مقالات آموزشی

شروع چند روش برای ساخت یک وبسایت بدون کدنویسی

مفید بود؟
فرض کنید ایده ای عالی برای ساخت یک اپلیکیشن یا یک سرویس وب دارید. اما از کدنویسی سر در نمیارید ! بنابراین باید دنبال یک کارشناس وب که کدنویسی هم بلد باشد بگردید تا خواسته ی شما را برآورده کند. تازه اگر توانایی پرداخت حقوق به یک توسعه دهنده نرم افزار ماهر را داشته باشید. سوالی که اینجا مطرح میشود این است که: آیا واقعا احتیاج است که همیشه دنبال شخصی برای راه اندازی تکنولوژی موردنظرتان بگردید یا میتوانید بدون آنها هم در صحنه رقابت باقی بمانید ؟ در ادامه 4 روش ارائه میدهم که به شما در راه اندازی ایده هایتان کمک کند، بدون اینکه به سرمایه ای هنگفت برای راه اندازی ایده هایتان نیاز داشته باشید.

 

فرض کنید ایده ای عالی برای ساخت یک اپلیکیشن یا یک سرویس وب دارید. اما از کدنویسی سر در نمیارید ! بنابراین باید دنبال یک کارشناس وب که کدنویسی هم بلد باشد بگردید تا خواسته ی شما را برآورده کند. تازه اگر توانایی پرداخت حقوق به یک توسعه دهنده نرم افزار ماهر را داشته باشید.

سوالی که اینجا مطرح میشود این است که: آیا واقعا احتیاج است که همیشه دنبال شخصی برای راه اندازی تکنولوژی موردنظرتان بگردید یا میتوانید بدون آنها هم در صحنه رقابت باقی بمانید ؟

در ادامه 4 روش ارائه میدهم که به شما در راه اندازی ایده هایتان کمک کند، بدون اینکه به سرمایه ای هنگفت برای راه اندازی ایده هایتان نیاز داشته باشید.

 

مرحله 1: نیاز خود را برآورد کنید

کدام خدمات باعث فروش خدمات وب به صورت آنلاین و یا اپلیکیشن های موبایل میشود؟ شاید از دانستن اینکه چه میزان رقابت در زمینه ی ایده های شما وجود دارد متعجب شوید. راه های متفاوتی برای رسیدن به هدف وجود دارند که در زیر به چند مورد اشاره شده :

  • سازماندهی یک کمپین تحقیقاتی محلی (مناسب برای خدماتی که شامل ارتباط مستقیم با مشتری میشوند)
  • یک صفحه فیسبوک به ایده خود اختصاص دهید تا ایده هایتان را به مردمی که ممکن است از ایده شما استفاده کنند، معرفی کند تا بتوانید نظرات و بازخوردهای آنها را بررسی کنید.
  • یک سایت ساده بسازید با کاربرد آسان، بدون اینکه احتیاج به کدنویسی داشته باشد مثل سایت Wix که ظاهری زیبا و صفحات تعاملی یا سایتی مثل LaunchRock برای طراحی اختصاصی و جذب بازخوردهای دیگران طراحی کنید.

وقتی این سایت در تحقیقات محلی قرار بگیرد، بهترین راه صحبت با مشتریان و درک نیازهای آنهاست.

یک مثال سریع مثل OpenTable میزنم، این سایت یک اپلیکیشن ویک سرویس وب است که بهترین رستوران های منطقه شما را به تفکیک منطقه نشان میدهد. اگر بخواهید سایتی مانند این داشته باشید و بخواهید نیازهای خرید مشتریان را بسنجید، باید به رستوران های منطقه ی سکونت خود سر بزنید و به آنها بگویید که قصد دارید یک سرویس خرید مجانی برای آنها در نظر بگیرید. بعد از آن میتوانیدمشتریان بالقوه ای را جذب کنید تا در مورد خدمات شما با شما تماس بگیرند و اینجاست که میتوانید بفهمید چند نفر به این خدمات علاقه مند هستند.

 

مرحله 2 : وب سایت اولیه خود را بسازید.

یکبار که شما تشخیص دهید، نیاز بازار برای اجرای ایده ی شما بیشتر در چه زمینه است، زمان آن رسیده است که به مرحله ی بعد برید -حضور خود را برای آنلاین شدن پیش بینی کنید-

فقط بخاطر اینکه مهارت توسعه دهندگی یا کدنویسی ندارید به این معنی نیست که باید ایده هایتان را پشت دستمال کاغذی جا بذارید ! حتی لازم نیست که از یک برنامه تصویر دیجیتال برای ارتباط با کاربران وبسایت یا اپلیکیشنتان استفاده کنید. بهترین گزینه ایجاد برنامه ای است که توسعه دهندگان به آن Wireframe میگویند. Wireframe اصولاً طراحی یک چهارچوب طراحی شده از ایده هایی است که در ذهن شما وجود دارد.

در اینجا به چند ابزار ساده برای ایجاد wireframe به صورت آنلاین اشاره میکنم. یکی از آن ها Balsamiq Mockups است، یک برنامه ی Drag-and-Drop که یک Wireframe سریع و ساده را پیشنهاد میکند با ویژگی هایی نظیر دکمه های قابل کلیک که به شما کمک میکند تا ایده هایتان را موثرتر به اشتراک بذارید.

 

مرحله 3: استخدام یک توسعه دهنده

حقوق توسعه دهندگان بالا است و اغلب برای شروع کار جدید خارج از دسترس هستند.

صدها توسعه دهنده و کمپانی وب و موبایل اپلیکیشن وجود دارند که بر روی یک پروژه پایه ای کار میکنند. شما یک پروژه را وارد میکنید تا درخواست شما را برای آنها توضیح دهد. و آنها به شما میگویند که چه مدت بر روی پروژه صرف خواهد شد و چقدر هزینه برای آن احتیاج است. اینکار برای اولین بار مجانی است ولی بعد از آن شامل هزینه میشود.

**خرید در اطراف : گرفتن نقل قول های پروژه

اگر برنامه ی برون سپاری یک توسعه دهنده را دارید، بهترین ایده ارائه ی پروژه به چند کمپانی توسعه دهنده است و خرید با مناسب ترین هزینه. به خاطر داشته باشید که هزینه نباید یک عامل تعیین کننده باشد ـــ بلکه بهتر است زمان اتمام و کیفیت پروژه را در نظر بگیرید.

در کل، متوجه هستید که کیفیت بالاتر با قیمت و هزینه ی بیشتری همراه خواهد بود. پرهزینه ترین توسعه دهندگان معمولاً اطراف دره ی سیلیکون و یا سواحل شرقی هستند. با اینحال کشورهای خارجی هم هستند که توسعه وب و موبایل را برعهده دارند، در حالیکه هزینه ها بسیار کم و کیفیت بالاست.

**Crowdsourcing : آخرین جایگزین

یک راه موثر و نسبتا جدید برای فهمیدن اینکه یک توسعه دهنده برای پروژه شما از طریق بازار Crowdsource کار کند میتوان به دو سایت 99Design و CrowdSPRING اشاره کرد. این سرویس ها اجتماع و طراح ها و توسعه دهندگان مخصوص به خود را دارند تا طرح های درخواستیه شما را آماده کنند. و همچنین به شما اجازه میدهند تا طرحی که با آن راحتتر هستید انتخاب و با آن کار کنید.

مرحله 4: برنامه ریزی دراز مدت

وقتی یک توسعه دهنده را استخدام کردید و ایده ی شما آماده ی راه اندازی شد، حالا زمان این رسیده است که تمرکزتان را بر روی پایداری پروژه در بلند مدت بگذارید. سرانجام شما به توسعه دهندگانی نیاز خواهید داشت که مستقیما از خانه با شما همکاری کنند.

یک تیم خلاق تمام-وقت مقدار زیادی از منابع را فراهم میکنند. اما قیمت ممکن است با فراز و نشیب همراه باشد. اینجا چند تا راه است که شما میتوانید پیرامون حقوق موردنظرتان کار کنید:

  • یک توسعه گر حرفه ای برای روش های ترکیبی استخدام کنید، کسی که قادر است یک تیم از مترجمان را برای کارهای گروهی در نظر بگیرد
  • ساخت یک پشتیبانی آنلاین قوی از برنامه های آنلاین مثل AngelList. اگرچه در درجه اول ممکن است به خیابان برای جمع آوری کمک مالی پناه ببرید، ولی کاملاً ارزش این را دارد تا نیروی کار مناسب را برای کار جذب کنید.
  • از دانشجوها و فارغ التحصیلان تازه کار به عنوان انترن و توسعه دهنده ی سایت کمک بگیرید و بعد از گذراندن دوره آزمایشی اگر کارشان خوب بود، آنها را استخدام کنید.

به خاطر داشته باشید، شما به علم کدنویسی و توسعه دهندگی برای رسیدن به یک شغل اینترنتی و داشتن یک وب سایت موفق احتیاج ندارید. چیزی که لازم دارید یک فروشگاه خوب برای محصولاتتان است بعلاوه ی یک برنامه ریزی منحصربفرد تا ایده ی شما را اجرا کند و فراتر ببرد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.