مقالات آموزشی

مهمترین برنامه طراحی لوگو برای اندروید و توضیحاتی در این خصوص

مفید بود؟

در اینجا قصد صحبت درمورد موضوع بسیار جالبی را داریم یعنی بهترین برنامه­ ی طراحی لوگو برای اندروید و آموزش آن؛ همانطور که می­دانید لوگو یا آرم یکی از مهمترین عناصر یک کسب و کار هستند و وجه تمایز میان کسب و کار ها در واقع همین لوگو ها هستند! طراحی لوگو به امری بسیار مهم در ساخت یک کسب و کار تبدیل شده است! اکثر لوگو ها را با نرم افزار های پیشرفته کامپیوتری نظیر فتوشاپ و ایلوستریتور می­سازند!

اما با نرم افزار های طراحی لوگو موبایلی نظیر موبایل های اندرویدی نیز می­توان به سادگی یک لوگو طراحی کرد! و برای اینکار نیاز به تخصص و زمان زیادی نیز ندارید و علاوه بر این در هزینه طراحی لوگو صرفه جویی می کنید. در این مقاله قصد ما معرفی بهترین برنامه طراحی لوگو برای اندروید و آموزش آن است!از بهترین نرم افزار های طراحی لوگو اندروید می­توان به برنامه ادوبی ایلوستریتور دراور (Adobe illustrator drawerCanva، DotPict و Logo maker plus اشاره کرد

. و در بحث آموزش برنامه طراحی لوگو برای اندروید نیز باید گفت هیچکدام از برنامه های طراحی لوگو اندروید نیاز به آموزش های چندانی ندارند! فقط کافی است کمی در آنها کنجکاوی کنید! همگی آنها بر این اساس ساخته شده اند که شما را با کمترین تخصص طراحی گرافیک و زمان به لوگوی دلخواه تان برسانند! طبیعی است که هیچکدام از آنها پیچیده نباشند! و آموزش خاصی را نیاز نداشته باشند!

اما در این مقاله تا حدی می­خواهیم نحوه ساخت یک لوگو را با نرم افزار Logo maker plus امتحان کنیم و اگر تاکنون زیاد با نرم افزار های موبایل سر و کله نزدید به شما نشان دهیم که طراحی لوگو با کمک نرم افزار اندروید چگونه ممکن است.

\

یک لوگوی خوب چه ویژگی هایی دارد!؟

حال که قرار شد آموزش کار با یک برنامه­ی طراحی لوگو برای اندروید را به شما نشان دهیم پس بگذارید کمی حرفه­ای تر عمل کنیم و قبل از آن این بحث را باز کنیم که اساسا یک لوگوی خوب چه ویژگی هایی دارد!؟

1. ساده و به یاد ماندنی!

شاید در صد ها مقاله مربوط به طراحی لوگو این عبارت را دیده باشید که یک لوگوی خوب ساده است! و حتما می­دانید که لوگوی تمامی برند های مشهور ساده هستند! (لوگوی اپل، گوگل، مایکروسافت، بنز، بی ام دبلیو و …) اما اگر واقعا می­خواهید بدانید چرا همیشه شما را به سادگی در طراحی لوگو دعوت می­کنند به این فکر کنید که خودتان چه نوع لوگویی را دوست خواهید داشت!؟ خودتان چه نوع لوگویی در خاطرتان می­ماند!

مسلما اگر لوگوی شرکت اپل همراه با صد ها نماد و نوشته های عجیب و غریب بود نمی­شد به سادگی آن را شناسایی کرد و یا در هر جایی آن چاپ کرد!! شاید اصلا این لوگو محبوب نمی­بود!! خودتان بگویید می­توانید لوگویی را دوست داشته باشید که برای درک آن به یک دفترچه راهنما نیاز باشد!؟ من که فکر نمی­کنم کسی بتواند چنین لوگویی را تحمل کند! شما چه؟!!

2. حرفه­ ای طراحی شده است

هنگام کار برنامه­ی طراحی لوگو برای اندروید متوجه خواهید شد که این برنامه ها امکانات زیادی برای طراحی لوگو ندارند (در مقایسه با برنامه های کامپیوتری) اما این دلیل نمی­شود که نتوان با آنها لوگوی حرفه­ای طراحی کرد!! بلکه فقط رنگ مناسب برند را انتخاب کنید از رنگ مکمل آن استفاده کنید با دقت اشکال را انتخاب کنید، از کپی کردن بپرهیزید، یک طرح اولیه داشته باشید و خلاق باشید تا صاحب یک لوگوی حرفه­ای شوید!

یک لوگوی خوب باید حرفه­ای طراحی شده باشد و هیچگاه فکر نکنید که مخاطبین شما فرق یک لوگوی عادی و لوگوی حرفه­ای که برای آن زحمت زیادی کشیده­اید را نمی­دانند! بسیاری از مردم با توجه به عناصر برند شما در مورد محصول یا سرویس تان قضاوت می­کنند و بگذارید آنها با توجه به لوگویتان قضاوت های خوبی درموردتان بکنند!!

3. یک لوگوی خوب معنادار است!

سومین مورد اینکه اولا سعی کنید اگر امکانش را دارید لوگو مرتبط با برندتان باشد! در یک برنامه­ی طراحی لوگو برای اندروید معمولا شما می­توانید نمونه لوگو های مربوط به کسب و کارتان را به سادگی انتخاب کنید و بعد آن نمونه را شخصی سازی کنید! (اساس کار بسیاری از برنامه های طراحی لوگو اندروید همین شکلی است!).

بعد از اینکه استایل یا حالت لوگو را انتخاب کردید باید توجه داشته باشید که در لوگو ارزش های کسب و کارتان را نشان دهید و لوگوی معنا داری باشد! (حتما معنا و ارزش کسب وکارتان را می­دانید، نه؟!!) شما که صرفا نمی­خواهید یک لوگو داشته باشید؟! بلکه لوگو حتما باید دارای معنا و مفهوم باشد و با دقت ساخته شود!

Logo maker Plus چیست و چگونه از طریق آن یک لوگو طراحی کنیم؟

خب تا حدودی از اینکه در هنگام کار با برنامه طراحی لوگو برای اندروید، باید به چه نکاتی توجه کنیم گفتیم نوبت به آن رسیده است که یک برنامه طراحی لوگو برای اندروید را معرفی کنیم و نحوه کار با آن را برایتان شرح دهیم تا با موبایل های دستتان بتوانید یک لوگوی خوب بسازید. این برنامه امکانات بی نظیری برای کسانی که می­خواهند به سادگی یک لوگوی زیبا بسازند در بردارد!

از جمله امکان استفاده از صد ها طرح از پیش آماده شده، استفاده از رنگ های متنوع، استفاده از فیلتر های جذاب و سفارشی، خروجی لوگو در بالاترین کیفیت ممکن! و …

این برنامه را شرکت Logopit ساخته است و ادعا می­کنند که می­توانید با این برنامه­ی طراحی لوگو برای اندروید لوگو های اصیل بسازید که در این بین می­توانید از هزاران عنصر گرافیکی و گزینه های ویرایشی استفاده کنید! از دیگر امکانات برنامه امکان ساخت عناصر سه بعدی، سایه، حاشیه، گرادیانت، ساخت کاور شبکه های اجتماعی و … است.

آموزش برنامه­ ی طراحی لوگو برای اندروید؛ Logo maker plus

در قدم اول با موبایل اندرویدی خود به فروشگاه گوگل پلی بروید و برنامه را دانلود و نصب کنید.

پس از آنکه برنامه را دانلود و نصب کردید به آن وارد شوید در اینجا شما با چندین گزینه مواجه هستید که نسبت به کاری که می­خواهید با این برنامه انجام دهید یکی از این گزینه ها را انتخاب می­کنید.

  • گام اول

 در بین گزینه های مختلف مانند کاور شبکه های اجتماعی، تراکت، پوستر، کاغذ A4 و … گزینه لوگو را انتخاب می­کنیم تا محیط برای ساخت لوگو آماده شود!

  • گام دوم

پس از آنکه گزینه لوگو (اولین گزینه) را انتخاب کردید در صفحه بعد امکانات زیادی برای ساخت لوگو در اختیار شما قرار می­گیرد در بالا شش گزینه دارید و در قسمت پایین 5 گزینه یا 5 زبانه، که امکاناتی را برای طراحی لوگو در اختیار شما قرار می­دهند! در ابتدا گزینه های بالا را شرح می­دهیم.

اولین گزینه یعنی بالا سمت چپ، گزینه لایه هاست و برای زمانی است که بخواهید همزمان چند طرح در این برنامه بسازید! برای مدیریت طرح هاست و شما می­توانید از طرح اولی به طرح دومی سوئیچ کنید و …  سمت راست قسمت بالا نیز گزینه های متعددی را شامل می­شود. یکی از آنها گزینه ذره بین است که برای زوم کردن یا دیدن لوگو از نمای دور مناسب است!

گزینه دیگری به عقب برگرداندن آخرین عملی است که انجام داده­ایم و گزینه دیگر بازگرداندن آخرین عملی است که اصلاح کرده­ایم (مانند گزینه های redo و undo در ویندوز و برنامه های آفیس). و اما گزینه دیگر که شبیه یک به اضافه است برای افزودن لوگو،  متن، عکس، نقاشی یا پس زمینه به لوگو است! گزینه آخر نیز که برای باز شدن منو است شامل منوی اصلی برنامه و چندین گزینه مهم است! مثل ساخت یک لوگو جدید، ذخیره، قوانین استفاده از برنامه، خروج و …

  • گام سوم

حال قسمت اصلی طراحی لوگو در Logo maker را دنبال می­کنیم که شامل پنج بخش اصلی است (در تصویر زیر یک مستطیل قرمز دور این 5 پنج بخش کشیده شده است):

در قسمت اول از سمت چپ شما می­توانید که یک لوگو به بوم تان اضافه کنید!! برخی از این لوگو ها پولی و برخی دیگر رایگان هستند!

و لوگو یا نماد ها در دسته بندی های مختلف قرار گرفته­اند مانند هنر، انتزاعی، کشاورزی، حیوانات و … هر کدام که با برند شما مرتبط است را انتخاب کنید و بعد به شخصی سازی لوگو بپردازید! مثلا رنگ آن را تغییر دهید یا درون آن را با یک بافت پر کنید و یا به سادگی می­توانید لوگو را سه بعدی کنید!! و یا حاشیه و سایه به آن دهید!

  • گام چهارم

اکنون که مراحل بالا به اتمام رسید باید به لوگویتان یک متن اضافه کنید (مثل نام کسب و کارتان یا شعار آن!) هرچند لوگوی شما می­تواند بدون هیچ گونه متنی ساخته شود اما داشتن یک متن خوب برای لوگو گاهی الزامی به نظر می­رسد!

در این برنامه طراحی لوگو برای اندروید شما قادر هستید که یک متن را کاملا شخصی سازی کنید مثلا رنگ آن را تغییر دهید از هزاران فونت این برنامه استفاده کنید! موقعیت آن را انتخاب کنید زاویه آن را مرتب کنید (تمامی این مراحل به ترتیب صورت می­گیرد).

  • گام پنجم

قسمت سوم از منوی پایین که آیکون به شکل یک دوربین عکاسی دارد؛ این قسمت برای برش پیشرفته یک تصویر است (که آن را به لوگویتان اضافه کنید)، یا برش و اضافه کردن یک تصویر و یا فقط اضافه کردن یک تصویر و اعمال مواردی مثل فیلتر های مختلف روی آن!

  • گام ششم

قسمت چهارم از منوی پایین نیز برای انتخاب پس زمینه تصویر است! به عنوان مثال می­توانید یک رنگ خاص را به پس زمینه اختصاص دهید یا یک بافت!! و بعد از فیلتر های متنوع برنامه استفاده کنید برای جذاب تر کردن پس زمینه! و بعد از انتخاب پس زمینه می­توانید که لبه های پس زمینه را گرد کنید! آن را پاک کنید! و … این برنامه­ی طراحی لوگو برای اندروید در شخصی سازی بسیار موفق عمل می­کند!

  • گام هفتم

آخرین گزینه از منوی سمت پایین برای ذخیره کردن لوگو است و آخرین مرحله طراحی لوگو در این برنامه­ی طراحی لوگو برای اندروید محسوب می­شود این قسمت شامل چند گزینه می­شود.

1. ذخیره به عنوان PNG (Download PNG) که بهترین فرمت تصویر برای لوگو است (اگر در مرحله قبل پس زمینه را از بین بردید تنها را نمایش اصل لوگو بدون پس زمینه استفاده از این فرمت است!).

 2. ذخیره به عنوان jpg (Download JPG) یک فرمت رایج که تقریبا تمامی دستگاه ها و تمامی مرورگر ها از آن پشتیبانی می­کنند.

3. ذخیره به عنوان فایل موقت (Save Draft بعدا می­توانید دوباره طراحی لوگو از همین مکان که آن را ذخیره می­کند ادامه دهید!).

4. ذخیره به عنوان لوگو های پولی و دیگر بخش ها (Premium Logos & Extras اگر خودتان در این برنامه یک لوگوی عالی ساختید می­توانید آن را بفروشید!).

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.