مقالات آموزشی

دسترسی به اینستاگرام درچند مرحله

مفید بود؟

کدام کسب و کار است که نخواهد پست هایش در اینستاگرام بیشتر و بیشتر دیده شود. ببینده بیشتر یعنی اینکه کاربران جدید بتوانند شما را ابتدا پیدا و دنبال کنند و بعد از آن با شما ارتباط برقرار کنند و در نهایت این بدین معناست که از شما خرید کنند. برای اینکه در اینستاگرام بیشتر دیده شوید باید امکان دسترسی به حساب کاربری تان در اینستاگرام را افزایش دهید.

فعالیت در اینستاگرام نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر با محدودیت هایی همراه است به طور مثال در دیگر شبکه های اجتماعی ما قادر هستیم تعاملات و فعالیت های دوستان مان را مشاهده کنیم اما در اینستاگرام اگر یکی از دوستان ما روی پست برندی اظهار نظری را بنویسد، ما قادر نخواهیم بود که آن مطلب را ببینم مگر اینکه خود ما نیز یکی از دنبال کننده گان باشیم یا توسط آنها تگ شده باشیم. تنها همین عامل کافیست که مشکلاتی را برای گسترش دسترسی به حساب اینستاگرام شما ایجاد کند.

در ادامه این مطلب شش استراتژی و ترفند مهم و کاربردی به شما معرفی خواهد شد که با استفاده از آنها می توانید درمدت زمانی بسیار کوتاهی دسترسی به حساب کاربری اینستاگرام خود را بهبود ببخشید و همچنین میزان بازدید از شما توسط دنبال کننده گان و حتی افرادی که جز گروه هدف شما هستند و هنوز دنبال کننده شما نیستند را افزایش دهید.

۱. از هشتگ های جدید استفاده کنید

اولین و مهمترین راهی که می توانید توسط آن دسترسی به صفحه اینستاگرام خود را به سرعت بالا ببرید، استفاده از هشتگ های جدید و مرتبط با نوع فعالیت شما است. با استفاده از هشتگ های جدید و متنوع که با مخاطبان شما نیز همخوانی و تناسب داشته باشد خواهید توانست که پست ها و مطالب خود را به مخاطبان جدید نشان دهید.

نکته اینجاست که هشتگ های درست را انتخاب کنید. ترکیبی از هشتگ های داغ روز، هشتگ هایی که عموما استفاده می شوند، هشتگ های یک صنعت خاص و همچنین هشتگ اختصاصی برند شما می تواند بهترین نتیجه را در پی داشته باشد. از آنجا که پست های با تعداد هشتگ بالا (یازده هشتگ و یا بیشتر) کاربران بیشتری رو به خود جلب می کنند استفاده از این روش برای شما می تواند بسیار موثر باشد.

برای اینکه بیشترین دسترسی ممکن به حساب کاربری خود ایجاد کنید می توانید از انواع مختلفی از هشتگ ها را به همراه پست های خود منتشر کنید.

۲. هدف از ارسال پست، برانگیختن مخاطبان به واکنش

در سال گذشته بعد از اینکه اینستاگرام شروع به استفاده کردن از الگوریتم فیس بوک کرد، ایجاد بازدید کننده بسیار سخت تر شد. اگر می خواهید دسترسی خود را برای مخاطبین بهبود ببخشید که بسیار امر مهمی نیز هست، باید از بالا رفتن پست خود در میان پست های دیگران در صفحه اینستاگرام دوستان خود اطمینان حاصل کنید. به همین منظور باید هدف شما از پست گذاری وا داشتن مخاطب به نشان دادن واکنش به مطلب ارسالی شما باشد به صورت لایک کردن, کامنت گذاشتن و غیره.

بسیاری از برند ها تنها به میزان فروش در اینستاگرام اهمیت می دهند. هرچند که فروش و بالا بردن آگاهی هدف فوق العاده ای است و نباید از آن غافل شد ولی باید در کنار آن باید به پست های واکنش برانگیز بپردازید.

از دنبال کننده گان خود بپرسید که از بین دو محصول شما کدامیک را ترجیح می دهند و یا از طریق نوشتن کامنت در مورد استفاده از محصولات خود، صحبت کنید. کسب و کارهای کوچک محلی می توانند فقط با پرسیدن این سوال که “شما ترجیح می دهید امسال ما در کدام نمایشگاه ببینید؟” بسیار جلب توجه کنند. این روش باعث می شود که شما به سرعت و در یک پست توجه کاربران را به خود جلب کنید در نتیجه آنها شروع به فعالیت و پاسخ گویی به مطلب شما می کنند که این باعث بالا رفتن پست شما در میان دیگران خواهد شد.

۳. ساعات شلوغی مختلفی را برای ارسال پست انتخاب کنید

در این مورد شکی وجود ندارد که انشار مطلب در اوج ساعات شلوغی و زمانی که دنبال کننده گان شما به احتمال زیاد در اینستاگرام در حال فعالیت هستند بهترین زمان برای پست گذاری است و به شما کمک بزرگی چه در زمینه دسترسی به مخاطبانتان و چه در زمینه دسترسی به کسانی که در بخش جستجو پرسه می زنند، خواهد نمود. بنابراین شما باید نهایت استفاده را از این این ساعات شلوغی ببرید.

اما نکته اینجاست که تمامی دنبال کننده گان شما در یک زمان آنلاین نخواهند بود. پس اطمینان حاصل کنید که برای ساعات شلوغی مختلف پست های مناسب با افراد آنلاین ارسال کنید. انشار مطالب در این ساعات شلوغی باعث می شود که جدا از اینکه محتوای مطلبان چیست، بازدید کننده بیشتری داشته باشید.

ممکن است شما نتوانید در ساعات مختلف آنلاین شوید و پست ارسال کنید که برای این کار نیز میتوانید با ابزار رونگار بصورت منظم و زمانبندی شده پست های خود را آماده و بصورت اتوماتیک منتشر شوند.

 

۴. از قابلیت پخش زنده استفاده کنید

پخش زنده ابزاربسیار مفیدی برای بالا بردن میزان دسترسی شما در اینستاگرام است. در عین حال پخش زنده در بین کاربران بسیار محبوب و هیجان انگیز است. در لحظه اتفاق افتادن کافیست که تا مخاطبان شما را وادار کند که بر روی مطلب شما کلیک کنند. نه تنها برخی از دنبال کننده گان شما اطلاعیه ایی در مورد پخش زنده شما دریافت می کنند بلکه جستوجو گر اینستاگرام ویدیو های زنده را بر روی حساب های کاربری عمومی بیشتر نشان می دهد.

این کار راه حلی بسیار مفید برای بیشتر کردن دسترسی و پیدا کردن مخاطبان جدید است.

هرچند که اینستاگرام هنوز ابزار تحلیل برای پخش زنده ندارد ولی به تازگی ابزار ذخیره کردن ویدیو های زنده را برای کاربریان خود ارائه کرده است که قابلیت بارگزاری ویدیو ها را بعد از پخش زنده در خود اینستاگرام و یا فیس بوک می دهد.

۵.تبلیغات اینستاگرامی ایجاد کنید

اگر می خواهید که واقعا گسترش دسترسی اینستاگرام خود را سرعت ببخشید، باید از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید. تبلیغات اینستاگرامی مانند سیستم فوق العاده عالی و موثر فیس بوک عمل می کند این قابلیت باعث هدفمند شدن تبلیغات می شود و همچنین امکان انتخاب متنوعی را در اختیارتان قرار می دهد مانند:

• تگ گردن عکس های تبلیغاتی
• تبلیغات ویدیویی
• تبلیغات در در نرم افزارهای تلفن های همراه
• تبلیغات چرخ و فلکی
• تبلیغات داستانی

از طریق این تبلیغات می توانید بصورت موثر و هدفمند خودتان را به طیف گسترده ایی از کاربران که هنوز با آنها در ارتباط نیستید، معرفی کنید.

 

از طریق این تبلیغات می توانید بصورت موثر و هدفمند خودتان را به طیف گسترده ایی از کاربران که هنوز با آنها در ارتباط نیستید، معرفی کنید.

 

 

برای اینکه میزان دسترسی به مخاطبان جدید را افزایش دهید گزینه “جدا کردن افرادی که شما را از قبل پسندیده اند” را به عنوان یکی از اهداف خود انتخاب کنید.

 

۶. چگونه میزان دسترسی اینستاگرام تان را محک بزنید

ارتباط برقرار کردن با ایجاد دسترسی بیشتر دو امر متفاوت است. به غیر از شمارش گر کارآمد بازدید ویدیو هایتان، فهمیدن اینکه چقدر در امر ایجاد دسترسی در اینستاگرام موفق بوده ایم کار بسیار سختی است.

اینستاگرام تعداد بازدید های شما برای هر پست را اعلام می کند که از این طریق می توانید تا اندازه ایی حدس بزنید که چقدر موفق بوده اید.

برای دسترسی به این امکانات باید ابتدا حساب کاربری خود را از حالت شخصی به تجاری تغییر دهید و سپس بر روی زبانه کنار نام حساب کاربری خود (بالا سمت راست) کلیک کنید. بلافاصله اعداد و ارقام مربوط به بازدید ها برای شما به نمایش در خواهند آمد.

 

 

 

 

اگر شما بر روی پست به خصوصی کلیک کنید اعداد و ارقام مربوط به همان پست برای شما نمایش داده خواهد شد.

جمع بندی

اینستاگرام ابزاری عالی برای انواع مختلفی از کسب و کار است و بالابردن دسترسی شما به معنی دنبال کننده گان بیشتر و گرفتن نتیجه بهتر است. خوشبختانه ابزاری به نام Agorapulse، نه تنها ابزار بسیار قدرتمندی به منظور نشان دادن مقدار دسترسی در اختیارتان قرار می دهد بلکه می تواند به شما نشان دهد در چه زمین نهایی قابلیت پیشرفت دارید.

Author

مدیریت سایت

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.