مقالات آموزشی

چند سوال که یک شرکت طراحی سایت باید از مشتریان خود بپرسد

مفید بود؟

سؤالات بسیاری هست که یک شرکت طراحی سایت باید از شما درباره‌ی سایت‌تان بپرسد. باید درباره‌ی سایت شما سؤالاتی بپرسند تا بتوانند بهترین وب‌سایت را برای کسب و کار شما طراحی کنند. در این پُست ما درباره‌ی هفت سؤالی که شرکت طراحی وب باید از شما بپرسد بحث می‌کنیم

وب‌سایت شما مهم ترین بخش حضور شما در فضای آنلاین است. باید در طراحی سایت سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید مشتریان واجد شرایط بیشتری را جذب و توجه‌شان را به سایت‌تان جلب کنید. اگر تجربه‌ی طراحی وب‌سایت ندارید، برای طراحی سایت‌تان با یک شرکت طراحی وب حرفه‌ای کار کنید.
هنگامی که یک شرکت طراحی سایت را انتخاب می‌کنید، ‌باید مطمئن شوید آن‌ها بهترین انتخاب برای کسب و کار شما هستند.
سؤالات بسیاری هست که یک شرکت طراحی سایت باید از شما درباره‌ی سایت‌تان بپرسد. باید درباره‌ی سایت شما سؤالاتی بپرسند تا بتوانند بهترین وب‌سایت را برای کسب و کار شما طراحی کنند.
در این پُست ما درباره‌ی هفت سؤالی که شرکت طراحی وب باید از شما بپرسد بحث می‌کنیم.

1. کسب و کار شما چیست؟

یک شرکت طراحی سایت باید برای ایجاد بهترین وب‌سایت برای کسب و کار شما کاملاً آن را بشناسد. آن‌ها نمی‌توانند بدون شناخت کافی از شرکت شما، وب‌سایتی ارائه کنند که به کارتان بیاید. شرکت طراحی وب باید برای شناخت کسب و کارتان وقت بگذارد.
آن‌ها باید درباره‌ی تاریخچه‌ی کسب و کارتان، محصولات یا خدماتی که ارائه می‌کنید، کارکنان و رقبایتان و بسیاری چیزها سؤال بپرسند. همه‌ی این سؤالات باید به آن‌ها برای شناخت بهتر کسب و کار شما، نحوه‌ی عملکرد و ارزش‌های شرکت‌تان کمک کند.
وقتی یک شرکت طراحی سایت کسب و کار شما را شناخت، می‌تواند سایتی بسازد که آن کسب و کار را به بهترین نحو نشان دهد.

2. آیا وب سایتی دارید؟

ممکن است سؤال عجیبی به نظر برسد، اما شرکت طراحی سایت باید بپرسد که آیا پیش‌تر وب‌سایتی ساخته‌اید؟ به دو دلیل این بخش مهمی از روند کار است.
اولین دلیل این است که شرکت طراحی وب باید بداند برای سایت‌تان چقدر کار لازم است. اگر وب‌سایتی ندارید، باید زحمت بیشتری برای ساخت یک وب‌سایت بکشند. در مورد کسب و کارهایی که سایت‌هایی ساخته شده دارند می‌دانند با ساختاری موجود طرفند که می‌توانند کمی تغییرش بدهند.
علاوه بر این دانستن اینکه آیا کسب و کار شما وب‌سایتی دارد از این نظر اهمیت دارد که اگر داشته باشید، شرکت طراحی وب می‌تواند از شما درباره‌اش بپرسد. می‌توانند درباره‌ی آن‌چه دوست دارید و دوست ندارید، آن‌چه می‌خواهید بر روی سایت‌تان باشد و این‌که چگونه وب‌سایت‌تان برای فعالیت‌های شما نتایجی کسب کند ( یا نکند)، سؤال بپرسند.
این فرصتی‌ست تا شرکت طراحی وب آنچه را درباره‌ی وب‌سایت‌ها دوست دارید و دوست ندارید بداند. این امر همچنین به آن‌ها برای ایجاد سایتی که نتایجی برای کسب و کارتان به همراه دارد، کمک می‌کند.

3. هدف سایت‌تان چیست؟

شرکت طراحی سایت‌ باید از شما بپرسد با وب‌سایت‌تان می‌خواهید چه چیزی به دست آورید؟ پس دانستن این‌که می‌خواهید با سایت‌تان چه چیزی به دست آورید هم مهم است. نباید صرفاً «همینجوری» یک سایت بسازید.
می‌توانید با وب‌سایت‌تان بر روی اهداف متعددی تمرکز کنید. می‌توانید برای کسب سود و درآمد بیشتر ، افزایش آگاهی درباره‌ی نام تجاری، گرفتن ایمیل‌ یا دنبال‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی، یا دریافت تماس‌های تلفنی بیشتر با کسب و کارتان، هدف‌گذاری کنید. مهم است که برای وب‌سایت‌تان هدفی مشخص کنید تا به شرکت طراحی وب خود برای ایجاد سایتی بهتر برای کسب و کارتان کمک کنید.
هدف شما بر روی طراحی سایت‌تان تأثیر می‌گذارد. چنان‌چه می‌خواهید آگاهی بیشتر درباره‌ی نام تجاری را افزایش دهید، شرکت طراحی وب بر روی ساختن نام تجاری‌تان و کمک به مردم برای آشنایی با آن تمرکز خواهد کرد. از سوی دیگر، اگر می‌خواهید درآمد بیشتری کسب کنید، شرکت طراحی سایت بر روی ترکیب سازه‌هایی که مردم را به شناختن و در نهایت خرید بیشتر تشویق می‌کند متمرکز خواهد شد.

4. مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟

مخاطبان هدف شما نقش مهمی در چگونگی شکل‌دهی به همه‌ی جنبه‌های فعالیت‌های شما بازی می‌کنند. آن‌ها را جذب و به کسب و کارتان علاقمند کنید. طراحی وب‌سایت‌تان نیز همین‌گونه است.
برای طراحی وب‌سایتی که نتایج را هدایت می‌کند، باید بدانید مخاطبان هدف‌تان چه کسانی هستند. یک شرکت طراح وب خوب برای ساخت سایتی که برای مخاطبان‌ شما مناسب‌تر است از شما درباره‌ی مخاطبان هدف‌‌تان خواهد پرسید. رفتار مخاطبان شما بر روی چگونگی ساختن سایت‌تان اثر می‌گذارد.
وقتی با یک شرکت طراحی وب کار می‌کنید، مطمئن شوید درباره‌ی مخاطبان هدف شما سؤال می‌پرسند. آن‌ها باید درباره‌ی مشتری ایده‌آل‌تان سؤال بپرسند تا بدانند چگونه این نوع مشتری را جذب کنند.

5. شرکت شما از چه لحاظ منحصر به فرد است؟

هر شرکتی در سراسر کشور چیزی منحصر به فرد برای عرضه به مشتریانش دارد. چیزی که آن‌ها را از رقابت کنار می‌گذارد. ممکن است چیز کوچکی باشد، اما چیزهایی وجود دارند که کسب و کار شما را در مقایسه با رقیب‌تان منحصر به فرد می‌کنند.
یک شرکت طراحی وب باید از شما بپرسد شرکت‌تان از چه لحاظ منحصر به فرد است. این عامل فروش مهمی‌ست که می‌خواهند در طراحی بر آن تأکید یا در آن لحاظ کنند.
بیرون از گود رقابت بایستید. ویژگی‌های منحصر به فرد کسب و کارتان برای انجام این کار به شما کمک خواهند کرد. این‌که شرکت طراحی سایت درباره‌ی آن ویژگی‌ها بپرسد تا بتواند آن‌ها را برای مخاطبان‌تان برجسته کند حائز اهمیت است.

6. رقبای شما چه کسانی‌ هستند؟

شرکت طراحی وب همیشه باید درباره‌ی رقیبان‌تان بپرسد. وب‌سایتی بسازید که کمک کند بیرون گود رقابت بایستید. شرکت طراحی وب باید درباره‌ی رقیبان‌تان بداند تا بتواند وب‌سایتی بسازد که شما را از آن‌ها متمایز کند.
باید به فهرست کوتاهی از رقیبان‌تان که مستقیماً بر روی کسب و کارتان تأثیر می‌گذارند فکر کنید. می‌توانید این فهرست را به شرکت طراحی وب خودتان بدهید تا بتوانند سایت‌هایشان را بررسی کنند. این امر به آن‌ها ایده‌ای از سایت‌های رقبای‌تان و این که چگونه می‌توانند سایت بهتری بسازند می‌دهد.

7. می‌خواهید سایت‌تان چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

وقتی یک شرکت طراحی وب، سایت شما را می‌سازد، باید درباره‌ی ویژگی‌هایی که می‌خواهید بر روی سایت‌تان باشد بپرسند. این‌که ویژگی‌هایی به سایت الحاق کنید که به شما برای دستیابی به اهداف کسب و کارتان کمک می‌کنند مهم است.
باید درباره‌ی این‌که می‌خواهید سایت‌تان چطور به نظر برسد فکر کنید. ویژگی‌های بی‌شماری هست که می‌توانید برای درگیر و علاقمند کردن مخاطبان‌ به سایت‌تان اضافه کنید.
برخی از محبوب‌ترین ویژگی‌ها شامل جایگاه ثبت ایمیل، آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی، الحاق ویدئوها یا انتخاب رنگ‌هاست. همه‌ی این‌ها ویژگی‌هایی‌اند که بر روی مخاطبان شما تأثیرگذارند. باید به ویژگی‌های حائز اهمیت برای کسب و کارتان فکر کنید.
مطمئن شوید دارید عناصری را در سایت به کار می‌گیرید که به شما برای دستیابی به اهداف سایت‌ کمک می‌کنند. اگر هدف‌تان گرفتن مشتری‌های بیشتر است، یک جایگاه ثبت ایمیل و آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی را در وب‌سایت قرار دهید. ویژگی‌هایی که به سایت‌تان الحاق می‌کنید باید به شما برای ساخت سایتی که مخاطبان‌تان را به تکمیل اقدام مورد نظر سوق می‌دهد کمک کنند.
Webone تیم کاملی از طراحان وب باتجربه دارد که تمام دوران کاری خود را صرف طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی کرده اند. عملکرد فوق العاده و برجسته آنان با مشتریان، باعث شده هر کسب و کاری که برای طراحی سایت جدید به ما مراجعه کرده به نتایج درخشانی برسد. حالا، ما قصد داریم به شما هم برای رسیدن به چنین نتایجی کمک کنیم. 

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.