مقالات آموزشی

چند گام جهت سازماندهی کردن کدهای CSS

مفید بود؟

برخی ممکن است تصور کنند که سازماندهی کدهای CSS ممکن است آزاردهنده باشد در حالی که اگر این کار را انجام بدهید ، وب سایت شما خیلی بهتر خواهد ماند.

5 گام جهت سازماندهی کردن کدهای CSS

نوشته انس لی، 18 ژوئن 2014

برخی ممکن است تصور کنند که سازماندهی کدهای CSS ممکن است آزاردهنده باشد در حالی که اگر این کار را انجام بدهید ، وب سایت شما خیلی بهتر خواهد ماند.

امروز 5 گام برای سازماندهی کردن کدهای CSS را بررسی میکنیم. این گام های کوچک بسیار آسان است و بهتر است از حالا شروع کنید. این کار به شما در جهت حفظ استاندارد بالا در هنگام برنامه نویسی با CSS کمک میکند.

    صفحات اصلی سبک

شما می توانید با صفحه اصلی آغاز کنید. با وارد کردن سبک صفحات که شامل  reset,css,global.css,structure.css و تایپوگرافی صفحات میشود، آغاز کنید.

    لیست محتوا

استفاده از یک جدول محتوا به میزان قابل توجهی می تواند به هنگام ایجاد یک وب سایت بزرگ با آرایش ها و سبک های مختلف، مفید و سودمند باشد.

این جدول را میتوان در بالای سند CSS با ترسیم نواحی مختلف سند CSS از جمله سربرگ، فرمها، نظرات و پایین صفحه، بدست آورد. سپس شما میتوانید هر بخش را تجزیه کنید.

    مرتب سازی ویژگی ها به صورت الفبایی

مرتب سازی ویژگی های سبک CSS ِ شما به صورت الفبایی ، ممکن است در ابتدا کمی سخت باشد اما شما به آن عادت خواهید کرد و این عمل به شما کمک میکند با حفظ کیفیت در صفحات CSS، در سطح بالایی از استاندارد باقی بمانید و البته شما خواهیئ فهمید که این خواص در آینده در صورت نیازتان چقدر راحت و آسان در دسترس شما قرار خواهند گرفت.

    استفاده از پرچم

نکته دیگر، استفاده از پرچم ها و جداکننده های صفحات CSS به قسمتهایی چون گلوبال استایل، سربرگ، ساختار لایه ها، فرم ها، نظرات  و غیره است.

    جداسازی کدها در بلوک

نکته مفید دیگر این است که کدهای CSS را در بلوک هایی جدا کنید . این کار باعث می شود شما در زمان نیاز به آنها، به سرعت آز آنها بهره مند شوید و یا ماهیانه و یا سالیانه آن ها را ویرایش کنید. این کار سبب صرفه جویی قابل توجهی در زمان می شود.

امیدوارم این 5 گام برایتان مفید باشد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.