مقالات آموزشی

اهمیت کسب رتبه بالاتر در گوگل و مباحث سئو

مفید بود؟

مباحث سئو را از مبتدی تا پیشرفته یاد بگیرید تا بتوانید درآمد وب سایت تان را افزایش دهید.  سئو سازی وب سایت باید به صورت گام به گام و اصولی انجام گردد. بسیاری از افراد که شغل سئو کار را انتخاب می‌ کنند تنها گزینه مد نظرشان این است که درآمد زیادی به دست بیاورند. در واقع شما باید بدانید که کسب درآمد از طریق سئو تنها در صورتی میسر می گردد که آموزش‌ های سئو را دریافت کنید. عملیات بهینه سازی هر یک از وب سایت ها را سئو می نامند.

توصیه میکنیم مقاله یادگیری مفاهیم seo در وب سایت را مطالعه نمایید.

در واقع اگر بخواهیم دقیق ‌تر به سئو سایت نگاه کنیم باید بدانید که سئو تنها بهینه سازی وب سایت به شمار نمی ‌رود. سئو برای همپوشانی بازاریابی محتوا، روابط تجاری، بهینه سازی نرخ تبدیل، روابط عمومی و غیره مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به طور خلاصه باید بدانید که سایت هایی که در گوگل عملکرد مناسبی دارند تنها در سئو خوب نیستند آنها در دیجیتال مارکتینگ توانسته ‌اند عملکرد بی نظیری از خود نشان دهند.

 

چرا مباحث سئو مهم است؟

نکته ای که در مورد مباحث سئو اهمیت زیادی دارد، ترافیک وب سایت می باشد. ترافیکی که گوگل برای سایت شما انتخاب می کند دارای چندین مشخصه متفاوت می باشد. این مشخصه ها را باید بررسی کنید تا وب سایت تان را با ترافیک مد نظر تنظیم نمایید. اهمیت کسب رتبه بالا در گوگل روز به‌ روز مورد توجه قرار می‌ گیرد. اگر شما در گوگل جایگاه مهمی داشته باشید می‌ توانید فروش تان را افزایش دهید. طبق آماری که وجود دارد، ۷۵ درصد کاربران گوگل تنها روی سه نتیجه اول که گوگل نشان می ‌دهد کلیک می کنند. با تحلیل نمودن این آمار می ‌توانیم به این نتیجه برسیم که شما با رشد پله ای می توانید، ۳۰ درصد ترافیک بیشتری را کسب کنید.

اهمیت کسب رتبه بالاتر در گوگل

سئو حرفه ای از جمله مواردی به شمار می رود که دارای ۲۰۰ فاکتور غیر رسمی است. هر یک از این ۲۰۰ فاکتور را تجزیه و تحلیل کرده اند. سپس به این نتیجه رسیده‌ اند که تمامی فاکتورها به سه بخش اصلی تقسیم بندی می گردند.  ارتباط، اعتبار و تجربه کاربری مهمترین بخش های تقسیم بندی به شمار می روند. ارتباط محتوا مهمترین عامل رتبه بندی وب سایت به شمار می‌ رود. به طور کلی باید به خوبی بدانید که محتوای مرتبط باید معتبر باشد. محتوایی که معتبر و مرتبط می باشد نیاز است که تجربه کاربری بی نظیری را ارائه دهد. هر چه که در صفحه وب سایت خود این سه عامل را بیشتر در نظر داشته باشید، شانس بالاتری برای قرار گرفتن در جایگاه اول به دست می آورید.

 

نرخ تبدیل در گوگل با سئو

یکی از نکاتی که در گذشته بسیار اهمیت داشت نرخ تبدیل بود. البته که باید بدانید امروزه نرخ تبدیل در مباحث سئو اهمیت بیشتری پیدا کرده است. نرخ تبدیل در سئو به عنوان درصدی از افراد شناخته می شود که به وسیله بهینه سازی تبدیل به عضو سایت و خریدار گشته اند. اگر روزانه شما هزاران ورودی برای صفحه خرید گوشی  به دست بیاورید ۱۰ نفر از آنها بدون شک به خریدار تبدیل خواهند شد. درصد نرخ تبدیل که مربوط به خرید گوشی است  باید حدود ۱۰ درصد شود. در گذشته بسیاری از سئوکاران تنها روی جذب ترافیک فعالیت می کردند.

اما امروزه ترافیک وب سایت و رتبه سئو سایت در صورتی ارزش پیدا می کند که نرخ تبدیل بی نظیری را به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال اگر شما بتوانید روی کلید واژه چمدان در گوگل رتبه کسب کنید ارزشی ندارد. اما زمانی که نرخ تبدیل مناسبی را از این کیبورد کسب کنید ارزش آن بیشتر خواهد شد. متخصصین سئو کلماتی مثل خرید چمدان را به کلمه چمدان ترجیح می‌ دهند. در واقع کلمه کلیدی خرید چمدان نرخ تبدیل بیشتری نسبت به کلمه چمدان دارد.

 

مباحث سئو و زمان بر بودن موفقیت سئو وب سایت

یکی از مهمترین مباحث سئو که اهمیت زیادی دارد، پروسه زمانی موفقیت در سئو می باشد. در واقع بسیاری از افرادی که سئوکار وب سایت های متفاوت هستند می‌ خواهند بدانند که موفقیت در سئو چقدر زمان می برد. زمان موفقیت در سئو بر اساس فاکتورهای متفاوت تعیین خواهد شد. با توجه به رقبایی که دارید و کلمات کلیدی وب سایت ها، باید بدانید که سئو یکی از پروژه‌ های زمان بر می باشد. از زمانی که عملیات سئو را روی وب سایت ها انجام می دهید تا زمانی که به اهداف تان برسید چهار ماه طول خواهد کشید.

البته در برخی از وب سایت هایی که رقابت شدید است، باید بدانید که سئوسازی تا 18 ماه زمان می برد. اگر شما می ‌خواهید ترافیک سریع برای وب سایت های فروش خرید ماشین قسطی داشته باشید و تنها دو ماه زمان دارید باید بدانید که سئو سایت برایتان گزینه مناسبی نیست. شما از طریق تبلیغات کلیکی گوگل و همچنین از طریق شبکه های اجتماعی می توانید فروش بیشتری به دست بیاورید. اما اگر به فکر ساخت و طراحی سایت جذاب و قدرتمند هستید باید سئو بلند مدت و حرفه ‌ای را در نظر داشته باشید.

مباحث سئو و تحقیق کلمات کلیدی

در مباحث سئو نیاز است که مراحل گام به گام تحقیقات کلمات کلیدی را بشناسید. برخی از مهمترین این مراحل که  اهمیت زیادی دارند عبارت هستند از :

 

1. پیدا کردن کلمات بذر

در گام اول سئو سازی وب سایت باید کلمات کلیدی مناسبی که مربوط به وب سایت تان می باشد را انتخاب کنید. به هر یک از کلمات کلیدی بذر می گویند. یکی از مهمترین دلایلی که به این کلمات وب سایت ها بذر می گویند این است که آنها مانند بذر رشد می نمایند و سپس شاخ و برگ خواهند گرفت. کلمات کلیدی بذر متفاوت تر از دیگر کلمات کلیدی می باشند. هر کسب و کار اینترنتی، نیاز است که پنج الی ده کلمه بذر داشته باشد.

2. توسعه کلمات کلیدی

یکی از دیگر مراحلی که در مباحث سئو و جهت پیدا کردن کلمه کلیدی باید به آن دقت داشته باشید، توسعه کلمات است. کلمات کلیدی که انتخاب می‌ کنید به عنوان شروع کار مهم ترین کلمات هستند. این نمونه از کلمات را باید پرورش دهید و به تعداد بیشتری تبدیل کنید. جهت پرورش و توسعه آنها به ابزارهای آنلاین نیاز پیدا می کنید. بهترین ابزاری که برای پرورش و توسعه کلمات بذر به کار گرفته می شود کیبورد پلنر گوگل می باشد. ابزار کیبورد پنل برای برنامه گوگل می باشد و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌ گیرد. جهت توسعه هر یک از کیبورد کلید واژه ها باید ابتدا وارد اکانت کیبورد خودتان شوید. سپس مراحل توسعه کلید واژه ها را به صورت دقیق انجام دهید.

 

3. خوشه سازی برای سئو سایت

خوشه سازی کلمات کلیدی به عنوان یکی دیگر از مراحل مهم تحقیق کلمات کلیدی به شمار می‌ رود. خوشه سازی یکی از مهم ترین و سخت ترین فعالیت های مربوط به تحقیق کلمات کلیدی است. این مرحله به شما کمک می کند که کلمات مرتبط را در یک گروه قرار دهید. در خوشه سازی ارزش کلمات کلیدی را به خوبی متوجه خواهید شد. در این مرحله متوجه می گردید که چقدر برای آن کلمات کلیدی باید تلاش کنید. ابزار خوشه سازی متفاوت است. به طور معمول سئوکاران، خوشه سازی هر یک از کلمات کلیدی را با فایل اکسل انجام خواهند داد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.