مقالات آموزشی

چند نکته که برای اشتباهات طراحی وب سایت باید کنار گذاشته شود(۲)

مفید بود؟

در فرم های ارتباطی آنلاین، هیچ تائیدی وجود نداشته باشد

یکی از مسائل مهم در وب سایت، برقراری ارتباط با مسئولین مربوطه می باشد. در برخی از وب سایت ها شما می توانید از طریق فرم های آنلاین پیام خود را برای مسئولین وب سایت مورد نظر خود ارسال نمایید تا آنها مورد بررسی قرار دهند. اما اگر این فرم ها دارای تائیدیه بصری نباشند، مخاطب اطمینان پیدا نخواهد که پیام او به دست شما خواهد رسید یا خیر. این موضوع کاملاً با بحث تجربه کاربری خوشایند در ارتباط می باشد. به مخاطبین خود اهمیت دهید.

عدم وجود اطلاعت برای برقراری تماس

این موضوع بسیار مشکل بزرگی می باشد. اما خوشبختانه می توان گفت که کمتر دیده شده در وب سایتی اطلاعات تماس وجود نداشته باشد. اگر شما در وب سایت خود اطلاعات تماس ندارید و راه ارتباطی برای مشتری و مخاطب خود در نظر نگرفته اید، قطعاً باید در سریع ترین زمان ممکن این کار را به انجام رسانید. اجازه ندهید که مخاطب شما برای پیدا کردن آدرس و شما تماستان وارد وب سایت های دیگری شود که تبلیغات شما در آن قرار گرفته است. همچنین در نظر داشته باشید اطلاعات تماس خود را به گونه ای در وب سایت قرار دهید که به راحتی قابل دستیابی باشد.

امکان این وجود نداشته باشد که صفحه یا بخشی از وب سایت شما bookmark شود

از زمانی که دات کام به وجود آمد، ابزار بوک مارک نیز برای ذخیره کردن صفحات وب در اختیار افراد قرار گرفته است. با استفاده از بوک مارک شما قادر هستید، مطالبی از وب سایت های گوناگون را که به آن ها علاقه دارید نشان گذاری نمایید تا در آینده نیز بتوانید به ان ها دست یابید. اما اگر این امکان در وب سایت شما وجود نداشته باشد که فرد صفحه ویژه ای را بوک مارک نماید، می تواند مشکل ساز شود. تصور کنید مخاطب شما قصد دارد مطلبی خاص را در یکی از صفحات وب شما با همکار خود به اشتراک گذارد. اگر نتواند دقیقاً آدرس همان صفحه را ارسال نماید، این شما هستید که یک مخاطب بلقوه جدید را از دست خواهید داد.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.