مقالات آموزشی

نتیجه همکاری طراحان و توسعه دهندگان وب سایت

مفید بود؟

مزایای همکاری طراحان و توسعه دهندگان وب سایت

برخی‌ از افراد ممکن است بگویند در همکاری یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب هیچ مزییتی وجود ندارد. اما باید به شما بگوییم که این موضوع کاملا اشتباه می‌باشد. یکی‌ از دلیل ساده‌ای که می‌توان برای همکاری این دو با یکدیگر ارائه کرد آن است که طراحان و توسعه دهندگان وب میتوانند به کمک یکدیگر پروژه کاملتری برای وب سایت ارائه دهند. شما از هر جهت که به مساله وب سایت نگاه کنید متوجه خواهید شد که چه از نظر تجربی‌ و چه آن نظر کیفیتی، بسیار بهتر می‌باشد اگر طراح و توسعه دهنده وب با یکدیگر فعالیت نمایند. البته در دنیا امروز تقریبا غیر ممکن شده است که این دو جدا از یکدیگر باشند. اما چه مزایائ دیگری را می‌توان برای همکاری مشترک میان طراح وب سایت و توسعه دهنده بیان کرد؟

در ابتدا می‌توان گفت که یک جفت چشم بیشتر وجود دارد که به همه چیز یکبار دیگر نگاه کند، خطا‌ها و اشتباهات را دریابد. در حقیقت هنگامی که این دو با یکدیگر کار کنند احتمال کمتری وجود خواهد داشته که نکته‌ای از قلم بیفتد و یا خطائی دیده نشود.

همانطور که میدانید دو فکر در کنار یکدیگر میتواند ایده‌های بهتری و خلاق تری را ارائه دهد. طرحی که توسط دو نفر مورد بررسی قرار گیرد میتواند بسیار جدیدتر و جالب توجه تر باشد.

این روند دو طرفه میتواند برای هر دو فرد یک تجربه کامل را شکل دهد. طراحان میتوانند مشاهده کنند که توسعه دهندگان وب سایت به چه مسائلی‌ توجه دارند و برعکس.

طرحی که در نهایت ارائه میشود کامل تر خواهد بود و همه‌چیز در کنار یکدیگر همخوانی خواهد داشت. همچنین میزان بازبینی و اصلاح وب سایت نیز بسیار کم خواهد شد.

ایده‌های دو طرف میتواند با یکدیگر ترکیب شود و یک افق دید وسیع تر در اختیار قرار گیرد. در این افق دید مسلما مسائل بسیار گسترده تر در نظر گرفته میشود که ممکن است به تنهائی به ذهن یک فرد نرسد.

در آخر می‌توان گفت که در صورتی‌ که یک طراح وب سایت و یک توسعه دهنده وب در کنار یکدیگر فعالیت نمایند، تمرکز بیشتری بر روی پروژه وجود خواهد داشت و طرح نهایی به اهداف اصلی‌ پروژه بسیار نزدیکتر خواهد بود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.