مقالات آموزشی

نکاتی در خصوص طراحی سایت تبلیغاتی پاپکده

مفید بود؟

پاپ کده وب سایتی برای کسب درآمد از طریق تبلیغات پاپ آپ است. با عضویت در این وب سایت و قرار دادن تبلیغات پاپ آپی این وب سایت در سایت خود، در ازای هر بازدید از تبلیغ مبلغی را دریافت می کنید. وب سایت پاپ آپ دارای رتبه 280 در ایران است. 92 درصد کاربران این وب سایت از ایران و مابقی از کشور هایی مانند آمریکا و افغانستان هستند. مدت زمانی که هرکاربر به طور میانگین در این وب سایت سپری می کند به 1 دقیقه می رسد که رقم بسیار پایینی برای تعامل با وب سایت محسوب می شود. هر کاربر به طور میانگین با ورود به سایت پاپکده از حداقل 2 صفحه سایت بازدید می کند. تنها 3 درصد از ترافیک این وب سایت از موتورهای جستجو حاصل می شود که نشان دهنده عدم تمرکز سایت بر سئو است.
در این مقاله به بررسی طراحی سایت پاپکده و ویژگی های ظاهری آن می پردازیم.

 

ویژگی های طراحی سایت پاپکده

در استایل دهی ظاهر سایت از فریمورک Bootstrap استفاده شده است. این فریمورک یکی از فریمورک های محبوب و پرکاربرد در طراحی سایت است. از جمله ویژگی های این فریمورک می توان به ساده سازی فرایند طراحی سایت، وجود منابع آموزش و سورس کدهای فراوان و مهمتر از همه دارا بودن قابلیت واکنشگرا است. واکنشگرا بودن سایت یکی از ویژگی هایی است که از جهات مختلفی از جمله سئو سایت از اهمیت زیادی برخوردار است.
سیستم مدیریت محتوای سایت با زبان php برنامه نویسی شده است. این زبان از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی سمت سرور است و تا به حال وب سایت های زیادی و از جمله وب سایت ها مربوط به شرکت های بزرگی از این زبان برای طراحی سایت خود استفاده کرده اند.

تحلیل طراحی سایت پاپکده

یکی از اولین موارد قابل توجه در طراحی سایت پاپکده استفاده از رنگ های جذاب و چشم نواز است. استفاده از رنگ ها متعادل بوده و باعث زده شدن کاربر نمی شود.

 

صفحه اصلی سایت صرفاً برای معرفی خدمات سایت استفاده شده و محتوایی در این صفحه وجود ندارد.
منو سایت به راحتی در دسترس بوده و کاربر به راحتی می تواند در سایت به گشت و گذار بپردازد.
در بخش های مختلف سایت از دکمه های فراخوان(call to action) و با رنگ های متنوع استفاده شده تا به بهترین شکل ممکن توجه کاربر را جلب کند.
استفاده از فونت زیبا و با اندازه مناسب به ظاهر وب سایت جذابیت بیشتری بخشیده است.

در این سایت از سایت بار به خوبی استفاده شده است و دسترسی خوبی را  به کاربرمی دهد تا به محتوا ها و قسمت مختلف سایت به راحتی دسترسی داشته باشند. شکل ظاهری سایت بسیار ساده است و زیبای زیادی ندارد.

از سربرگ های مختلفی مانند خانه، درباره من، سرآغاز و تماس با ما استفاده شده است که از ارکان اصلی هر سایتی محسوب می شود.در قسمت تماس با مانند همه ی مانند همه سایت ها اطلاعاتی قرارداده شده است که بتوان با مدریت سیات در ارتباط بود که بسیار خوب است.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *