، شبکه وبلاگ ها به وجود آمد. این شبکه ها pbn  یا private blog network نامیده می شدند و جایگزین link farm ها شد. در این حالت شما به عنوان مدیر سایت یا کارشناس سئو ، شبکه ای از وبلاگ های اختصاصی برای خود ایجاد می کردید و با گرفتن بک لینک از این وبلاگ ها به سایت مورد نظر خود، جایگاه سئو آن را بهبود می بخشیدید.

به مرور زمان این بک لینک ها نیز ارزش خود را نزد گوگل از دست داد و وبلاگ ها با دامنه ها و سایت ها جایگزین شدند. بنابراین امروز اگر قصد استفاده از این تکنیک را دارید، شبکه ای از دامنه ها را خواهید داشت که به سایت اصلی مد نظر شما بک لینک می دهند. این شبکه های اختصاصی که برای خودتان می سازید تا به سایت مشخصی بک لینک دهید بک لینک دائمی pbn یا  private backlink networkنامیده می شوند.

مزیت بک لینک دائمی pbn چیست؟

فرض کنید با روش بک لینک دائمی pbn آشنا نیستید و به دنبال بک لینک هستید تا از این طریق جایگاه سئو خود را ارتقا دهید. به احتمال زیاد لازم است علاوه بر برنامه ریزی و اقدام، زمان زیادی را برای حصول نتیجه صبر کنید. استفاده از بنر های تبلیغاتی، انتشار پست مهمان، فعالیت در شبکه های اجتماعی، رپورتاژ آگهی ها باعث گرفتن بک لینک می شوند اما هم زمان بر هستند و هم مستلزم صرف هزینه.

از طرفی ممکن است سایت منتخب شما برای گرفتن بک لینک، حوزه فعالیت خود را تغییر دهد. در واقع شما هیچ کنترل یا مدیریتی بر روی سایت هایی که به شما بک لینک می دهند، ندارید. رقبای شما هم می توانند به راحتی منابع بک لینک شما را پیدا کنند و با آنها همکاری کنند. بنابراین بک لینک دائمی pbn به وجود آمد تا این مشکلات را رفع کند. با شبکه بک لینک اختصاصی، مدیریت و کنترل بسیار ساده و کاملا در اختیار شماست.

شبکه اختصاصی لینک برگشتی از تکنیک های کلاه خاکستری است!

بک لینکی که از نظر گوگل برای ارتقا جایگاه سئو سایت نیاز دارید، بک لینک طبیعی است. بک لینک دائمی pbn را نمی توان از تکنیک های سئو کلاه سفید دانست. چون هر اقدامی که انجام می دهید تا به صورت طبیعی نظر و توجه کاربر را جلب کنید تا وارد سایت شما بشود، تکنیک کلاه سفید محسوب می شود. اما در صورتی که از این تکنیک با رعایت اصول و نکاتی استفاده کنید، تکنیک کلاه سیاه محسوب نمی شود و مشمول جریمه نمی شوید.

بنابراین طبق تعریف می توانیم این اقدام را نوعی تکنیک کلاه خاکستری بدانیم چون با رعایت نکاتی قابل استفاده است. در صورتی که تصمیم به استفاده از این تکنیک دارید باید بسیار دقیق و حساب شده عمل کنید. حتما از افراد با تجربه کمک بگیرید تا مرتکب خطا نشوید. برای این که گوگل به شبکه بک لینک شما مشکوک نشود باید همه چیز را طبیعی ایجاد و مدیریت کنید.

ظاهر کار باید به نحوی باشد که گویا شبکه ای از سایت ها وجود دارند که حوزه فعالیت مشابه شما دارند و به سایت اصلی و مد نظر شما بک لینک می دهند. برای مثال اگر تمامی دامنه ها به اسم یک شخص حقیقی یا حقوقی ثبت شده باشد، گوگل به شبکه شما مشکوک می شود. یا اگر در تمامی سایت ها از لوگو و اجزای برند سازی یکسانی استفاده نمایید یا آدرس یکسانی را درج کنید، واقعی بودن شبکه از نظر گوگل زیر سوال می رود.

شبکه اختصاصی انرژی و هزینه بر است!

بک لینک دائمی pbn مزیت های زیادی دارد. از جمله این که می توانید بسیار سریع و با هزینه کمتری نسبت به بک لینک طبیعی، جایگاه سئو سایت خود را از این طریق بهبود ببخشید. اما باید بدانید که برای داشتن شبکه اختصاصی بک لینک خود باید انرژی زیادی صرف کنید و چندین سایت را به صورت مستقل مدیریت نمایید. همچنین لازم است برای ایجاد و مدیریت این شبکه هزینه کنید.

بنابراین اغلب سایت های بزرگ، پر مخاطب و با تیم های متعدد، از این تکنیک استفاده می نمایند. در واقع زمانی که به دلیل رقابت های پیچیده، گرفتن بک لینک دشوار می شود، بسیاری از سایت های پر مخاطب به فکر استفاده از این تکنیک می افتند. این روش برای سایت های نوپا یا سایت هایی که با توان و بودجه محدود فعالیت می نمایند، پیشنهاد نمی شود.

چند توصیه در استفاده از تکنیک بک لینک دائمی pbn

اگر تصمیم دارید تا از تکنیک بک لینک دائمی pbn استفاده کنید، توصیه می کنیم:

-استفاده از دامنه هایی که اعتبار بالایی دارند و آزاد شده اند را در اولویت قرار دهید.

-دامنه ها را به اسم یک نفر خریداری نکنید و برای همه سایت ها از یک هاست و سرور استفاده نکنید.

– ظاهر سایتهای عضو شبکه اختصاصی خود را مشابه یکدیگر نسازید و از اطلاعات تماس و آدرس یکسان برای تمامی سایت ها استفاده نکنید.

– در خرید سایت ها و دامنه ها نهایت دقت را داشته باشید. سایت های غیر مرتبط که به ناگهان تغییر می کنند و به سایت اصلی لینک می دهند، توجه گوگل را به خود جلب می کنند.

-برای سایت های عضو شبکه محتواهای خوب و غیر مشابه بسازید و حتما محتوای سایت ها را به روز رسانی کنید.

-طبیعی رفتار کنید و هر از چند گاهی به سایت های دیگر نیز لینک دهید.

-سعی کنید برای سایت های عضو شبکه نیز بک لینک بگیرید.

-به دنبال گرفتن بک لینک طبیعی نیز برای سایت اصلی باشید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.