مقالات آموزشی

علت مناسب بودن URL های داینامیک برای سئو

مفید بود؟

سئو سایت، url استاتیک، url داینامیک، طراحی وب سایت، مقایسه url استاتیک و داینامیک

هنگام کار بر روی بهبود رتبه سایت، بررسی ساختار URL و انجام منتهای تلاشتان برای جواب دهی سئو، خالی از لطف نیست. به عبارت دیگر، اگر URL سایت شما داینامیک باشد، بهترین کاری که میتوانید بکنید این است که آن را به استاتیک تبدیل کنید.

ساختار URL چیست؟

ساختار URL یکی از فاکتور هایی است که کمک میکند تا موتور های جستجو شما را پیدا کنند. موتور های جستجو عموماً URLهای پاک یا به عبارت دیگر، استاتیک را زودتر و راحت تر پیدا میکنند. URLهای استاتیک هیچ گاه تغییر نمی کنند، نماد ندارند و از کلمات کلیدی استفاده میکنند. در زیر یک نمونه از URL استاتیک با URL داینامیک مقایسه میشود. URL داینامیک بر اساس پایگاه داده ای که با آن پیدا میشود، تغییر میکند:
http://www.example.com/forums/thread.php?threadid=12345&sort=date
از طرف دیگر، یک URL استاتیک، تغییر نمی کند و در حالت ایده آل از کلمات کلیدی استفاده می کند و به شکل زیر است:
http://www.example.com/forums/the-challenges-of-dynamic-urls.htm

URLهای داینامیک در مقابل URLهای استاتیک

URL داینامیک به این معنا است که URL مورد نظر در یک پایگاه داده ذخیره میشود و میتواند بر اساس اینکه کدام پایگاه داده کاربر را به سایت شما هدایت میکند، تغییر نماید. قسمت بد در مورد URLهای داینامیک این است که موتور های جستجو آن ها را به اندازه URLهای استاتیک دوست ندارند. به این ترتیب آن ها کمتر کلیک می خورند و میتوانند به مشکلات محتوایی منجر شوند.
URL استاتیک به این معنا است که تا کد HTML دوباره نویسی نشود، نمی توانند تغییر پیدا کنند. مزیت URL استاتیک این است که موتورهای جستجو آن ها را سریع تر پیدا میکنند و کمک میکنند تا سرور شما راحت تر مدیریت شود. همچنین امکان استفاده از کلمات کلیدی در URL وجود دارد که باعث جذب کاربر بیشتر و افزایش کلیک میشود.

آیا باید URLتان را تغییر دهید؟

اگر در حال حاضر URL سایتتان داینامیک است، شما حتماً باید آن را به استاتیک تبدیل کنید. این کار به مدیریت راحت تر سرور، میزان بالای کلیک و راحت و سریع تر پیدا شدن سایت شما توسط موتور های جستجو منجر میشود. به علاوه میتوانید URL را به هر صفحه مجزا تخصیص دهید. میتوانید از کلمات کلیدی در آن استفاده کنید. به طور مثال به جای www.example.com/store/prod1.html، میتوانید از www.example.com/websitedesign استفاده کنید. وقتی کاربر این آدرس را میبیند میتواند بفهمد که این صفحه دقیقاً در مورد چیست.
در آخر
URLهای استاتیک، یک مزیت دارند. برای موتور های جستجو پیدا کردن آن ها آسان تر و سریع تر است و به واسطه امکان استفاده از کلمات کلیدی کاربر نیز احساس راحتی بیشتری میکند و همین مورد آخر دلیل برتری آن به URLهای داینامیک است. پس برای بهبود SEO و افزایش میزان کلیک بهتر است این تغییر صورت بگیرد.
 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.