مقالات آموزشی

چه نکاتی در بهینه سازى موتورهاى جست و جو وجود دارد؟

مفید بود؟

وب سایت شما محلى براى دستیابى به مشتریان بالقوه است و البته موتورهاى جست و جو در خدمت شما هستنز و سایت شما را براى حضور در عرصه جهانى قابل مشاهده مى کنند . از این رو پیش از طراحى وب سایتتان ، مى بایست از قوانینى پیروى کنید که سایت شما را در لیست صفحات خوبِ موتورهاى جست و جو قرار دهد.

نکات طراحى در بهینه سازى موتورهاى جست و جو

وب سایت شما محلى براى دستیابى به مشتریان بالقوه است و البته موتورهاى جست و جو در خدمت شما هستنز و سایت شما را براى حضور در عرصه جهانى قابل مشاهده مى کنند . از این رو پیش از طراحى وب سایتتان ، مى بایست از قوانینى پیروى کنید که سایت شما را در لیست صفحات خوبِ موتورهاى جست و جو قرار دهد.

-ساختار وب خود را واضح بسازید

در هنگام ساختن لایه هاى صفحات وبتان شفاف کار کنید. به یاد داشته باشید این نوع طراحى وب سایتتان صرفاً براى مخاطبان خاص و مورد هدف شما نیست، بلکه طیف گسترده اى از انواع بازدیدکننده مى توانند در موتورهاى جست و جو شما را بیابند.

طراحى وب سایتتان مى بایست سازمان دهى شده باشد تا موتورهاى جست و جو بخوبى بتوانند محترا، سرفصل و نقاط مختلف وب سایت شما را شناسایى کنند و در اختیار بازدیدکننده قرار دهند.

از عناوین تگ ها براى تیتر و سرتیتر استفاده کنید. در کدینگ خاص باشید. در برنامه نویسى وب سایتتان از کدهاى خاص استفاده کنید .

-کلیدواژه هاى منسجم را حفظ کنید

موتورهاى جست و جو را دست کم نگیرید و سعى نکنید در استفاده از کلمات کلیدى بیش از حد هوشمندانه عمل کنید. اگر تعمداً گستره محتوى خود را با کلمات کلیدى افزایش بدهید، بدانید که موتورهاى جست و جو عاقلانه عمل مى کنند و این ترفند را تشخیص مى دهند.روى محتوى خود تمرکز کنید . محتوایى که کلمات کلیدى تان را پوشش مى دهد.

-html و جاوااسکریپت

به یاد داشته باشید موتورهاى جست و جو مى توانند کدهاى html را بخوانند ولى آنها جاوااسکریپت را نمى خوانند. بنابراین خود را با استفاده از جاوااسکریپت براى متن هاى جذاب محدود مى کنید. اگر مى خواهید توسط موتورهاى جست و جو شناخته شوید بنابراین تمام محترا ر متن هاى خود را با html روى سایت قرار دهید . شما مى توانید در بخش هاى دیگر روى جاوا اسکریپت تمرکز کنید و آن بخش ها را سازمان دهى  کنید.

-از متاتگ ها( مانند متا دیسکریپشن) استفاده کنید. همان اَبر برچسب ها

به هنگام استفاده از متاتگ ها تمرکز کنید. اگرچه متا تگ ها تقریباً به دور از مد و موتورهاى جست و جو هستند، درباره آنها براى رتبه بندى وب سایتتان به زحمت نیفتید. با اینکه بازدیدکنندگان شما مى توانند از طریق همین متاتگ ها به اطلاعت وب سایتتان دست پیدا کنند .

همواره متاتگ هاى مرتبط بنویسید. بازدیدکنندگان زمانى که وب سایت شما را مرتبط با متاتگ ها ببینند، روى آن کلیک مى کنند.

-از ایجاد صفحات پرآب و تاب خوددارى کنید

در برابر وسوسه داشتن صفحات پر آب و تاب مقاوم باشید. این گونه صفحات از دسترس و تشخیص موتورهاى جست و جو دور است.این صفحات رتبه شما را از انچه مى تواند بصورت نرمال و طبیعى باشد، پایین تر مى آورد.

پس از به کار بردن این گونه صفحات شلوغ و در عم و برهم اجتناب کنید.

-محتوى خوب بنویسید

فراموش نکنید که محتواى یک وب سایت پادشاه آن است و قطعاً در

بدست آوردن یک رتبه خوب  بسیار تاثیر میگذارد. اگر شما مطالب و اطلاعات مرتبط با کسب و کارتان را در وب سایتتان قرار دهید، سایت هاى دیگر براحتى با شما تبادل لینک انجام مى دهند. داشتن محتوى خوب الزامى است چرا که در وبلاگ ها و انجمن ها میتوان از آن استفاده کرد. پس محتوى را دست کم نگیرید!

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.