مقالات آموزشی

چه ایمیلی طراحی کنیم که مشتری شما مشتاق خواندن آن باشد

مفید بود؟

هنگامی که شما ایمیلی طراحی می کند بسیار اهمیت دارد که این ایمیل جذاب باشد تا مخاطب شما را جذب کند. در صورتی که شما قادر باشید مطلب خود را به درستی ارائه دهید، مخاطبین نیز بیشتر نسبت به مطالعه آن علاقه نشان می دهند.


هنگامی که شما ایمیلی طراحی می کند بسیار اهمیت دارد که این ایمیل جذاب باشد تا مخاطب شما را جذب کند. در صورتی که شما قادر باشید مطلب خود را به درستی ارائه دهید، مخاطبین نیز بیشتر نسبت به مطالعه آن علاقه نشان می دهند. همانطور که می دانید امروزه بیشتر ایمیل ها از طریق تلفن های همراه هوشمند باز می شوند. بنابراین یکی از رکن های اصلی طراحی ایمیل، واکنش گرا بودن آن است.
توجه داشته باشید در صورتی که لینک یا عکسی لینک شده در ایمیل شما وجود دارد باید برای موبایل به اندازه کافی بزرگ باشد تا مخاطب به راحتی قادر به باز کردن آن با انگشت باشد. همچنین لینک های خود را با رنگ خاصی مشخص و متمایز از بقیه متن کنید.
در متون ایمیلی خود از متن های طولانی استفاده نکنید. سعی داشته باشید تا هدف از ایمیل خود را در جمله اول ارائه کنید. اگر می خواهید ویژگی هایی از یک موضوع یا محصول خاص را ذکر کنید به صورت کوتاه و تیتر مانند زیر هم آن را بنویسید تا در یک نگاه توجه مخاطب را به خود جلب کند.
اگر در ایمیل شما، گزینه ای برای ثبت نام یا پیشنهادی وجود دارد شما باید هم در ابتدا و هم در انتها لینک مربوط به آن را تکرار کنید. به ویژه زمانی که مطلب ایمیل شما طولانی تر باشد، چون اکثر مخاطبین تمایل ندارند تا دوباره به بالای صفحه بروند و ممکن است منصرف شوند.
از فضای سفید به درستی استفاده کنید، هنگامی که فضای سفید کافی به کار ببرید توجه مشتری شما بیشتر جلب پیام بازاریابی شما خواهد شد. در نهایت مانند کلیه اصول طراحی باید همواره توجه داشته باشید که برای مخاطب طراحی کنید نه آنطور که خود دوست دارید. اولویت شما همیشه باید مخاطب شما باشد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.