مقالات آموزشی

چند نکته در خصوص آموزش نوار ابزار و ابزارهای فتوشاپ

مفید بود؟

اگر با نرم افزار فتوشاپ آشنایی داشته باشد میدانید که شرکت ادوبی معمولا سال به سال نسخه جدید با ویژگی ها و ابزارهای جدیدی از این نرم افزار را ارائه میدهد.ما دراین مقاله به آموزش نوار ابزار و ابزارهای فتوشاپو مروری برابزارهای کاربردی فتوشاپ خواهیم پرداخت.اگر از طرفداران آموزش فتوشاپ هستیند پس با ما همراه شوید.

پیشنهاد میکنیم قبل از اینکه خواندن  این مقال را شروع کنید به مقاله آموزش فتوشاپ در اصفهان نگاهی بیندازید.

آموزش نوار ابزار و ابزارهای فتوشاپ

ما با نگاهی به نوار ابزار خود شروع خواهیم کرد ، از جمله نحوه سازماندهی نوار ابزار و نحوه دسترسی به بسیاری از ابزارهای پنهان شده در آن ، سپس هر یک از ابزارهای موجود در نوار ابزار را با خلاصه ای سریع از آنچه که برای هر ابزار استفاده می شود ، بررسی خواهیم کرد.

**نوار ابزار فتوشاپ

نوار ابزار جایی است که فتوشاپ ابزارهای زیادی را که باید با آنها کار کنیم در خود نگه می دارد. ابزارهایی برای انتخاب ، برای برش دادن و روتوش تصاویر ، برای افزودن اشکال و نوع و موارد دیگر وجود دارد.

همانطور که در زیر مشاهده میکنید نوار ابزار فتوشاپ در سمت چپ صفحه قرار دارد:

**انتخاب یک نوار ابزار تک یا دو ستون

به طور پیش فرض ، نوار ابزار به صورت یک ستون تک و طولانی ظاهر می شود. اما می توان با کلیک روی دو فلش در بالا ، آن را به یک ستون کوتاهتر و دوتایی گسترش داد. برای بازگشت به یک نوار ابزار تک ستونی ، دوباره روی پیکانهای دوبار کلیک کنید:

**طرح ابزارها

بیایید بررسی کنیم که نوار ابزار فتوشاپ چگونه سازمان یافته است. اگرچه به نظر می رسد که ابزارها به طور تصادفی لیست شده اند ، اما در واقع یک نظم منطقی برای آن وجود دارد ، با ابزارهای مرتبط گروه بندی شده.در بالا ، ما ابزارهای حرکت و انتخاب فتوشاپ را داریم. و دقیقاً در زیر آنها ابزارهای Crop و Slice قرار دارد. در زیر آن ابزارهای اندازه گیری و به دنبال آن بسیاری از ابزارهای رتوش و نقاشی فتوشاپ قرار دارد.

بعدی ابزارهای Drawing و Type هستند. و سرانجام ، ما ابزارهای ناوبری را در پایین داریم:

**ابزارهای مخفی نوار ابزار

هر ابزار در نوار ابزار با یک نماد نشان داده می شود و ابزارهای بسیار بیشتری نسبت به آنچه ما می بینیم در دسترس است.

یک پیکان کوچک در گوشه پایین سمت راست نماد ابزار به این معنی است که ابزارهای بیشتری در پشت آن در همان نقطه پنهان شده اند:

برای مشاهده ابزارهای اضافی ، روی نماد کلیک کنید و نگه دارید. یا روی نماد کلیک راست (Win) / کنترل (Mac) را کلیک کنید. یک منوی مگس باز ، لیست سایر ابزارهای موجود را باز می کند. برای انتخاب یکی از ابزارهای اضافی ، روی نام آن در لیست کلیک کنید. من ابزار Elliptical Marquee را انتخاب می کنم:

خلاصه ای از ابزارهای فتوشاپ

بنابراین اکنون که یاد گرفتیم نوار ابزار فتوشاپ چگونه سازمان یافته است ، بیایید خود ابزارها را بررسی کنیم.

در زیر خلاصه ای سریع از هر یک از ابزارهای فتوشاپ به همراه توضیح مختصری از کاربرد هر ابزار آورده شده است. ابزارها به ترتیب از بالا به پایین لیست شده اند .

ستاره (*) بعد از نام ابزار نشانگر یک ابزار پیش فرض است و حرف داخل پرانتز میانبر صفحه کلید ابزار است. برای چرخش از طریق ابزارهایی با همان میانبر صفحه کلید ، همزمان با فشار دادن حرف ، Shift را فشار دهید و نگه دارید. این لیست از Photoshop CC 2020 به روز است. توجه داشته باشید که برخی از ابزارها در نسخه های قبلی در دسترس نیستند.

** ابزار حرکت و انتخاب

1..Move Tool * ( V )

ابزار Move برای جابجایی لایه ها ، انتخاب ها و راهنماها در یک سند فتوشاپ استفاده می شود. برای انتخاب خودکار لایه یا گروهی که روی آن کلیک می کنید ، “انتخاب خودکار” را فعال کنید.

2.Artboard Tool ( V )

ابزار Artboard به شما امکان می دهد چندین طرح وب یا UX (تجربه کاربری) را برای دستگاهها یا اندازه صفحه های مختلف به راحتی طراحی کنید.

3.Rectangular Marquee Tool * (M)

Rectangular Marquee Tool رئوس مطالب مستطیلی را ترسیم می کند. هنگام کشیدن ، Shift را فشار داده و نگه دارید تا یک انتخاب مربع ترسیم شود.

** ابزارهای برش و قسمت بندی

1.Crop Tool * ( C )

برای برش دادن تصویر و حذف مناطق ناخواسته از ابزار برش در فتوشاپ استفاده کنید. علامت “حذف پیکسل های بریده شده” را در نوار گزینه ها برش دهید تا یک تصویر بدون تخریب بریده شود.
2.Slice Tool ( C )

ابزار Slice یک تصویر یا طرح را به بخشهای کوچکتر (برش) تقسیم می کند که می تواند به صورت جداگانه صادر و بهینه شود.

** ابزار اندازه گیری

1.Eyedropper Tool * ( I )

Photoshop Eyedropper Tool از رنگها در یک تصویر نمونه برداری می کند. برای نمایش بهتر رنگ منطقه نمونه ، “Size Sample” را در نوار Options افزایش دهید.

2.Ruler Tool ( I )

ابزار Ruler فاصله ، مکان و زاویه را اندازه گیری می کند. برای موقعیت یابی تصاویر و عناصر دقیقاً در مکانی که می خواهید عالی است.

** ابزارهای رتوش و نقاشی

1.Spot Healing Brush Tool * ( J )

Spot Healing Brush در فتوشاپ به سرعت لکه ها و سایر مناطق مشکل جزئی در تصویر را از بین می برد. از اندازه برس کمی بزرگتر از لکه برای بهترین نتیجه استفاده کنید.

2.Patch Tool ( J )

با ابزار Patch ، یک طرح کلی انتخاب فرم آزاد را در اطراف یک منطقه مشکل ترسیم کنید. سپس آن را با کشیدن طرح کلی انتخاب روی منطقه ای از بافت خوب ترمیم کنید.

خلاصه

ما در بالا  به آموزش نوار ابزار و ابزارهای فتوشاپ پرداختیم وتعدادی از آنهارا نام بردیم وتوضیح مختصری در مورد کاربرد آنها دادیم.عزیزان علاقه مند میتوانند برای آموزش کامل در دوره های آموزش فتوشاپ در اصفهان شرکت کنند.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.