مقالات آموزشی

آموزش راه های مختلف کسب درآمد از ادسنس 

مفید بود؟

ما در این مقاله شما را با آموزش کامل کسب درآمد از گوگل ادسنس آشنا کنیم. ادسنس (Adsense) یکی از روش های رایگان و بسیار ساده از طریق به نمایش گذاشتن تبلیغات در کنار محتوای آنلاین شما، برای کسب درآمد است. با گوگل ادسنس، برای بازدیدکنندگان سایت خود می توانید تبلیغات جذاب و مرتبط نشان دهید.  امروزه به خاطر تحریم ایران سایت های ایرانی فارسی زبان در حال حاضر از این طریق نمی توانند کسب درآمد کنند.

یکی رایج ترین روش هایی که در گوگل ادسنس می توان ثبت نام نمود، استفاده از آدرس بستگان، آشنایان و دوستانی که در خارج از ایران زندگی می کنند است.  یکی از از روش هایی که می شود در ایران، کسب درآمد از گوگل ادسنس داشت این است  وب سایتی که راه اندازی می کنید حتما به زبانی غیر از زبان فارسی باشد. با استفاده از قواعد و اصول سئو، سایت خود را به موتورهای مرورگر معرفی نمائید.

راه های مختلف کسب درآمد از ادسنس 

برای کسب درآمد از گوگل ادسنس زمینه فعالیت سایت شما خیلی مهم است. این فعالیت به بالا بردن کسب درآمد شما بسیار کمک می کند. همان گونه که می دانید بازدیدکنندگان برخی حوزه ها، بیشتر است به همین دلیل در حوزه هایی که بازدید کنندگان بیشتری دارند می توانید درآمد حداکثری را تجربه نمایید.

یکی از دیگر نکات مهمی که حتما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به تولید محتوا است. باید به این توجه داشته باشید که اگر می خواهید در رتبه اول گوگل قرار بگیرید، محتوای شما باید جذاب و سئو شده باشد. این شانس شما بالاتر می برد و  موجب می شود از محتوای شما افراد بسیاری دیدن کنند. هرچه جذابیت محتوای شما بیشتر باشد، به مرور زمان مخاطبان پر و پا قرص خود را پیدا خواهید کرد که در هر صورت پیگیری سایت شما هستند.

  • کسب درآمد از گوگل ادسنس با تنوع تبلیغات

کسب درآمد از گوگل ادسنس با تنوع در تبلیغات، امروزه بسیاری از شرکت های تبلیغاتی در انواع مختلف، تبلیغات خود را ارائه می دهند. گوگل ادسنس در ارائه تبلیغات با کیفیت بسیار بالا در دنیا همیشه پیشرو بوده است. انواع تبلیغات به شکل همسان، تصویری، متنی، ویدئویی و غیره می باشد. نسبت محتوا به تبلیغ در سایتی که در آن تبلیغات شما قرار دارد باید بیشتر باشد.

  • تبلیغات جستجو محور کسب درآمد از گوگل ادسنس 

شما اگر مدیریت یک سایت با محتوای بالا را اداره می کنید از تبلیغات جستجو محور برای کسب درآمد از گوگل ادسنس بهترین بهره وری باید را داشته باشید. به این شکل که کار این تبلیغات موجب می شود که باکس مرورگر سایت شما تقریبا با باکس مرورگر گوگل شبیه به هم شوند ولی با آن تفاوت دارد. با این روش این امکان این وجود دارد که کلیک کردن بر روی تبلیغات شما افزایش یابد. افرادی که در جستجوی محتوای خاصی از سایت شما بازدید می کنند در کنار جستجو کردن، تبلیغات را نیز مشاهده می کنند.

  • کسب درآمد از گوگل ادسنس با یوتیوب 

می توان گفت تنها راه کسب درآمد از گوگل ادسنس از طریق سایت های محتوایی نیست. گوگل ادسنس برای شما که علاقمند به تولید محتوای ویدیویی و تصویری هستید راه هایی در نظر گرفته است. کانال خود را پس از ثبت نام در یوتیوب ایجاد نمائید.

ابتدا  وارد تنظیمات شوید حساب یوتیوب خود را با کمک راهنمایی های یوتیوب در گوگل ادسنس وصل کنید و شروع به درآمدزایی نمائید. پس از اینکه  حساب گوگل ادسنس را به کانال یوتیوبی خود وصل نمودید، این انتخاب را دارید که برای کسب درآمد از گوگل ادسنس کدام ویدئو را انتخاب کنید و برای بازدید کنندگان ویدئویی شما، چه نوع تبلیغاتی نشان داده شود.

برای این کار وارد مدیریت بخش ویدئوهای خود شوید و برای کسب درآمد از گوگل ادسنس در یوتیوب ویدیویی را که مد نظر شما است را بررسی کرده و اقدام به تنظیمات تبلیغات آن ویدئویی که مورد بررسی قرار داده اید بپردازید. پس از آن شما هر زمان می توانید به وسیله مدیریت، ویدئو خود را مرور نمائید. با این روش متوجه می شوید که کدام یک از ویدئوها، کسب درآمد شده و تنظیمات آن ویدیو را مدیریت کنید.

روش های کسب درآمد از گوگل ادسنس 

کسب درآمد از گوگل ادسنس به دو طریق است.

1. CPM

2. CTR

پرداخت به ازای تعداد بازدید کننده ها را CPM می باشد. میانگین تعداد کلیک کردن CTR را گویند. در روش CPM بازدیدکنندگان سایت و در روش CTR تعداد کلیک کردن بر روی تبلیغات بسیار مهم است.  هم روش CPM و هم روش CTR بسیار موثر هستند.

روشی که بیشتر مورد توجه است CPM است به این خاطر که با تمرکز کردن بر این روش موجب افزایش ترافیک سایت شما می شود و باعث بهبود بخشیدن رتبه سایت خود در نتایج جستجوها می شوید.  کسب درآمد از گوگل ادسنس به وسیله واریز اینترنتی یا چک به حسابی که در هنگام ثبت نام وارد نموده اید واریز خواهد شد.

انواع تبلیغات برای کسب درآمد از گوگل ادسنس 

تبلیغات کسب درآمد از گوگل تنها به تبلیغات تصویری و ویدئویی خلاصه نمی شود. برای کسب درآمد، انواع تبلیغات وجود دارد که شما می توانید تبلیغ مورد نظرتان را انتخاب کنید و به گوگل این اجازه را بدهید که آن را در وب سایت شما اجرا کند.

1. کسب درآمد از گوگل با روش تبلیغات متنی

کسب درآمد از گوگل ادسنس از طریق تبلیغات متنی، این نوع تبلیغات در انتهای مقاله به شکل متن های ساده و دیباچه و توضیحات کوتاه و خلاصه به همراه لینک با رنگ سبز نمایش داده می شوند. این نوع تبلیغات در وب سایت شما می توانند اجرا شوند یا در Serp های گوگل نشان داده شوند.

2. کسب درآمد از گوگل ادسنس با روش تبلیغات بنری

کسب درآمد از گوگل ادسنس،  این نوع روش تبلیغات به طور خاص و ویژه براساس گرافیک هستند و آن ها در صفحه های سایت شما نمایش داده می شوند. این تبلیغات بنری در سه فرم گوناگون ارائه می شوند:

1. فرم افقی، تابلوی رهبر بزرگ در سایز نود در نهصد و هفتاد.

بنر در سایز شصت در چهارصد و شصت و هشت.

2. فرم عمودی، آسمان خراش در سایز ششصد در صد و بیست.

آسمان خراش عریض در سایز صد و شصت در ششصد.

3. فرم مربع، مربع بزرگ در سایز دویست و پنجاه در دویست و پنجاه.

مربع کوچک در سایز دویست در دویست.

3. کسب درآمد از ادسنس با روش تبلیغات ویدئویی

شما اگر برای کسب درآمد از گوگل ادسنس این تصمیم را دارید این تبلیغ به صورت ویدئویی باشد در گوگل ادسنس  این گزینه و انتخاب های بسیاری پیش روی شما قرار دارد

1. مستطیل متوسط در سایز دویست و پنجاه در سیصد.

2. مستطیل بزرگ در سایز دویست و هشتاد در سیصد و سی و شش.

3. تبلیغات HTML.

در مینی سایت های این نوع موارد تعاملی هستند.

4. کسب درآمد از پیوند واحدها

این نوع تبلیغات به محتوای یک صفحه بسیار بستگی دارد. برعکس دیگر فرم های تبلیغاتی، این قالب ها تنها منتهی به تبلیغ کننده نمی شوند، بلکه منتهی به یک صفحه دیگری می شوند که شامل دیگر تبلیغات گوگل مربوط به این موضوع است.

محتوای همسان

تبلیغات پیشنهاد شده محتوا در این نسخه گوگل است که به وسیله Outbrain و Taboola اجرا می شود. که موجب می شوند کلیک های بسیاری را جذب کنند و حجم ترافیک را به شکل چشمگیری بالا می برند، چون به طور کلی محتوا مرتبط با آن صفحه است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.