مقالات آموزشی

منشأ بازدید فیک استوری ها از کجاست؟ و بررسی  ۲۹ حقیقت جالب در مورد اینستاگرام که نمی دانستید!

مفید بود؟

گویا اینستاگرام به دنبال راه حلی برای بازدید فیک استوری هاست که در سراسر این شبکه فراگیر شده و اصلا قابل تأیید این شرکت نیستند.

در صورتی که تاکنون استوری های اینستاگرام را در یک اکانت عمومی منتشر کرده باشید، بازدیدهای فیک از طرف افرادی که اصلا فالو نکرده اید دریافت می کنید که این اتفاق برای خیلی از کاربران اتفاق افتاده است و در این قضیه تنها نیستید.

 

منشأ بازدید فیک استوری ها از کجاست؟

طبق گزارش منتشر شده توسط TechCrunch، ورود بازدیدهای فیک به درون این شبکه اجتماعی بخاطر تاکتیک جدیدی است که طبق آن اکانت های اسپم با مشاهده استوری ها خود را واقعی جلوه می دهند تا فالوورهای بیشتری کسب کنند.

پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر مقاله

29 حقیقت جالب در مورد اینستاگرام که نمی دانستید! را مطالعه نمایید

زمانی بازدید های غیر معتبر در اینستاگرام زیادتر شدند که این شرکت در ماه نوامبر سال گذشته تصمیم گرفت تا سخت گیری های بسیار بیشتر و جدیتری را در مورد ربات ها، لینک ها و فالو بک های پولی اعمال کند. ایده ای که باعث انجام چنین رویکردی شد این بود که اکانت های اسپم چون قابلیت بازدید استوری ها را دارند پس به عنوان ربات یا اکانت هایی که لایک و فالوورهای پولی دارند شناسایی نخواهند شد.

چه کسی مسئول بازدید فیک استوری هاست؟

طبق گمانه زنی های تیم TechCrunch بازدید های فیک بخاطر وجود برنامه های متفرقه با تنظیمات پیچیده ای است که برای آنها کدگذاری شده است.

انواعی از اکانت ها مسئول چنین بازدیدهای فیکی هستند که از جمله آنها می توان به مدل های روسی، نهادهای رسانه های اجتماعی و شخصیت های برجسته اجتماعی برای افزایش میزان حضور خود نام برد.

البته نیاز به گفتن نیست که بازدید فیک استوری شیوه مناسب و تأیید شده ای برای افراد جهت افزایش میزان حضور و فعالیت خود در اینستاگرام نیست چرا که چنین فعالیت های غیر معتبری به طور جدی بررسی می شوند و دیر یا زود به شدت جریمه خواهند شد.

تاکنون چه اقدامی در مورد آن صورت گرفته است؟

طبق پیامی که اینستاگرام برای TechCrunch ارسال کرده، اظهار داشته که این شرکت به خوبی در مورد مشکل بزرگ بازدید فیک استوری ها اطلاع دارد و به دنبال بهترین راه حل ها برای کم کردن چنین فعالیتی است.

این شرکت اعلام کرده که راهکار انتخابی آنها در مورد بکارگیری اقداماتی جدید در خصوص استوری هاست اما جزئیات بیشتری در مورد آن اعلام نکرده است.

در حال حاضر، بهترین راهکار برای جلوگیری از بازدیدهای فیک از اکانت های اسپم این است که حساب کاربری اینستاگرام خود را به حالت شخصی (Private) تبدیل کنید هر چند که این روش قطعا برای کسانی که در تلاش برای افزایش تعداد مخاطبان خود هستند، اصلا ایده¬آل نیست.

راه دیگری که پیش روی شماست این است که وقتی اکانت های اسپم در بخش بازدید کنندگان استوری ها ظاهر می شوند، استوری های خود را از دید این اکانت ها مخفی کنید. حتی اقدام بهتری هم است. می توانید چنین اکانت هایی را به عنوان اکانت اسپم گزارش کنید که در اکثر مواقع باعث حذف آنها می شود.

البته نگران نباشید چرا که به زودی اینستاگرام اقداماتی اتخاذ خواهد کرد تا بدون اینکه نیاز باشد کاربران خودشان اکانت های اسپم را حذف کنند، به طور کامل جلوی فعالیت آنان گرفته شود.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.