مقالات آموزشی

آپدیت جدید اینستاگرام و بررسی پیام دهی از دایرکت در نسخه دسکتاپ

مفید بود؟

بنظر می رسد که اینستاگرام در حال کار بر روی آپدیت جدیدی است که به کمک آن کاربران می توانند در نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن پیام دهی از دایرکت را تجربه کنند.

این قابلیت را یکی کاربران و وبلاگ نویسان معروف دنیا از طریق حساب کاربری توئیتر خود با انتشار چندین اسکرین شات لو داد:

 

 

مطابق گفته این کاربر در یکی از توئیت های خود که در عکس فوق می بینید، دایرکت اینستاگرام بر روی نسخه دسکتاپ آن خیلی شبیه به نسخه دسکتاپ اپلیکیشن پیام رسان فیسبوک است که کار با آن چنین حسی ایجاد می کند.

شاید اینستاگرام تحت تأثیر همین محبوبیت اپلیکیشن پیام رسان فیسبوک تلاش می کند تا پلتفرم خود را شبیه به این اپلیکیشن کند تا بتوان از طریق در دایرکت پیام داد.

دقیقا هفته پیش بود که اینستاگرام از اپلیکیشن Threads رونمایی کرد که یک اپلیکیشن پیام رسان مجزایی است تا به کمک آن با نزدیکترین دوستان اینستاگرام خود ارتباط برقرار کنید.

این کاربر آپدیت دیگری هم از اینستاگرام بجز پیام دهی از دایرکت لو داده است. طبق این خبر، اینستاگرام روی قابلیت دیگری برای برنامه پیام رسان خود کار می کند که در بخشی به نام Shared از آن رونمایی خواهد شد. در این بخش کل فایل های رسانه ای مختلفی که شما در یک چت با کاربر دیگر به اشتراک گذاشته اید را به شما نشان خواهد داد.

این قابلیت در تاریخ 10 اکتبر 2019 توسط این کاربر درز پیدا کرد:

«اینستاگرام در حال تست بخش جدیدی به نام Shared در دایرکت است که به کمک آن می توانید تمام ویدیوها، تصاویر و پست های به اشتراک گذاشته شده در چت خود را مشاهده کنید».

سؤال اصلی اینجاست که چه قابلیت و ویژگی باعث خواهد شد که کاربران اینستاگرام از این قابلیت پیام دهی از دایرکت استقبال بیشتری کنند و آن را جدی بگیرند؟ بازار اپلیکیشن های امروزی پر از برنامه های پیام رسانی از دایرکت شده و برنامه Threads هم که اینستاگرام از آن رونمایی کرده تازه اول مسیر است و در حال تلاش برای موفق شدن در بین سایر برنامه هاست.

پیشنهاد می کنیم مقاله اینستاگرام و اجازه کنترل بیشتر به کاربران روی داده های به اشتراک گذاشته شده با اپلیکیشن های شخص ثالث را مطالعه نمایید

طبق بررسی Business Insider، کمتر از 0.1% کاربران اینستاگرام اپلیکیشن Threads را دانلود کرده اند و مشخص است که اینستاگرام باید در این حوزه فعالیت و تلاش بیشتری به خرج دهد که البته این آپدیت هایی که قرار است به زودی رونمایی شوند نشان از تلاش جدی این شرکت در زمینه های گفته شده است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.