مقالات آموزشی

باید از بلاگ نویسی درست استفاده کنید

مفید بود؟

در این مقاله مزایای وبلاگ نویسی و نکات مهم برای موفقیت، بررسی می شود.

اگر فکر می کنید که وبلاگ نویسی به اندازه کافی موثر نیست، دوباره فک کنید. با توجه به اینکه بازاریابی محتوا از همیشه قدرتمند تر است، وبلاگ نویسی نیز شایع تر و محبوب تر می شود. با وجود سال هایی پر از موفقیت و شکست، وبلاگ نویسی برای تازه کاران یک پیش زمینه فراهم می کند. یاد گیری علل موفقیت و شکست در وبلاگ نویسی می تواند به تازه کاران کمک کند پست های موثر تر بنویسند. در زیر یازده فاکتور ضروری که هر پست بتید داشته باشد، به چشم می خورد.

 1. یک سر تیتر جذاب. سر تیتر اولین و احتمالاً تنها تاثیری است که می توانید در خواننده بگذارید. سر تیتر هایی به درد می خورند که به خواننده قول یک منفعت بدهند.
 2. شروع با یک انفجار. یک سرتیتر جنجالی که بعد از یک مقدمه ضعیف آورده شود، مانند دعوت یک شخص به خانه تان است و هنگامی که او می خواهد وارد شود، در را در صورتش ببندید. شما باید تخیل خواننده را در دست بگیرید و آن را به بخش های عمیق تر متنتان بکشید.
 3. کلمات وسوسه کننده. کلمات قدرتمند، نوسان بیشتری را تحمل می کنند و این در پروسه تصمیم گیری بیشتر از هر چیز دیگری تاثیر گذار است. شما باید درک کنید که چرا این کلمات تشویق کننده هستند و در متنتان، آن ها را متناسب با مخاطب و تجارتتان استفاده کنید.
 4. جمله بندی خوب. هر چیزی که شما بنویسید با یک جمله شروع و به پایان خواهد رسید. پس اگر می خواهید یک نویسنده معمولی باشید، جملات معمولی و پیش پا افتاده بنویسید. ولی اگر قرار است نویسنده خوبی باشد، بهتر است جملات خوب بنویسید.
 5. نقطه گذاری درست. نقطه گذاری ها مردم را به خواندن تشویق می کنند. اما این نقطه گذاری ها نباید ضعیف و طولانی باشند. جملات جلوی نقطه ها باید به صورتی باشد که نوشته شما را قابل خواندن بکند؛ به این معنی که آن جملات باید حاوی منفعت باشند.
 6. خلق عنوان فرعی ارزش مند. پاراگراف های طولانی معمولاً حوصله خواننده را سر می برند و توجه افراد را به مفهوم از بین می برد. سپس آن ها به جای خواندن متن، فقط آن را مرور می کنند. اما شما با استفاده از عنوان های فرعی مناسب می توانید توجه شان را دو باره جلب کنید.
 7. داستان اغوا کننده. هر فیلم، رمان و سریال تلوزیونی با یک شخصیت پیچیده شروع می کنند و آن شخصیت را جوری تشزیح می کنند که زندگیش غم ناک به نظر برسد. سپس آن را طوری به انتها می رسانند که نتیجه رضایت بخش باشد. برای داستان بازاریابی نیز به همین صورت است. شما به یک هدف، به یک قهرمان، یک مشکل، یک مربی و اخلاقیات  نیاز دارید.
 8. حفظ توجه با یک مطلب داخلی. یک مطلب جالب می تواند به داستان، مقاله و پادکست شما احساس ببخشد و خواننده را به ادامه مطلب تشویق کند.
 9. انتخاب درس عکس.  هنگام نوشتن یک متن جنجالی، هوش مندانه است که بگذارید عکس ها و تصاویر، قسمت بزرگی از کار را برای شما حل کنند.
 10. اتمام هنرمندانه. هدف یک نوشته موثر این است که خواننده را به صورت لذت بخش و آگاهی بخش از نقطه  به نقطه  ببرد. کلید اصلی  برای یک پایان موفق این است که از همون ابتدا دقیقاً بدانید می خواهید خواننده را به کجا بکشانید و کلماتتان را بر اساس آن کنار هم بگذارید.
 11. قابل اعتماد بودن. برای نوشتن یک متن خوب، الزاماً نباید کهنه کار باشید. بعضی اوقات شور و اشتیاق خالص چیزی که در حال تبلیغ آن هستید، خود گویای همه چیز است. در حقیقت شما می توانید یک مکالمه در مورد محصول یا سرویس مورد نظ را ضبط کرده و بعد آن را به روی کاغذ بیاورید. از این نوشته می توانید به عنوان یک طرح محکم استفاده کنید. به عبارت دیگر، همانطور که حرف می زنید بنویسید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.