مقالات آموزشی

۱۰ مورد از راه های کاربردی در لینک سازی طبیعی

مفید بود؟

وقتی صحبت از لینک سازی طبیعی می شود، وظیفه ما به عنوان متخصصان سئو و بازاریابان دیجیتال این است که بدانیم به چه چیزی باید اهمیت داد و چه چیزی را نادیده گرفت. تلاش برای بازیابی سیستم با استفاده از تاکتیک های هرزنامه (به عنوان مثال، پیوندهای پولی) هرگز در درازمدت جواب نمی دهد. گوگل همیشه با متخلفان و کسانی که با لینک سازی غیر طبیعی سعی در کسب رتبه های برتر هستند، برخورد می کند.الگوریتم پنگوئن یکی از ابزار های است که گوگل با استفاده از آن این سایت ها را شناسایی می کند.

در ادامه پیشنهاد می کنیم مقاله

چگونه با استفاده از تکنیک های سئو در تلفن همراه محتوای هوشمند تری تولید کنیم؟ را مطالعه نمایید

آیا می خواهید برخی از تاکتیک های لینک سازی طبیعی را که به بهبود سئو و نام تجاری شما کمک می کند و درعین حال تجربه جستجو را بهبود می بخشد،  آَشنا شوید؟ در ادامه 10 ایده کلی برای انواع محتوا را به شما معرفی خواهیم کرد تا با استفاده از آن  ها لینک سازی طبیعی را به شکلی درست و بهینه انجام دهید. این راهکار ها می توانند در صنایع مختلف ، به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. باید در نظر داشت که هر نام تجاری منحصر به فرد است و تاکتیک ها برای صنایع مختلف متفاوت خواهد بود.

من توصیه می کنم از ایده های زیر به عنوان نقطه شروع برای لینک سازی طبیعی استفاده کنید ، و نحوه استفاده از محتوا های مختلف را بادر نظر گرفتن صنعتی که در آن فعالیت می کنید، مورد بررسی قرار دهید. اینکه چگونه تیم شما می تواند لینک سازی طبیعی را برای محتوای ارزشمند شما ایجاد کند، بستگی به رعایت موارد فنی و سیاست هایی که زمینه سئو درپیش می گیرید، خواهد داشت.
 

1. تهیه یک فهرست کلی از منابع موجود

شاید به ظاهر تهیه فهرستی کامل از منابع موجود برای انجام لینک سازی طبیعی ایده ای بسیار کم ارزش به نظر بیاید، اما به احتمال زیاد برخی از بازاریابان داخلی و تحلیلگران سئو هستند که هنوز ارزش کامل یک منبع با کیفیت را درک نکرده اند.البته لیست مورد نظر ما کمی بیشتر از یک لیست ساده است. به مخاطبان خود فهرستی ارزشمند اختصاص دهید تا لینک سازی طبیعی به صورت هدفمند انجام شود.
برای موضوع مهمی مانند سئو، می توانید لیستی از بهترین ابزارهای رایگان برای تجزیه و تحلیل رقابتی ،100 بازاریاب برتر در حوزه دیجیتال یا بهترین ابزار ها برای شناسایی شکاف محتوا را تهیه کنید.

برای مثال در صنعت ساخت و ساز( مانند: ساختن خانه های کوچک) می توانید، لیستی از بهترین شرکت هایی که در زمینه ساخت خانه های کوچک فعالیت دارند، یا لیستی از بهترین شهرها برای علاقه مندان به خانه های کوچک را تهیه کنید. لیست هایی از این دست معمولاً به وب سایت شما کمک می کند تا مخاطب را به سوی خود بکشاند، مواردی مانند: اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی ، بخش مربوط به نظرات و … همگی به شما کمک می کنند تا لینک سازی طبیعی را پیگیری کنید.
 

2. استفاده از اینفوگرافی برای لینک سازی طبیعی

رسانه ها قادر هستند از لحاظ بصری مخاطب را به سمت موضوع دلخواهشان سوق دهند. از این نظر نقش رسانه ها در شکل دهی عادات و رفتار های مردم غیر قابل انکار است. به همین دلیل میزان کلیک ها در کمپین های بازاریابی ایمیلی که حاوی تصاویری از محصول هستند، 42 درصد بیشتر از کمپین هایی است که صرفا از محتوای متنی در تبلیغاتشان استفاده می کنند. توییت هایی که حاوی تصاویر جذاب هستند، 18 درصد کلیک های بیشتر، 89 درصد احتمال اضافه شدن به لیست علاقمندی ها و 150 درصد بازتوییت های بیشتری نسبت به توییت های بدون تصویر دریافت می کنند.  در فیس بوک نیز پست های عکس دار 2.3 برابر بیشتر از پست های بدون تصویر مخاطب را با خود همراه می کند.

اینفوگرافیک ها به واسطه ارائه اطلاعات در یک قاب کوچک قادر هستند حقایق و آمارها را به سرعت به مخاطب منتقل کنند. این آمار و ارقام معمولا دست مایه بحث و بررسی ها از سوی کاربران قرار می گیرند و باعث سرعت بخشیدن به روند لینک سازی طبیعی می شوند. اما جذابیت بصری، سادگی نمایش و به یاد آوردن آسان اطلاعات موجود در اینفوگرافی، آن ها را به ابزاری  سرگرم کننده برای تعامل و به اشتراک گذاری اطلاعات تبدیل کرده است. با به کارگیری یک گرافیست ماهر و یا از یکی از ابزارهای رایگان ساخت اینفوگرافیک می توانید تصاویر خلاقانه ای برای محتوای خود ایجاد کنید.
 

3. ابزارهای رایگان ارائه دهید

بسته به توانایی، پهنای باند و منابع شما  و نیز صنعتی که در آن فعالیت می کنید؛ ایجاد و ارائه یک ابزار رایگان به مثابه یک بلیط طلایی برای افزایش ترافیک سایت و کیفیت بک لینک های شما، در میان چندین سیگنال مثبت دیگر خواهد بود

برخی از بهترین ابزارهای رایگان موجود در حال حاضر عبارتند از: ماشین حساب رایگان بودجه Quicken، ابزار HomeByMe برای طراحی خانه کوچک، ابزار مدیریت سازمان و محصول Trello، و مجموعه ابزارهای برنامه ریزی برای خانه IKEA. معمولا برای هر مشکلی که روزانه با آن مواجه می شوید، یک ابزار رایگان وجود دارد. اگر مشکل مهمی بر سر راه تا نیست، پس  بهتر است کار را شروع کنید. اگر در حال حاضر ابزاری وجود دارد که می تواند یک عملیات را ساده سازی کند، در  برخی موارد با نقایصی همراه است، به خود هراس راه ندهید و کار را آغاز کنید. فقط فراموش نکنید که دستورالعمل ها و سوالات متداول را برای کاربران در نظر بگیرید. وجود فردی که به سوالات احتمالی پاسخ دهد، ایده بدی نخواهد بود.
 

4. تهیه مقالات سفید

مقالات سفید معمولا حاوی نکات مهمی هستند که برای کسب و کار ها می تواند بسیار مفید باشد. معمولا از مقالات سفید برای بررسی و تحلیل مشکلی خاص در صنعت و ارائه راه حل هایی برای برطرف کردن آن استفاده می شود.

ممکن است تحقیقات زیادی در صنعت شما انجام شده باشد که همیشه فرض می کنند، نتایج دقیقی را به دست آورده اند. این تحقیقات عمدتا به منابع کیفی تکیه می کنند و اغلب توسط چندین مشارکت کننده نوشته می شوند. اما اگر موضوع مورد بحث هنوز به شکل دقیق و همه جانبه مورد بررسی قرار نگرفته باشد، می توان با نگارش مقاله سفید درباره آن، کاربران را به سمت بینشی عمیق هدایت کرد. این یک فرصت دیگر است که به تخصص خود اجازه دهید درخشیده شود از آنجایی که مقالات سفید دارای ماهیت طولانی و حاوی اطلاعاتی زیادی هستند، کاربران تمایل دارند تا اصطلاحات مربوط به موضوع مورد بحث، رتبه بندی شوند.

محتوای جامع، قدرتمند است و معمولاً در موتور های جستجو، از رتبه خوبی برخوردار است ، زیرا موتورهای جستجو و کاربران آن را معتبر می دانند. مطالعات نشان می دهد که صفحه 1 از گوگل به طور متوسط حدود 2000 کلمه دارد و میانگین کلمات سایتی که در موقعیت شماره 1 قرار دارد، به طور متوسط حدود 2500 کلمه و موقعیت شماره 10 به طور متوسط دارای بیش از 2000 کلمه نیز بوده است. به بیان ساده ، مقالات سفید یکی از معتبرترین محتوا هایی است که شما و برندتان می توانید منتشر کنید. هدف از حضور شما در وب باید این باشد که خود را به عنوان یک قدرت و متخصص در حوزه فعالیتتان به نمایش بگذارید.
 

5. پیشنهاد معامله

مشاغلی که به درستی نیاز های مشتریان را شناخته و در این راستا عمل می کنند، نه تنها در زندگی واقعی و کسب وکار خود پاداش این عمل را دریافت می کنند؛ بلکه به صورت آنلاین نیز پاداش دریافت خواهند کرد.
کمک به افراد جامعه نه تنها اشکالی برای کسب و کار شما ندارد، بلکه پسندیده نیز هست. هرچه کسب و کارها بتوانند کارهای خوب و مفیدی را برای افراد تحت حمایت خود انجام دهند ، نتیجه آن را متقابلا دریافت خواهند کرد. اما اگر بتوان این کمک ها را به سمت لینک سازی طبیعی سوق داد، باید سریع دست به کار شد.

برخی از مواردی که می توان در راستای لینک سازی طبیعی (بسته به صنعت) از آن ها بهره برد:

• با ارائه مشوق هایی مانند: بن تخفیف  برای دانش آموزان و اعضاء کالج ، موزه ، یا سایر موسسات دانشگاهی محلی ،سعی کنید با آن ها همکاری داشته باشید.
• با مسئولینی که در منطقه جغرافیایی شما صاحب نفوذ و قدرت هستند، در زمینه های خاص مثل: کنفرانس ها، فرصت های آموزشی و یادگیری کار کنید تا تخصص خود را به آن ها نشان دهید. شما می توانید به علاقمندان کمک کنید تا آنچه را که یاد می گیرند به دیگران بیاموزند.
• حمایت از برنامه هایی که برای جوانان تدارک دیده شده است مانند:  لیگ های ورزشی ، سمینارها ، رویدادها و مواردی از این دست، کسب و کار شما را در معرض دید عموم قرار می دهد و معمولاً منجر به لینک سازی طبیعی  نیز می شود.
• برای نمایندگی برند خود در کنفرانس های صنعتی و سمینارهای محلی درخواست دهید.
• ارائه کلاس های رایگان ، برگزاری وبینارها برای اعضای جامعه و افراد تازه کار در صنعت می تواند سهم مهمی در لینک سازی طبیعی داشته باشد.
 

6. برگزاری وبینار و دوره های آموزشی کوتاه مدت 

یکی از بهترین راه ها برای برجسته سازی تخصص و استعدادهای اعضای تیم شما این است که نام تجاری خود را در محیط آموزشی به عموم نشان دهید. این می تواند شامل برگزاری یک وبینار یا سمینار آنلاین، برگزاری یک کلاس آموزشی یک ساعته، یا موضوعات مورد علاقه مخاطبان، باشد.
نکته ای که نباید از آن غافل شوید، حضور فعال در جامعه و در بین اعضای صنعت است. شما باید آن ها به سمتی که برای تجارت آنها مناسب است هدایت کنید. این اطلاعات قطعا برای مخاطبان شما ارزشمند است. منظور بازاریابان نیز از “محتوای ارزشمند” همین است و این راه دیگری برای لینک سازی طبیعی و به دست آوردن پیوند است.
 

7. گرد آوری چک لیست ها

چک لیست های مفید می توانند انواع مقاله های اطلاعاتی را تکمیل کنند و یکی از کاربرپسندترین ابزارهایی هستند که برند ها می توانند به کاربران خود ارائه دهند. انسان برای جلوگیری از فراموشی در انجام کار ها از  چک لیست استفاده می کنند. محتوای ارزشمند این قابلیت را دارد که فرآیند های مختلف را، ساده و قابل فهم کند. اما نقش چک لیست ها در این میان چیست؟ چک لیست ها مستقیماً در این امر مشارکت دارند. چک لیست هایی تهیه کنید که مخاطبان مفید می دانند و به عنوان منابع آن را به اشتراک می گذارند.

با رعایت موضوع سئو، چک لیست هایی را برای موارد زیر ارائه داده ایم:
• حسابرسی کامل وب سایت
• حسابرسی فنی
•تحلیل رقابتی
• حسابرسی رسانه های اجتماعی
• حسابرسی کانال YouTube
• موجودی محتوا و تجزیه و تحلیل
• ساختن میکروسایت
• تست A/B
هر فرآیندی که بتواند یک چک لیست دریافت کند مورد علاقه افراد و موتور های جستجو خواهد بود.
 

8. استفاده از راهنما ها

راهنماها نیز همانند چک لیست ها، یک فرآیند نسبتا پیچیده را با توضیح سیستماتیک، ساده می کنند. مفید بودن راهنما ها دلایل واضحی دارد. امروزه تقریبا برای انجام هر کاری اعم از کار های ساده ای مثل نحوه جوشاندن تخم مرغ تا کارهای تخصصی مثل نحوه طراحی یک سایت، راهنما هایی ساخته شده است. بسته به پیچیدگی موضوع مورد نظر ، راهنماها نیز می توانند برای انواع اصطلاحات مرتبط رتبه بندی شوند. استفاده از راهنما بیشتر در محتوای های طولانی که جزئیات زیادی از یک موضوع خاص را پوشش می دهد و آنهایی که موضوعات را به صورت جداگانه بررسی می کند، کارایی دارد.
 

9. از منابع معتبر و موثق در سایت خود استفاده کنید

هر محتوای قدرتمندی با حقایقی که به خوبی درباره آن ها تحقیق شده، گره خورده اند. اگر به دنبال آن هستید که محتوا بر روی مخاطبان اثر گذار باشید، باید از اطلاعات صحیح و دقیق استفاده کنید. اما باید مطمئن شوید که برند شما محتوای اطلاعاتی خود را به افرادی که به دنبال آن هستند(افراد هدف)، منتقل می کند. شما می توانید محتوا را به عنوان منبع پاسخ هایی که کاربران در جستجوی آن هستند در بخش مربوط به نظرات سایت های بزرگ، ویکی پدیا ، سایت های گفتگوی اجتماعی مانند: Quora و در کانال های مختلف رسانه های اجتماعی ارسال کنید. همه این راه ها این احتمال را ایجاد می کنند که مخاطبان بیشتری را به سمت خود جلب کرده و لینک سازی طبیعی را نهادینه کنید.
 

10. از رسانه های اجتماعی و رهبران فکری برای اطلاع رسانی موثر استفاده کنید

نحوه اشتراک گذاری محتوای شما در رسانه های اجتماعی می تواند تاثیر مستقیمی بر روی خوانده شدن یا نشدن محتوای شما از سوی مخاطب داشته باشد. پست هایی که برای به اشتراک گذاشتن محتوای سایت خود در فیس بوک، توییتر، پینترست یا هر شبکه اجتماعی دیگری تهیه می کنید، باید به معنای واقعی، محتوا تلقی شود. یک پست یا توییت زمانی می تواند مخاطب را به خود جذب کند و از این طریق بر لینک سازی طبیعی اثر گذار باشد که؛ در زمینه مناسب، با پیام مناسب و برای مخاطب مناسب ارائه شود.

صدا و لحن محتوا نشانه هویت برند است؛ بنابراین بهتر است آن را برای کاربران ثابت نگه دارید. هنگامی که برند خود را به عنوان یک کسب و کار پیشرو تأسیس کردید ، بنا دارید که آن را حفظ کنید. حفظ اقتدار و ارائه پاسخ های مناسب، در زمان مناسب می تواند تا حد زیادی شما را در مسیر لینک سازی طبیعی یاری کند.

نتیجه گیری

در حال حاضر قوانین مربوط به لینک سازی طبیعی و اخلاقی تغییری نکرده است. قوانین به لطف بروزرسانی هایی که برای الگوریتم پنگوئن ارائه می شود، بسیار اجرایی تر شده است. به این ترتیب انتظار می رود برندها محتوای ارزشمندی را برای مشتریان فعلی و بالقوه خود ارائه دهند و این عامل مهمی در تصمیم گیری مخاطبان برای انتخاب کردن آن ها خواهد بود.  هرچه محتوای با کیفیت تری را به مخاطب خود  ارائه دهید، ارزش بیشتری برای سایت خود ایجاد خواهید کرد و به طبع آن لینک سازی طبیعی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.