مقالات آموزشی

ذکر چند نکته از طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب و مزایای آن

مفید بود؟

درود، وقت بخیر. همانطور که میدانید، امروزه در عصر ارتباطات به سر می بریم. یکی از پدیده هایی که در این عصر رو به رشد و ارتباطات پیشرفت قابل توجهی داشته، اپلیکیشن های تاکسی یاب می باشد. امروز در این مقاله سعی داریم به معرفی کلی این مقوله و همچنین به طراحی و مزایای پیاده سازی آن بپردازیم.

معرفی کلی اپلیکیشن های تاکسی یاب:

در این زمینه،قطعا اسم های آشنای زیادی (در کشور عزیزمان) به گوشتان خورده که در این بین، اسنپ و تپسی شاید بیشتر زبانزد خاص و عام باشند. در بین آنها، ابتدا سرویس اسنپ بر روی گوشی ها و حافظه ی مردم آشنا شد و محبوبیت مضاعفی به دست آورد. تپسی نیز دیگر سرویس تاکسی یاب محبوب به شمار می آید که پس از اسنپ فعالیت خود را آغاز کرد.

شاید از خودتان بپرسید که این دونام آشنا و در مفهوم کلی اپلیکیشن های تاکسی یاب به چه معنایی هستند؟

به طور کلی، یک سیستم تاکسی یاب یا اپلیکیشن تاکسی یاب، سیستمی است که شما می توانید بصورت آنلاین و بدون اتلاف وقت، برای فراخوانی تاکسی اقدام کنید. پس مسلم است که فواید این سرویس قطعا بسیار بیشتر از دیگر تاکسی ها باشد.

در تصویر متحرک زیر، قسمت های کلی یک اپلیکشن تاکسی یاب آنلاین را مشاهده میکنید.

 

 

معرفی سرویس معروف و محبوب اوبر:

برای اولین در این کره خاکی، این اوبر بود که همه را با مفهوم تاکسی یاب آشنا کرد.این سرویس کاربران را قادر میساخت تا از طریق اپلیکیشن موبایل درخواست تاکسی یا پیک موتوری بدهند.استقبال بسیار زیادی از این اپلیکیشن شد به طوری که در دیگر کشورها نیز همین ایده تحت نام های دیگری به اجرا درآمد. این تاکسی یاب در ایالات متحده آمریکا و در شهر سان فرانسیسکو به فعالیت خود در این زمینه ادامه می دهد.

اکنون که با ماهیت کلی سرویس های تاکسی یاب آشنا شدیم، به موضوع اپلیکیشن های تاکسی یاب و بررسی مزیت های آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

در بالا گفته شد که نام ها و برندهایی در این زمینه شروع به فعالیت کردند که روز به روز محبوبیتشان در حال افزایش و بهبود است. اما چه پارامترهایی باعث بوجود آمدن این حجم از محبوبیت و گستردگی در نقطه به نقطه ی دنیای ارتباطات و اطلاعات شده است؟

مزایای اپلیکیشن های تاکسی یاب:

اپلیکیشن های تاکسی یاب، از مزایا و امکانت مهم و قابل توجهی برخوردار هستند که بیشتر محبوبیت آن ها نیز به همین علت هاست. در زیر چند مورد از مهم ترین آنها را با هم بررسی میکنیم:

1.امنیت بالا:

وقتی شما جهت سفارش تاکسی اقدام میکنید، قطعا یکی از پارامترهای شما برای انتخاب امنیت می باشد.

در سرویس های تاکسی یاب آنلاین، امنیت یکی از استاندارد های مهمی می باشد که از سوی این سازمان ها رعایت می شود. پس وقتی سوار این تاکسی ها می شوید، خیالتان از بابت تضمین امنیت و سالم رسیدن به مقصد راحت باشد، چرا که شما انتخاب درستی برگزیده اید.

2.مناسب بودن هزینه ی انتقال و امکان پرداخت اینترنتی:

یکی از دلایل مهم محبوبیت برای تاکسی یاب های آنلاین، مناسب بودن هزینه ی انتقال و همچنین امکان پرداخت اینترنتی آن می باشد.

در تاکسی یاب های آنلاین، اگر شما کیف پول خود را جا گذاشته باشید یا پول نقد همراه خود نداشته باشید اصلا جای نگرانی نیست. چراکه شما می توانید به راحتی و بدون هیچ نگرانی بصورت اینترنتی پرداخت خود را انجام دهید.تاکسی یاب آنلاین با وجود این امکان، رضایت مشتریان را در پی داشته و باعث می شود که از تاکسی های سنتی پیشی بگیرد و کیفیت خود را بار دیگر به همه ثابت کند.

3.عدم محدودیت زمانی برای درخواست تاکسی:

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیمه های شب کار مهمی داشتید اما به دلیل موجود نبودن تاکسی در آن پاس شب، شما نتوانستید به موقع حضور پیدا کنید.

در سرویس های تاکسی یاب آنلاین شما به هیچ وجه با این مشکل مواجه نخواهید شد. از آن جا که محدودیت زمانی برای تاکسی یاب های آنلاین بی معنی بوده و شما به راحتی می توانید در هر زمان که خواستید درخواست تاکسی دهید.

مورد بعدی این که زمان طی شده بین درخواست تاکسی و رسیدن آن به مقصد فعلی شما، بسیار کوتاه خواهد بود. به این منظور که شما هیچ معطلی و اتلاف وقتی را احساس نخواهید کرد.

4.امتیاز دهی به راننده و مسافر:

مسافران می‌توانند پس از پایان سفر بر اساس میزان رضایت از سفر به راننده امتیاز دهند. این شیوه امتیازدهی منجربه ایجاد سیستم نظارتی هوشمند می‌شود.

از سوی دیگر میانگین امتیاز راننده، تأثیر مستقیمی در افزایش تعداد سفر کاربر راننده دارد. مسافران به راننده‌ها بین یک تا ۵ امتیاز می‌دهند و اگر پایین‌تر از عدد ۵ را انتخاب کنند باید دلیل آن را مشخص کنند. رانندگانی که امتیازشان بین ۴ تا ۵ است در اولویت سرویس‌دهی قرار می‌گیرند.

امیدواریم که از خواندن این مقاله رضایت داشته و برای شما کاربردی بوده باشد.

در زمینه ی اپلیکیشن های تاکسی یاب، شرکت پدیده تجارت با ده سال سابقه ی کار، عضو اتحادیه و همچنین با دانش و تجربه کاری خود، محصولاتی ارائه داده است.

دو اپلیکیشن به نام های epcar(ایپ کار) و Khanbaar(خانبار) مواردی هستند که می توان از آن ها به عنوان استارت آپ های موفق در زمینه یاد کرد.جهت مشاهده این دو اپلیکیشن، به قسمت نمونه کارهای اندروید کلیک بفرمایید

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.