مقالات آموزشی

هنگام نوشتن یک پست وبلاگ خوب چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

ممکن است اینکه چگونه در مورد یک پست وبلاگ تحقیق کنید- و سپس نتیجه تحقیقات خود را بنویسید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، مخصوصا اگر جدیدا شروع به نوشتن یک پست وبلاگ خوب کرده اید و تازه کار هستید. همان طور که ذکر شده است، برای نوشتن یک پست وبلاگ خوب ابتدا باید تحقیق خوبی داشته باشید.

در محتوا نویسی وبلاگ، گفته ها و نظراتی را در تولید محتوای خود استفاده می کنید که یا به صورت واقعی و خاص می باشند، یا می توانند وابسته به آمار باشند و یا اطلاعاتی هستند که خارج از علم و دانش عمومی هستند،  که برای همه اینها نیاز به تحقیق دارید.

در این زمینه می توانید مقاله
روش هایی که توسط آن ها می توانید نوشتن یک پست وبلاگ علمی خوب را شروع کنیم

را مطالعه نمایید

برای اینکه یک تحقیق خوب درباره پست وبلاگ خود داشته باشید، ما در اینجا چهار مرحله مهم را برای تحقیق پست وبلاگ از شروع تا پایان آن را برای شما توضیح می دهیم.

تحقیق پست وبلاگ چه نقش مهمی در نوشتن یک پست وبلاگ خوب دارد؟

1.ابتدا باید برای پست وبلاگ خود برنامه ریزی کنید.   

برای نوشتن یک پست وبلاگ خوب، ابتدا باید ایده ای را در ذهن خود داشته باشید. برای ایده خود باید یک عنوان مناسب انتخاب کنید و توسط آن عنوان ایده خود را تعریف کنید. عنوان یک تحقیق خوب هنگام نوشتن یک پست وبلاگ بسیار مهم و اساسی می باشد.

بنابراین، یکی از بهترین راه ها برای شروع تحقیق پست وبلاگ این است که یک ایده عنوانی قوی و مناسبی را برای پست خود در نظر بگیرید یا سعی کنید تغییراتی را در ایده عنوانی خود ایجاد کنید.

در مرحله بعدی، باید بدانید که در محتوا نویسی وبلاگ خود دقیقا از چه نوع پستی می خواهید استفاده کنید. سعی کنید پست هایی که در وبلاگ خود به کار می برید آموزنده و نتیجه بخش باشند و توجه مخاطبانی که آنلاین هستند را جلب کنند که در اینجا نمونه هایی از این نوع پست ها آورده شده است:

• آموزش ها و روش های به کارگیری آنها

• بررسی ها

• قیاس ها

• پست های لیستی

• مصاحبه ها و گرد آوری های تخصصی

• بررسی های موردی

برای نوشتن یک پست وبلاگ خوب، بهترین ایده خود را انتخاب کنید و در پست خود به کار ببرید تا بتوانید توجه مخاطبان و خوانندگان زیادی را جلب کنید.

 

2.ایده های خود را ارزیابی کنید. 

قبل از اینکه تحقیق پست وبلاگ خود را شروع کنید، ابتدا به این سوال مهم و کلیدی جواب دهید: مخاطبان پست وبلاگ شما چه کسانی هستند و چه چیزی باعث می شود که وبلاگ شما برای آنها جذاب باشد؟

در جستجوی پاسخی نباشید که حس خوبی به شما بدهد، بلکه به دنبال یک جواب منطقی و واقعی برای این سوال در وبلاگ خود باشید. ایده عنوانی خود را در گوگل جستجو کنید و پست هایی که درباره موضوع موجود می باشند را بررسی کنید. سپس ببینید مخاطبان این پست ها چه کسانی هستند و نظرات و تعداد اشتراکاتی که در این پست ها وجود دارند را در نظر بگیرید. با دانستن این اطلاعات می توانید ایده خود را شکل دهید و می توانید مخاطبان خود را به طور دقیق معلوم کنید و همچنین می توانید تشخیص دهید که چند در صد از مخاطبان شما به این موضوع اشتیاق و علاقه نشان می دهند. با دانستن این اطلاعات همچنین قادر خواهید بود چیزهایی را که دوست دارید مخاطبان و خوانندگان وبلاگ شما از پست هایتان برداشت کنند را تعیین کنید.

3.هنگام تحقیق پست وبلاگ خود، از منابع عالی استفاده کنید. 

بعد از اینکه عنوان وبلاگ خود را انتخاب و مخاطبان خود را شناسایی کردید، باید شروع به محتوا نویسی وبلاگ کنید.

ابتدا به دنبال عناصر مهم و کلیدی ضروری باشید که از گفته های شما پشتیبانی کنند. در اینجا نمونه هایی از این عناصر رایج آورده شده است:

• سعی کنید آمارها و داده هایی که در پست وبلاگ خود به کار می برید از منابع معتبری باشند.

• در محتوا نویسی وبلاگ خود، از مقالات محبوب و شناخته شده استفاده کنید.

• سعی کنید از نظرات و گفته های افراد متخصص و سایت های معتبر در محتوا نویسی وبلاگ خود استفاده کنید.

از طریق گوگل می توانید به این موارد دسترسی داشته باشید. نکات کلیدی و مهم و همچنین منابعی که قصد دارید از آنها استفاده کنید را یادداشت کنید تا بعدا بتوانید آنها را در محتوای خود به کار ببرید.

در این مرحله، برای نوشتن پست وبلاگ خود باید یک طرح کلی را در نظر بگیرید. تمام زیر نکته هایی که قصد دارید آنها را در محتوا نویسی وبلاگ خود به کار ببرید را در این طرح کلی بیان کنید و نظرات، داده ها و نقل قول ها را در پایین آن بیاورید. در مرحله بعد، هنگام نوشتن یک پست وبلاگ خوب، برای محتوای خود زیر عنوان هایی را در نظر بگیرید و جاهای خالی را پر کنید.

اگر قصد دارید از نقل قول های تخصصی در محتوا نویسی وبلاگ خود استفاده کنید، می توانید از طریق اطلاع رسانی ایمیل این کار را انجام دهید. به سادگی و با احترام از شخص درخواست کنید که نقل قولی را در اختیار شما قرار دهد: “سلام، من مشغول نوشتن پستی برای وبلاگ در مورد X هستم. آیا امکان دارد نظر خود را درباره Y بگویید؟ من مایل هستم از اطلاعاتی که شما در اختیار من می گذارید در پست وبلاگ خود استفاده کنم (البته باید از انتساب مناسبی استفاده کنید).”

در رایا مارکتینگ می توانید به بیش از 100 نوع ایده تولید محتوا و همچنین محتوا سئو شده دسترسی داشته باشید

4.طرح کلی خود را کامل کنید. 

طرح کلی که در نظر گرفته اید نباید طولانی باشد. طرح کلی شما باید شامل زیر عنوان های مهم و کلیدی باشد که با داده ها و منابع اصلی همراه است (همان طور که در قسمت بالا گفته شده است).

هنگام نوشتن یک پست وبلاگ خوب، یک ساختار با مفهوم و منطقی ایجاد کنید و این ساختار را تا آخر پست خود دنبال کنید. ساختار پست وبلاگ خود را سازمان دهی کنید.

بنویسید!

هنگام نوشتن یک پست وبلاگ خوب از یک طرح کلی مناسب و منابع معتبر استفاده کنید تا به یک پست عالی در وبلاگ دست پیدا کنید. هنگام نوشتن یک پست وبلاگ خوب، قسمت های بین زیر عنوان ها را به طور یکسان ایجاد کنید زیرا این کار باعث می شود که خوانندگان بتوانند پست های وبلاگ شما را بهتر بخوانند. بعد از انجام این کار، پست وبلاگ خود را پس از به پایان رساندن آن برنامه ریزی کنید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.