مقالات آموزشی

راهکاری برای داشتن فروشگاه اینترنتی بهتر با صرف هزینه های کمتر

مفید بود؟

در طول ماه مشتریان زیادی به ما سر می زنند که قصد کار کردن برروی بازاریابی محتوای فروشگاه اینترنتی خود را دارند. که در اغلب مواقع، آمادگی لازم برای  بازاریابی محتوا را ندارند.معمولا برای آنها آن مثال معروف شتر و مهار را میزنم که شما اصل مطلب را رها کرده و به جزئیات پرداخته اید!  بهتر است قبل از اینکه زمان زیادی صرف ایجاد ترافیکی از مخاطبان برای فروشگاه اینترنتی خود کنید، ابتدا  کالاهای فروشگاهتان را بررسی کنید و مطمن شوید بازدیدکنندگان بهترین تجربه کاربری را زمانی که در حال مشاهده و بررسی فروشگاه اینترنتی شما هستند دریافت می کنند.

بنابراین، در این مقاله، در نظر دارم به مالکان فروشگاههای اینترنتی و تازه واردها کمک کنم تا بدانند برای تولید بازدید واقعی چه کارهایی لازم است انجام دهند.

مواردی که با انجام آنها براحتی می توانید کارایی  فروشگاه اینترنتی خود را، همچنین نرخ بازدید، سئو و غیره آن بهبود بخشید چه هستند؟

1-    بازنویسی توضیحات ضعیف محصولات

2-    بهبود کیفیت تصاویر محصولات

3-    ساخت کاتالوگ ها و مجموعه محصولات

4-    افزودن فیلم محصول برای محصولات

5-    ارتقا و مرور فرآیند نرم افزاری فروشگاه اینترنتی تان

در ادامه هر مورد را به اختصار توضیح میدهیم و مثال هایی از موارد استفاده شده در سایت های موفق و بزرگ دنیا را برایتان می آوریم تا بتوانید به کمک این مثال ها به فروشگاه اینترنتی موفق تری تبدیل شوید.

1-   بازنویسی توضیحات ضعیف محصولات

جزئیات محصولات و ویژگی ها و مزایای آن، باید بصورت خلاصه و کوتاه آورده شود. آیا صفحه محصول فعلی فروشگاه اینترنتی شما به تنهایی قادر به پاسخ گویی به نیازهای مشتریان می باشد یا خیر؟

پاسخ این سوال را با مثالی از  صندلی پایه بلند  غذای کودک از سایت   4moms.comمی دهم که بر روی سه موردی که برای خریداری اهمیت دارد  تمرکز می کند:

  تنظیمات قابل انجام توسط یک دست، جلوگیری از ریخته شدن مواد  غذایی و امکان تمیزکردن صندلی به راحتی.

 

ü     در هنگام وارد کردن توضیحات محصول فروشگاه اینترنتی خود  بیشتر بر روی نیازهای  بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی تمرکز می کنید یا صرفا روی ویژگی های محصول؟

شما می توانید در طول روز لیستی از ویژگی های محصولات ارائه کنید، اما در واقع مشتریان فروشگاه اینترنتی شما می خواهند بدانند که محصول شما چگونه قادر خواهد بود زندگیشان را راحت تر سازد.

صفحه خرید سایت آمازون یک مثال فوق العاده برای تمرکز کمتر روی ویژگی های فنی محصولات است و بیشتر برروی کارهای جالبی که می توانید با آن محصول انجام دهید تمرکز دارد.

ü     آیا محصول خودتان را با  همان کلماتی که مشتریان از آنها استفاده می کنند توصیف می کنید؟

استفاده از همان زبان  مشتریان به شما کمک خواهد کرد که با آنها بهتر بتوانید ارتباط برقرار کنید. ساده ترین روش برای پیدا کردن این کلمات استفاده از مهندسی معکوس است.  برای شروع باید اقدام کنید به جمع آوری اطلاعات و بررسی و انتقادات و پیشنهادات مشتریان و عباراتی که مشتریان راضی بیشتر  از آنها استفاده می کنند. از این طریق قادر خواهید بود که زبان مشتری را به درون توضیحات خود وارد کنید.

2- بهبود کیفیت تصاویر محصولات  فروشگاه اینترنتی

تصویر مهم است!  تحقیقات انجام شده روی تجارت های بزرگ نشان می دهد که از نظر 67% از مصرف کنندگان کیفیت تصاویر زمانی که می خواهند یک خرید آنلاین کنند، بسیار مهم است.

تصاویر خوب از محصولات به مشتریان بیشتر نشان می دهد که چه چیزی را می خواهند بخرند و زمینه ایی را فراهم می کند که بتوانند  چیزی را که می خواهند از آن استفاده کنند را تجسم کنند. بعلاوه اینکه، عکس های با کیفیت بالا بازگشت از فروش محصولاتی که غالبا اتفاق می افتد را کاهش می دهد.

ü     گوشی های هوشمند برای این کار مناسب نیستند!

برای ثبت تصاویر از یک دوربین DSLR استفاده کنید،  نه از گوشی های هوشمندتان. اگرچه امروزه گوشی های هوشمند می توانند تصاویری با رزولیشن بالاتر از قبل ایجاد کنند اما از یک دوربین  DSLR نتایج بهتری را می توانید بگیرید.

ü     استفاده از زوایای خلاقانه

مطمئن شوید که هر محصول دارای چندین تصویر از زوایای مختلف  در صفحه محصولات می باشد. هرچه دیدگاه و نقطه نظرات شما از محصولات فروشگاه اینترنتی خود بیشتر باشد، مشتریان  بهترقادر خواهند بود که  محصول شما  را قضاوت کنند.

ü     ویرایش تصاویر توسط فیلترهای موجود بسیار خوب است.

ویرایش تصاویرتان با استفاده از فیلترهای موجود که باعث   افزایش رنگ و کیفیت تصویر می شوند به بهبود  تصاویرمحصولاتتان کمک می کند. فقط سعی کنید از فیلترهای که رنگ محصولتان را زیادی تحریف می کنند و مخاطب را سردرگم می کنند استفاده نکنید.

تصویر زیر یک مثال خوب است که تفاوت را در قبل و بعد از ویرایش تصویر توسط فیلتر نشان می دهد .

 

اگر شما وقت کافی برای عکاسی از محصولات خود را ندارید می توانید اینکار را به یک عکاس بسپارید. مهم نیست که چه مسیری را بروید فقط مطمئن شوید که کارهای انجام شده در بروز رسانی تصاویرتان بخوبی انجام می شود.

3- ساخت کاتالوگ و مجموعه محصولات

شما همچنین می توانید محتوای بیشتری را برای محصول خود از طریق کاتالوگ ها ایجاد کنید وآنها را بیشتر به نمایش بگذارید. اصطلاح کاتالوگ معمولا مربوط به دنیای مد است اما می توان آنرا به انواع صنایع نیز تعمیم داد.

تصاویری از مدل های تناسب اندام در کاتالوگ ها به خریداران کمک می کند که بهتر بتوانند خودشان را در آن لباس تصور کنند.

       همچنین مجموعه محصول نیز می تواند یک راهکاری با تنوع زیاد باشد. بطور مثال در یک فروشگاه اینترنتی عینک، درصفحه ی        ” مجموعه ی مدیترانه ایی” خریداران فرصتی پیدا می کنند برای دیدن فروشگاههایی به این سبک و همچنین  به جای دیدن نمونه های عینک ها بر روی زمینه سفید آنها را بر روی چهره واقعی اشخاص می بینند.

 

4- افزودن فیلم محصول برای محصولات

 افزودن ویدئو به صفحات محصول نیز یک عامل پیشرفت دیگر است که می توانید با بودجه نسبتا کمی  آنرا انجام دهید.

مزیت ویدئو چیست؟ ویدیو به دلیل داشتن توانایی آموزش سریع به خریداران تبدیل به یک ابزار قدرتمند شده است. گزارش های دیجیتالی از جمله ویدئو می توانند تا 80% کارایی فروشگاه اینترنتی شما را بهبود بخشند. تحقیقات  نشان داده که خریداران آنلاین 64% بیشتر احتمال دارد که بعد از مشاهده ویدئو خرید انجام دهند.

چگونه می توانید ویدئو  مربوط با شغلتان را در صفحه محصول فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید؟

به سادگی می توانید جزیئات محصول را از طریق اضافه کردن ویدئو در صفحات محصول خود نمایش دهید و آنرا به یک تجربه جدید برای خریداران آنلاین فروشگاه اینترنتی خود  تبدیل کنید که بتوانند پاسخ  سوالات و انتقاداتشان را از طریق آن دریافت کنند.

ویدئو همچنین به خریداران شما این اجازه را می دهد که نسبت به تصاویرثابت به بررسی بیشتری از محصول فروشگاه اینترنتی شما بپردازند.  همچنین بکار گرفتن ویدئو می تواند به خریداران کمک کند که محصول شما را بهتر تجسم کنند که این کار از طریق عکاسی به تنهایی امکان پذیر نمی باشد.

5-  ارتقا و مرور فرآیند نرم افزار فروشگاه اینترنتی تان

در حال حاضر رقابت درتجارت الکترونیک بسیار شدید است و همیشه کسانی وجود دارند که مایل به ارائه خدمات ارزانتر و سریع تر هستند. به همین دلیل معیار اجتماعی بیشتر از همیشه مهم است. تحقیقات نشان میدهد که 61% از مصرف کنندگان نظرات و انتقادات مشتریان را نسبت به  آن محصول قبل از اینکه بخواهند آنرا بخرند بررسی می کنند،  که این بازخورد ها به میزان 12 برابر قابل اعتمادتر از توصیفاتی که شرکت از آن محصول کرده خواهد بود.  بازخورد مشتریان  همچنین صفحه محصول شما را فعال تر می کند و به مشتریان اجازه می دهد که بر اساس نظرات مشتریان واقعی محصول فروشگاه اینترنتی شما را ارزیابی کنند و نیز می تواند در بهبود محصولات به شما کمک کند.

انجام به اندازه  این هزینه های کوچک باعث می شود پیشرفت های بزرگی را بتوانید  در بلند مدت ببینید.

مهار هزینه های کوچک مثل زمانبندی و بودجه به شما اجازه می دهد تا بطور چشمگیری تجربه کاربر و اثربخشی فروشگاه اینترنتی خود را بهبود ببخشید.

در نظر بگیرید که کدام جنبه ها ابتدا برای تکمیل شدن مهم هستند  و سپس شروع کنید به انجام تحقیق و بررسی بر روی آنها و یک  راهکاری ارائه دهید که به وسیله آن بتوانید وب سایتتان را ارتقا دهید.

با یک برنامه خوب و سنجیده از اقدامات، میتوانید برروی پروژه هایی که بهترین نتایج را میتواند برای شما ایجاد کنند تمرکز کنید، به جای تلاش بیش از حد برای تاکتیک های مختلف!

اگر به دنبال ایده های بیشتر هستید؟ نگاهی بیاندازید به مقالات پیشین ما در مورد فروشگاه اینترنتی و روش های موفقیت در آن…

بهتر است در طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای همه موارد را مد نظر بگیرید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.